Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Πωλείται gibson les paul made in china ...".

 

Νόμιζα ότι μόνο η fender έβγαλε κινέζες.  ;D :o ::) ???

 

 

χα χα χα χα χα.....

 

Και το αστειο της υποθεσης ειναι οτι (κατοπην συνομιλιας με τον πωλητη που ενω ημουν ευγενικοτατος ... με τα πολλα αρχησε να γινεται προσβλητικος) απο την μια λεει οτι 'ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΗ' ... απο την αλλη υποστηριζει και λεει 'ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ORIGINAL' . Ενω του εστειλα λινκ με φωτο της original μεσα απο το site της Gibson και η κιθαρα ειναι ΚΡΕΜ ,οχι οδοντοκρεμα...

Το παληκαρι μου εστειλε βεβαια καποιες φωτο με το Zakkουλη να παιζει (παλιοτερα) με κατασπρη Bullseye , αλλα εγω ξερω οτι ειναι κρεμ.

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το αλλο το καλο... Τρεχτε να προλαβετε.

 

'Καστεστραμμενη' Soloist ..... μονο 1.200 ευρω (επειδη ακουσων ακουσων... ΚΑΘΕΤΑΙ!!!)

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=176910

 

 

Δεν ξερω αν εγω ειμαι πολυ ψειρας (με τα μουσικα οργανα) ή κατι βλεπουν λαθος τα ματακια μου.... αλλα αυτη την κιθαρα εγω προσωπικα την θεωρω εν μερη 'κατεστραμμενη' , ποσο μαλλον να αξιζει και τοσα!!!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω πως εχει χτυπησει στο headstock και ειδα και τις φοτο. Η τιμη ειναι υψηλη αλλα η κιθαρα δεν ειναι σε καμμια περιπτωση κατεστραμμενη, εντος ή εκτος εισαγωγικων, εν μερει ή εξ ολοκληρου.

 

Υπαρχουν παρα πολλες κιθαρες (συχνο φαινομενο στις les paul για παραδειγμα) που εχουν ξανακολλημενο headstock εχοντας γινει εξαιρετικη δουλεια και τα οργανα δεν εχουν κανενα προβλημα.

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Είχε χτυπήσει στο headstock και έτσι έφυγε το binding στο σημείο''

 

Καταστροφη οργανου επειδη εφυγε το binding και ξανακολληθηκε απο εμπειρο επαγγελματια πρωτη φορα ακουω! Και αν σε καποιον δεν αρεσει η τιμη να μην την παρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή εγώ την πουλάω την κιθάρα...

 

Σοβαρά,κατεστραμμένη κιθάρα επειδή έφυγε το binding;Δηλαδή το όργανο δεν μπορεί να παιχτεί επειδή χτύπησε στο headstock;Nα προσέχουμε λίγο τι λέμε...

 

Αν δεν σου αρέσει η τιμή(που εγώ κοστολογώ το όργανο και η οποία μπορεί να είναι υψηλή,δεν αντιλέγω και που προς θεού δεν είναι επειδή κάθεται) μην την αγοράσεις.Το όργανο είναι πέρα του χτυπήματος στο Headstock(το οποίο ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ την κάνει κατεστραμμένη ή άχρηστη),σε άψογη κατάσταση.Και αν δεν σταμάταγα να παίζω metal,δεν θα σκεφτόμουν να την δώσω ή να την ανταλλάξω.Επίσης βάζω επακριβώς την όποια ζημιά έχει η κιθάρα χωρίς να προσπαθήσω να πουλήσω παπά ή να κάνω διάφορα τσατσιλίκια.Όποιος θέλει αγοράζει ή ανταλλάσει(που με ενδιαφέρει περισσότερο) τελικώς.

 

Και μάλλον είσαι πολύ ψείρας με τα μουσικά όργανα όπως είπες.

 

Αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε μια φωτο ειδα ολοκληρη ρωγμη στο φιλετο του headstock και απο πανω στη γωνια του...

 

Για μενα ειναι too much ζημια , για καποιους αλλους οχι... (και αν δεν ηταν για τους περισσοτερους ,τοσο καιρο που ειναι η αγγελεια , και αφου ειναι τοοοοσο καλη κιθαρα θα ειχε φυγει :) )

 

Παρολαυτα καλες πωλησεις :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες δεν θα πιάνουμε μια-μια τις αγγελίες που προσωπικά δεν μας αρέσουν να τις ξεκατινιάζουμε σε αυτό το thread. Αν υπάρχει αντικειμενικός λόγος μόνο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου