Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνω. Προσωπικα αν δω κατι που θελω και ειναι ηδη σε καλη τιμη δεν προκειται να κανω παζαρια με τον πωλητη (γενικως αποφευγω το παζαρι). Αν δω κατι που θελω παρα πολυ και ειναι σε σχετικα καλη τιμη θα το παρω γιατι οι αγαπες πληρωνονται. Προσωπικα σαν πωλητης εχει τυχει οταν συναντηθηκα με τον αγοραστη να του κοψω και αλλο απο την τιμη χωρις να μου το ζητησει ο ιδιος, ειτε γιατι τον συμπαθησα ειτε ηταν ανεργος κτλ. αρκει που εβλεπα το χαμογελο στο προσωπο του

 

Τα γουστα σαφως και πληρωνονται ! συμφωνω !!

Μπραβο σου φιλε παντως αν το εχεις κανει !!! Πιστευω ειναι μεγαλο πραγμα σημερα ...γιατι ετσι κ αλλιως λιγο πολυ ,πωλητες ή απλως μουσικοι,ειμαστε στην ιδια φαση .. :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα θεος !! Μπορει ο φιλος να τα εγραψε σαν σχημα λογου ... και να μην τα εννουσε κυριολεκτικα ...  :P

Όπως και να το έγραψε είναι εκτός τόπου και χρόνου, κατά τη γνώμη μου, και ενισχύει ακόμα περισσότερο αυτό που είπα ότι κάποιοι εκμεταλλεύονται την κρίση. Αν ήταν έτσι τότε η οικονομική δυσπραγία θα ήταν ευλογία. Έχω 500 ευρώ αλλά οδηγώ mercendes και νοικιάζω σπίτι στη βουλιαγμένη και αγοράζω και gibson les paul vos και παντρεύομαι και μοντέλο και μου περισσεύουν και για ταξίδι στην ελβετία.

 

Δηλαδή τι λέμε τώρα? Ότι προ κρίσης πολλοί είχαν σπίτια και αυτοκίνητα που απλά δε μπορούσαν να σηκώσουν και τα είχαν πάρει με δάνεια και ζούσαν στο ψέμα αλλά τώρα τα πράγματα άλλαξαν και όλα αυτά έγιναν φτηνά. Δηλαδή δεν άλλαξε τίποτα στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,πωλητες ή απλως μουσικοι,ειμαστε στην ιδια φαση .. :) :)

Johny, είσαι επαγγελματίας μουσικός;

 

 

Δεν θα πω ψέματα. Παρακολουθώ το thread με (μάλλον κοινωνιολογικό) ενδιαφέρον ανακαλύπτοντας πόσες πτυχές ερμηνείας μπορεί να δεχθεί ο όρος "το δικαίωμα στην ελεύθερη αγορά."  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic αλλά ένα αμάξι των 32 Κ ευρώ έχει πέσει στα 6 επειδή έχει μεγάλα έξοδα συντήρησης, βενζίνης, σήματος, ασφάλεις κλπ. Επίσης μία μεζονέντα τρίπατη έχει 300 ευρώ νοίκι γιατί για να τη ζεστάνεις το χειμώνα πρέπει να πουλάς ένα ένα τα νεφρά σου (θα σε κρατήσει μόνο 2 χρόνια ζεστό) και μετά να βγεις στην πορνεία. Οπότε ή είσαι πλούσιος ή μας δουλεύεις φίλε μου. Αν είσαι πλούσιος καλά κάνεις, αν δεν είσαι όμως γράφεις παπάτζες.

 

ΠΟΤΕ δεν γράφω παπάτζες, διότι πολύ απλά γράφω ενυπόγραφα σε αντίθεση με το 99,995% εδω μέσα. Ζεσταίνω το σπίτι με πανελ υπέρυθρης θέρμανσης (γερμανικής τεχνολογίας, όχι κινεζιές απο τον κωτσόβολο...) που μου κόστισαν όσο μισό γέμισμα δεξαμενής και απομονώνοντας χώρους, ξοδεύοντας τα μισά απο αυτά που χαλάς εσύ με το πετρέλαιο κάθε χρόνο και με μηδενικό κόστος συντήρησης, και το αμάξι έχει 40ευρω μεγαλύτερο σήμα απο ένα 1400ρι, και καίει 1 λιτρο παραπάνω απο το μικρό σβέλτο που ειχα πριν και επειδή ήταν σβούρα το πήγαινα μονίμως τάπα και έκαιγα το κώλο μου. Το σέρβις του στην αντιπροσωπεία είναι λιγο παραπάνω απο την προαναφερθείσα σβούρα που ως σουζούκι είναι απο τις ακριβότερες σε σέρβις και ανταλλακτικά. Είδες που δεν γράφω παπάτζες? Μάλλον εσύ βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα αγαπητέ...

 

ΟΛΟΙ ξεβρακώνονται πλέον, και οι αντιπροσωπείες αυτοκινήτων (μεγάλες εκπτώσεις στα τελικά κόστη) και οι ιδιοκτήτες ακινήτων. Ειδικά οι τελευταίοι είναι στο 50% της αξίας προ κρίσης...και εσείς αλήθεια τώρα, ακόμη αναρωτιέστε αν θα ρίξετε μια....κιθάρα στο 50% για να φύγει όταν τα ακίνητα είναι στο 50% ????Τι λετε ρε παιδια, για να σοβαρευτούμε λίγο, λέω εγώ αντί να πετάμε μαλακίες του στυλ "είσαι πλούσιος και μας λες παπάτζες". Το σάιτ μου είναι απο κάτω, απο εκεί λινκ στο φατσαμπούκι και όλα στη φόρα. Ποιος είμαι και τι κάνω. Ειναι ο Δεγδέκης (και πιστέψτε με αλλοι 2 είναι, ο αδερφός μου στην Αθήνα που δεν έχει επαφή με τα φορα και τα ιντερνέτια, και ο ξάδερφός μου στη Γερμανία που είναι του σκύλάδικου και τέλος...) δεν είμαι ο .... Hendrix(πολυ θα θελες)69-2ριζα 4 παρα κατι.....ελεος...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το έγραψε είναι εκτός τόπου και χρόνου, κατά τη γνώμη μου, και ενισχύει ακόμα περισσότερο αυτό που είπα ότι κάποιοι εκμεταλλεύονται την κρίση. Αν ήταν έτσι τότε η οικονομική δυσπραγία θα ήταν ευλογία. Έχω 500 ευρώ αλλά οδηγώ mercendes και νοικιάζω σπίτι στη βουλιαγμένη και αγοράζω και gibson les paul vos και παντρεύομαι και μοντέλο και μου περισσεύουν και για ταξίδι στην ελβετία.

 

Δηλαδή τι λέμε τώρα? Ότι προ κρίσης πολλοί είχαν σπίτια και αυτοκίνητα που απλά δε μπορούσαν να σηκώσουν και τα είχαν πάρει με δάνεια και ζούσαν στο ψέμα αλλά τώρα τα πράγματα άλλαξαν και όλα αυτά έγιναν φτηνά. Δηλαδή δεν άλλαξε τίποτα στην τελική.

 

Εκτός τόπου και χρόνου είσαι εσύ!

ξαναλέω, όταν μπορείς να βελτιώσεις τη ζωή σου γιατί να μην το κάνεις?

επρεπε να συνεχίσω να μένω στα 60τμ με τα 350€ και να μη πάρω την ΕΥΚΑΙΡΊΑ που

μου έδωσε τη δυνατότητα να έχω δικό μου στούντιο μέσα στο σπίτι. Επρεπε να αφήσω

άλλον ξύπνιο να πάρει τα 130τ.μ με 330 ευρώ δίπλα στη θάλασσα (ποια βουλιαγμένη ρε? Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθήνα! Ξύπνα! Καβάλα Σίτυ, Παλαιόν Τσιφλίκιον! Google it) γιατί είμαι καλο παιδί και άξιο παλικάρι. 'Η έπρεπε να εξακολλουθώ να κινδυνεύω στις στροφές της Εγνατίας με το αμάξι των 980 κιλών που πήρα για να μετακινούμε απο το Αιγάλεω στο Κερατσίνι, όταν ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ πήρα ένα τανκ να κάνω τα 50  χιλιόμετρα της Εγνατίας με βροχή και απαίσιο οδόστρομα και γκρεμό απο κάτω...

Ναι παιδιά λέω παπαριές και ψέματα και είμαι ξάδερφος του Τζίγκερ και τώρα θα πάρω και τον Παναθηναικό ...οτι πείτε....

 

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ και δεν οδηγάω μερσεντα του ελληνάρα του νεόπλουτου, καθότι λατρης της Σουιδικής τελειότητας αυτά τα αφήνω στους παπούδες για τα καφενεία, και φυσικά και δεν παίρνω 500ευρώ (τελικά αποφασίστε...είμαι πλούσιος ή φτωχός?) αλλά εξακολλουθώ να είμαι ένα ιδιωτικός υπάλληλος με μισθο καλό για την εποχή, κάτω απο το χιλιάρικο όμως (χωρίς δώρα...). Μοντέλο παντρέυτηκα, ταξιδάκια στην Ελβετία...λυπάμαι...με ολα αυτά που έχω να κάνω ούτε μεχρι τη Βουλγαρία δεν πάω και δεν λυπάμαι καθόλου για αυτό.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι νευριάζεις φίλτατε παραλιάτε και σααμπάτε; Υπάρχει λόγος; Οι άνθρωποι έχουν ψώνιο να βλέπουν τις αγγελίες τους στο σάιτ, γιατί για να πουλήσεις τη σήμερον ημέρα φύκια για μεταξωτές κορδέλες χλωμό. Πάντα όμως θα υπάρχουν και οι άλλοι, αυτοί που ΟΝΤΩΣ θέλουν να πουλήσουν, είτε γιατί βαρέθηκαν ένα όργανο, είτε (και αυτό είναι το γαμώτο) γιατί δεν τους παίρνει να το κρατήσουν. Όποιος μπορεί να αγοράσει λοιπόν καλό θα κάνει, και στην τσέπη του και στους σωστούς πωλητές. Οι άλλοι, τα ψώνια, ας τα βλέπουμε και ας γελάμε, δεν είναι ανάγκη όμως κάθε φορά να βάζουμε και την κάθε αστεία αγγελία και σε αυτό το thread, μας αρκεί που γελάμε στο σάιτ των αγγελιών.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα σαν πωλητης εχει τυχει οταν συναντηθηκα με τον αγοραστη να του κοψω και αλλο απο την τιμη χωρις να μου το ζητησει ο ιδιος, ειτε γιατι τον συμπαθησα ειτε ηταν ανεργος κτλ. αρκει που εβλεπα το χαμογελο στο προσωπο του

 

Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα!!!

(η σαν τον φιλο τωρα πια (να'ναι καλα παντα), που στην 7χορδη που πηρα απο αυτον εδωσε και καλη βαλιτσα και απο μονος του την εφερε και σπιτι μου γιατι με την μηχανη δεν θα μπορουσα να μεταφερω την βαλιτσα)...

 

Υπαρχουν και 'Ιδανικες' εξαιρεσεις...

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johny, είσαι επαγγελματίας μουσικός;

 

 

Δεν θα πω ψέματα. Παρακολουθώ το thread με (μάλλον κοινωνιολογικό) ενδιαφέρον ανακαλύπτοντας πόσες πτυχές ερμηνείας μπορεί να δεχθεί ο όρος "το δικαίωμα στην ελεύθερη αγορά."  ;D

 

Όχι φίλε δεν ζω απο τη μουσική.. παίζω για προσωπική μου τρέλα και αγάπη..

αλλά προς τι αυτή η ερώτηση ???  ???

Πρέπει να'μαι επαγγελματίας για να πω ότι ένας τυπάς που πουλάει μια κιθάρα, για κάποιον λόγο,συγκρινόμενος με εμένα πχ είναι σε διαφορετικη "κατάσταση" ? Αυτός κοιτά να την πουλήσει όπως μπορεί και γω κοιτάω να αγοράσω σε όσο πιο κοντινή στα οικονομικά μου τιμή ! Όπως και η πλειοψηφία των ανθρώπων σήμερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεσταίνω το σπίτι με πανελ υπέρυθρης θέρμανσης (γερμανικής τεχνολογίας, όχι κινεζιές απο τον κωτσόβολο...)

 

Για πες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου