Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στείλε πμ το τηλ. σου να το δώσω στο ΦΙΛΑΡΑΚΙ που τα κάνει εισαγωγή να τα παρεις σε καλή τιμή. αν δεν έχεις ψηλά ταβάνια είσαι κομπλε. Η έκθεση του είναι νομίζω στη Βούλα.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός τόπου και χρόνου είσαι εσύ!

ξαναλέω, όταν μπορείς να βελτιώσεις τη ζωή σου γιατί να μην το κάνεις?

επρεπε να συνεχίσω να μένω στα 60τμ με τα 350€ και να μη πάρω την ΕΥΚΑΙΡΊΑ που

μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω δικό μου στούντιο μέσα στο σπίτι. Επρεπε να αφήσω

άλλον ξύπνιο να πάρει τα 130τ.μ με 330 ευρώ δίπλα στη θάλασσα (ποια βουλιαγμένη ρε? Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθήνα! Ξύπνα! Καβάλα Σίτυ, Παλαιόν Τσιφλίκιον! Google it) γιατί είμαι καλο παιδί και άξιο παλικάρι. 'Η έπρεπε να εξακολλουθώ να κινδυνεύω στις στροφές της Εγνατίας με το αμάξι των 980 κιλών που πήρα για να μετακινούμε απο το Αιγάλεω στο Κερατσίνι, όταν ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ πήρα ένα τανκ να κάνω τα 50  χιλιόμετρα της Εγνατίας με βροχή και απαίσιο οδόστρομα και γκρεμό απο κάτω...

Ναι παιδιά λέω παπαριές και ψέματα και είμαι ξάδερφος του Τζίγκερ και τώρα θα πάρω και τον Παναθηναικό ...οτι πείτε....

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ και δεν οδηγάω μερσεντα του ελληνάρα του νεόπλουτου, καθότι λατρης της Σουιδικής τελειότητας αυτά τα αφήνω στους παπούδες για τα καφενεία, και φυσικά και δεν παίρνω 500ευρώ (τελικά αποφασίστε...είμαι πλούσιος ή φτωχός?) αλλά εξακολλουθώ να είμαι ένα ιδιωτικός υπάλληλος με μισθο καλό για την εποχή, κάτω απο το χιλιάρικο όμως (χωρίς δώρα...). Μοντέλο παντρέυτηκα, ταξιδάκια στην Ελβετία...λυπάμαι...με ολα αυτά που έχω να κάνω ούτε μεχρι τη Βουλγαρία δεν πάω και δεν λυπάμαι καθόλου για αυτό.

 

Φυσικά και είμαι εκτός τόπου και χρόνου διότι αναγάκστικα να φύγω από την Ελλάδα για να ζήσω αξιοπρεπώς. Και μη τσαντίζεσαι γιατί αλλιώς είναι να γράφεις μένω σε τρίπατο και αλλιώς μένω σε 130 τμ χωρίσμένα σε 3ορόφους και στην επαρχία. Όπως και να το κάνεις έχει σημασία πως τα διατυπώνεις. Ακούστηκες λίγο "μάγκας".

 

Κανείς δεν παραπονέθηκε για πωλήσεις στο 50 και 60%. Το πρόβλημα είναι ότι ο κόσμος σου κάνει παζάρια για να πάρει τα όργανα στο 10-20% της αξίας τους.

 

Ο άνθρωπος πουλάει την soloist στο μισό της αξίας της και εμφανίζονται οι άλλοι και του λένε: "Φιλαράκι για μεταλλοκίθαρο εγώ πάνω από 400 ευρώ δε δίνω" ή "Έχει ζημιά που ρίχνει την αξία στα 5 ευρώ". Μήπως να σοβαρευτούμε λίγο?

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν καλά έκανες και έφυγες και σε ζηλέυω κιόλας. Οπότε εκτός τόπου είσαι, σίγουρα.Θα ακολουθούσα αν είχα την ευκαρία. Τώρα ρε φίλε με τις λέξεις θα παίζουμε? Αν είναι τρίπατο η δεν είναι? Μεσίτης δεν είμαι, αλλά βλέπω ότι είναι 3 όροφοι και τα 2πλάσια τμ με το προηγούμενο στα λιγότερα λεφτά και σε καλυτερη θέση γιατί το άλλο το είχαμε κλείσει πριν 3μιση χρόνια και έμεινε στη τιμή προ κρίσης, αρα η κριση, ΝΑΙ φέρνει ευκαιρίες. Και ναι μεν η "επαρχία" (πρωτευουσιάνοι μου εσείς!) είναι φτηνότερη σε ενοίκια, αλλά η συγκεκριμένη περιοχή είναι η κορυφαία ίσως των Νομών Δράμας και Καβάλας με ενοίκια 2πλασια προ 3ετίας και οι μισθοί εδώ είναι 450€. Δεν είμαι μαγκας, απλά το έχω πει πολλές φορες, ξέρω απο νούμερα και λεφτά, είναι η δουλειά μου αυτή. Ή θα σε γδύσω ή θα πάω αλλού να ψωνίσω. Για αυτό πληρώνομαι στη δουλειά μου και το κάνω και στη ζωή μου. Δεν θα στο πάρω όμως και στο 10% που λες, αυτό είναι ληστεία, 50-60% είναι μια δίκαιη τιμή μτχ οργάνου σε αψογη κατάσταση.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν καλά έκανες και έφυγες και σε ζηλέυω κιόλας. Οπότε εκτός τόπου είσαι, σίγουρα.Θα ακολουθούσα αν είχα την ευκαρία. Τώρα ρε φίλε με τις λέξεις θα παίζουμε? Αν είναι τρίπατο η δεν είναι? Μεσίτης δεν είμαι, αλλά βλέπω ότι είναι 3 όροφοι και τα 2πλάσια τμ με το προηγούμενο στα λιγότερα λεφτά και σε καλυτερη θέση γιατί το άλλο το είχαμε κλείσει πριν 3μιση χρόνια και έμεινε στη τιμή προ κρίσης, αρα η κριση, ΝΑΙ φέρνει ευκαιρίες. Και ναι μεν η "επαρχία" (πρωτευουσιάνοι μου εσείς!) είναι φτηνότερη σε ενοίκια, αλλά η συγκεκριμένη περιοχή είναι η κορυφαία ίσως των Νομών Δράμας και Καβάλας με ενοίκια 2πλασια προ 3ετίας και οι μισθοί εδώ είναι 450€. Δεν είμαι μαγκας, απλά το έχω πει πολλές φορες, ξέρω απο νούμερα και λεφτά, είναι η δουλειά μου αυτή. Ή θα σε γδύσω ή θα πάω αλλού να ψωνίσω. Για αυτό πληρώνομαι στη δουλειά μου και το κάνω και στη ζωή μου. Δεν θα στο πάρω όμως και στο 10% που λες, αυτό είναι ληστεία, 50-60% είναι μια δίκαιη τιμή μτχ οργάνου σε αψογη κατάσταση.

 

Οκ φίλοι  ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/JACKSON-LEFT-HANDED-USA-SELECT-ADRIAN-SMITH-SIGNATURE-SAN-DIMAS-LEFTY-GUITAR-/301135542892?pt=Guitar&hash=item461d13ba6c

 

Οριστε μια αγγελια που χρωσταω στον φιλο μου που με ρωτησε για τιμη

 

JACKSON SOLOIST με 1600€ ευρω και σε μια αγγελια την πουλαγε μεταχειρισμενη 1900€

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΗ η κιθάρα είναι ωραία κατα το γούστο μου

η εν λόγω στο σάιτ του νόιζ χωρίς να είμαι και ειδήμων, φαίνεται διαφορετική, ίσως είναι μόνο εμφανισιακά, τα χαρακτηριστικά δεν τα ξέρω. Επίσης η του ebay είναι αριστερή που συνήθως είναι πιο ακριβές, και επίσης, αυτό που συζητάμε τόσες μέρες εδώ δεν είναι το δικαίωμα του κάθε ενός να πουλάει όσο θέλει, ακόμη και αν αυτό είναι η αντικειμενική τιμή. Συζητάμε κατα πόσο στην Ελλάς του 2014 οι αντικειμενικές τιμές είναι και ικανές να δημιουργήσουν πώληση. Γιατι μία στρατ δεν είναι και γαμώ τα όργανα? Πούλα τη 1000€ μία που κάνει 1300 καινούρια και δες αν θα φύγει...αν δεν πάει 6-7 δεν κουνιέται φύλλο...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητάμε κατα πόσο στην Ελλάς του 2014 οι αντικειμενικές τιμές είναι και ικανές να δημιουργήσουν πώληση. Γιατι μία στρατ δεν είναι και γαμώ τα όργανα?

Και γιατί το συζητάτε αυτό και τι σας νοιάζει εσάς;

Με το μπαρδόν δηλαδής αλλά έτσι για να μαθαίνω κι εγώ.

Δραγουμάνους στα πράγματά του σας έβαλε ο άλλος;

 

Μπορεί να περιμένει τον τρελλό, μπορεί να είναι τρελλός κι ίδιος.

Εκτός αν γράφει ψέμματα, δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ λόγο να του πείτε εκτός κι αν ενδιαφέρεστε οπότε ευγενικά και όμορφα του λέτε

- "Καλησπέρα και με ενδιαφέρει το κιθαρόνι σας αλλά επειδή στον Πτώμας το χει στα 800 και το δικό σας είναι μεταχειρισμένο, θα 'ηθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα καλύτερης τιμής".

 

Απάντηση Α :

- "Ωχι φίλως και πάρτη απ το Πτώμα. Με αυτή έχει παίξει ο φίλος μου ο Μπάμπης που μια μέρα θα γίνει αστέρι και η κιθάρα αυτή θα απο......"

-"συγγνώμη που σας διακόπτω αλλά επειδή έχω να μετρήσω πόσα πόδια έχουν οι κάμπιες στο πεύκο μας, πρέπει να φύγω. GLWTS μεγάλε και αντίο"

 

Απάντηση Β

- "Πω ρε φιλαράκι, έχεις δίκιο. Μετραγα σε δραχμές, με έσωσες γιατί θέλω φύγει άμεσα το κιθαρόνι και το δίνω 2 κατοστάρικα. Θες;"

- "Τέλος πάντων με σκίζεις αλλά σε πάω με τον τρόπο που σήκωσες το τηλέφωνο κι είπες αντρίκια "μπρός ;" οπότε φέρτη σπίτι να το κλείσουμε.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... αλλά επειδή έχω να μετρήσω πόσα πόδια έχουν οι κάμπιες στο πεύκο μας....

 

;D ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΙΖ GIGS & ADDICTED ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!

>:( >:( >:( >:(

Κουβέντα να γίνεται!!!!!!

Κλάιν μάιν!

Οκ. Ευχαριστώ. Έμαθα.

 

Είναι geeks και όχι gigs που είναι άλλο πράμα.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου