Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες δεν θα πιάνουμε μια-μια τις αγγελίες που προσωπικά δεν μας αρέσουν να τις ξεκατινιάζουμε σε αυτό το thread. Αν υπάρχει αντικειμενικός λόγος μόνο.

+1

η jackson εχει μια καποια ζημια στο headstock, ουτε εγω θεωρω οτι μια τετοια κιθαρα ειναι κατεστραμενη....τωρα εαν καποιοι δεν συμφωνουν με την τιμη που την δινει το παλικαρι,δικαιωμα τους...τι να πουνε αυτοι μετα που πουλανε le paul με ξανακολλημενoυς λαιμους ψηλα στο headstock?...αυτοι θα επρεπε να τις πεταξουν στα σκουπιδια για ανακυκλωση....(δεν εχω καμμια σχεση με τον πωλητη)

 

Αν κρινω απο αυτα που διαβαζω στο θρεντ,φανταστειτε να επιστρεφανε τα σχολια στις αγγελιες τι θα γινοτανε...ευτυχως που δεν ξαναμπηκανε.... ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν θα πιάνουμε μια-μια τις αγγελίες που προσωπικά δεν μας αρέσουν να τις ξεκατινιάζουμε σε αυτό το thread. Αν υπάρχει αντικειμενικός λόγος μόνο.

 

+ άπειρο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε μια φωτο ειδα ολοκληρη ρωγμη στο φιλετο του headstock και απο πανω στη γωνια του...

 

Για μενα ειναι too much ζημια , για καποιους αλλους οχι... (και αν δεν ηταν για τους περισσοτερους ,τοσο καιρο που ειναι η αγγελεια , και αφου ειναι τοοοοσο καλη κιθαρα θα ειχε φυγει :) )

 

Παρολαυτα καλες πωλησεις :)

 

Για να το κλείνω και εδώ.

 

Η αγγελεία δέχτηκε γύρω στις 3-4 προτάσεις για ανταλλαγή με κιθάρες που δεν με ενδιέφεραν και μια για πώληση όταν δεν ήθελα να την πουλήσω.Οπότε μάλλον ο κόσμος το βλέπει ως διττό τo θέμα του χτυπήματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν θα πιάνουμε μια-μια τις αγγελίες που προσωπικά δεν μας αρέσουν να τις ξεκατινιάζουμε σε αυτό το thread. Αν υπάρχει αντικειμενικός λόγος μόνο.

Συμφωνώ απολύτως.

 

Και η λογική "είμαι 99% σίγουρος ότι είναι απάτη" έχει καταρριφθεί ήδη 2-3 φορές με χειροπιαστές παρεμβάσεις των θιγόμενων μελών, όπου τελικά το 99% αποδείχτηκε ότι έτεινε στο 0.

 

Στα δικαστήρια πάντως το 99% δεν είναι αρκετό. Για το 1% αθωώνεσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε μια φωτο ειδα ολοκληρη ρωγμη στο φιλετο του headstock και απο πανω στη γωνια του...

 

Για μενα ειναι too much ζημια , για καποιους αλλους οχι... (και αν δεν ηταν για τους περισσοτερους ,τοσο καιρο που ειναι η αγγελεια , και αφου ειναι τοοοοσο καλη κιθαρα θα ειχε φυγει :) )

 

Παρολαυτα καλες πωλησεις :)

 

Από τα μηνύματα που έχουν γράψει και άλλοι πριν από εμένα,ελπίζω να κατάλαβες ότι η συγκεκριμένη ζημιά αντικειμενικά δεν είναι too much παρά μόνο για σένα που μάλιστα έγραψες στο αρχικό σου μήνυμα: κατεστραμένη soloist.

 

Όσο για το επιχείρημα:αφου ειναι τοοοοσο καλη κιθαρα θα ειχε φυγει είναι ανεδαφικό από κάθε άποψη όταν πολύ καλά μουσικά όργανα,αυτοκίνητα,σπίτια,κ.λ.π. σε καλές τιμές παραμένουν στα αζήτητα εξαιτίας της γενικότερης οικονονικής δυσπραγίας.

 

Υ.Γ.Εγώ θέλω να προτείνω να μπει μόνο σε αυτό το thread προέγκριση στα post γιατί ήδη έχουν αρχίσει τα ευτράπελα και αν δεν διάβαζαν και το forum οι άμεσα θιγόμενοι θα έμενε ακόμη η λάσπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα μηνύματα που έχουν γράψει και άλλοι πριν από εμένα,ελπίζω να κατάλαβες ότι η συγκεκριμένη ζημιά αντικειμενικά δεν είναι too much παρά μόνο για σένα που μάλιστα έγραψες στο αρχικό σου μήνυμα: κατεστραμένη soloist.

 

Όσο για το επιχείρημα:αφου ειναι τοοοοσο καλη κιθαρα θα ειχε φυγει είναι ανεδαφικό από κάθε άποψη όταν πολύ καλά μουσικά όργανα,αυτοκίνητα,σπίτια,κ.λ.π. σε καλές τιμές παραμένουν στα αζήτητα εξαιτίας της γενικότερης οικονονικής δυσπραγίας.

 

Υ.Γ.Εγώ θέλω να προτείνω να μπει μόνο σε αυτό το thread προέγκριση στα post γιατί ήδη έχουν αρχίσει τα ευτράπελα και αν δεν διάβαζαν και το forum οι άμεσα θιγόμενοι θα έμενε ακόμη η λάσπη..

 

Ενταξει... οκ. Απο μερους μου ζητω συγγνωμη αν αναστατωσα τοσο την 'ομαλη' ροη του thread με μια για μενα καθολου αδικει παρατηρηση. Οπως ειπε και ο ιδιος ο πωλητης δεν την κοστολλογει και φθηνα. Αρα εχει αυτογνωσια οτι ισως την δινει καπως ακριβα...

 

 

Οσον αφορα αυτο που λες φιλε μου οτι λογο κρισης δεν φευγουν κιθαρες και κτλ κτλ... εγω μια χαρα βλεπω να φευγουν κιθαρες ισης αξιας με αυτην η ακομα και ενισχυτες και αλλοι εξοπλισμοι...

 

Και αν δεν επαιρνε τα πανω της καπως η οικονομια , δεν θα ανεβεναν εστω και ελαχιστα οι τιμες στις αγγελειες που εχω προσεξει οτι εχει συμβει.

 

Και παλι συγγνωμη... :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο ιδιος ο πωλητης δεν την κοστολλογει και φθηνα.

 

Αυτό όμως δεν σε δικαιολογεί να την αναφέρεις σε ένα τόπικ που έχει να κάνει με "αγγελίες για γέλια και για κλάματα"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω σπασει 2 φορές μάλιστα τη λες πωλ μου στο κεφάλι, κολλήθηκε 2 φορές απο τον Aντώνη Παπαδόπουλο για όποιον ξέρει τι εστί βερύκοκο, και ούτε φαίνεται τίποτα ούτε φυσικα έχει κανένα πρόβλημα η κιθάρα. Παρόλα αυτά, επειδή τη κιθάρα τη πήρα 1600€ και αν τη πούλαγα σήμερα με δεδομένο ότι θα το δήλωνα αυτό γιατί είμαι τίμιος, θα έπιανε το πολύ 5-6 κατοστάρικα ως εκ τούτου ΤΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ! Δεν με χαλάει είναι η αγαπημένη μου κιθάρα εξάλλου, απλά θέλω να πω και εγώ πως είναι γούστο σου καπέλο σου πόσο θα δώσεις κατι και αν κάποιος θα έρθει να το πάρει. Επίσης επουδενεί δεν είναι κατεστραμμένο επειδή έχει γίνει μία επισκευή. Απλά αν ο φίλος θέλει να τη δώσει πολύ πιθανον θα πρέπει να τη ρίξει τιμή, αλλά και πάλι είναι δική του επιλογή.

 

Αν η αγγελια είναι για γέλια και για κλάματα? Για μένα ναι, καθώς δεν θα έδινα εν έτη 2014 με βασικό μισθό 480€ 1200 ευρώ για μια μεταλοκιθάρα που δεν θα έπαιζα ούτε στα 16 μου, αλλά αυτό είναι δική μου άποψη, άσχετη με τα χτυπήματα κτλπ, απλά επειδή έχω τις παγιωμένες απόψεις μου περι αγγελιών και πότε πρέπει να πουλας και να αγοράζεις κάτι και τις ακόμη πιο ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ απόψεις μου περι του τι είναι κιθάρα και τι είναι κουπι. Παρόλα αυτά θα κρατούσα αυτή τη γνωμη για πάρτη μου και δεν θα γελιοποιύσα τη κιθάρα και την αγγελία και το φίλο, για λόγους ...απλα γιατί δεν χρειάζεται...δεν έχω να προσφέρω στο θρεντ κάτι με αυτό...

 

Τι θέλω να πώ? Οτι το 90% των αγγελιών που κράζουμε εδω μέσα, ίσως θα έπρεπε να το σκεφτούμε 2 φορες πριν τη κράξουμε...μπορεί και εμεις να εχουμε κάνει μία αντίστοιχη λαλακία και να μην τη θεωρήσαμε καν λαλακία γιατί θεωρούμε ότι η επιφον που έχουμε απο το 1998 αξίζει ακόμη τα 600€ της γιατί "αλλιώς τις φτιάχνανε τότες..."

 

Kατανοητόν? ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό όμως δεν σε δικαιολογεί να την αναφέρεις σε ένα τόπικ που έχει να κάνει με "αγγελίες για γέλια και για κλάματα"

 

 

Το ειπε μετα την αναφορα μου... εγω που να ξερω το επιπεδο αυτογνωσιας του???

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω σπασει 2 φορές μάλιστα τη λες πωλ μου στο κεφάλι, κολλήθηκε 2 φορές απο τον Aντώνη Παπαδόπουλο για όποιον ξέρει τι εστί βερύκοκο, και ούτε φαίνεται τίποτα ούτε φυσικα έχει κανένα πρόβλημα η κιθάρα. Παρόλα αυτά, επειδή τη κιθάρα τη πήρα 1600€ και αν τη πούλαγα σήμερα με δεδομένο ότι θα το δήλωνα αυτό γιατί είμαι τίμιος, θα έπιανε το πολύ 5-6 κατοστάρικα ως εκ τούτου ΤΗ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ! Δεν με χαλάει είναι η αγαπημένη μου κιθάρα εξάλλου, απλά θέλω να πω και εγώ πως είναι γούστο σου καπέλο σου πόσο θα δώσεις κατι και αν κάποιος θα έρθει να το πάρει. Επίσης επουδενεί δεν είναι κατεστραμμένο επειδή έχει γίνει μία επισκευή. Απλά αν ο φίλος θέλει να τη δώσει πολύ πιθανον θα πρέπει να τη ρίξει τιμή, αλλά και πάλι είναι δική του επιλογή.

 

Αν η αγγελια είναι για γέλια και για κλάματα? Για μένα ναι, καθώς δεν θα έδινα εν έτη 2014 με βασικό μισθό 480€ 1200 ευρώ για μια μεταλοκιθάρα που δεν θα έπαιζα ούτε στα 16 μου, αλλά αυτό είναι δική μου άποψη, άσχετη με τα χτυπήματα κτλπ, απλά επειδή έχω τις παγιωμένες απόψεις μου περι αγγελιών και πότε πρέπει να πουλας και να αγοράζεις κάτι και τις ακόμη πιο ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ απόψεις μου περι του τι είναι κιθάρα και τι είναι κουπι. Παρόλα αυτά θα κρατούσα αυτή τη γνωμη για πάρτη μου και δεν θα γελιοποιύσα τη κιθάρα και την αγγελία και το φίλο, για λόγους ...απλα γιατί δεν χρειάζεται...δεν έχω να προσφέρω στο θρεντ κάτι με αυτό...

 

Τι θέλω να πώ? Οτι το 90% των αγγελιών που κράζουμε εδω μέσα, ίσως θα έπρεπε να το σκεφτούμε 2 φορες πριν τη κράξουμε...μπορεί και εμεις να εχουμε κάνει μία αντίστοιχη λαλακία και να μην τη θεωρήσαμε καν λαλακία γιατί θεωρούμε ότι η επιφον που έχουμε απο το 1998 αξίζει ακόμη τα 600€ της γιατί "αλλιώς τις φτιάχνανε τότες..."

 

Kατανοητόν? ;)

 

... + 1.000

 

Εγω προσωπικα ξερω οτι δεν θα κανω ποτε τις 'λακακιες' που κραζω ,αν σκεφτουμε οτι ενα παραδειγμα : πηρα τα χριστουγεννα εναν Bugera 6260 300 ευρω απο ενα παληκαρι και μεχρι εκεινη την μερα το Musicstore τον ειχε 470 (οσο και το Thomann που εχει ελλειψη). Την επομενη ακριβως το Musicstore τον πηγε στα 399 και τωρα εχει 333 . Αν ηθελα να τον πουλησω δεν θα επιανε πανω απο 210 ευρω. Αρκετοι δεν ξερουν το Musicstore ωστε θα μπορουσα να τον πουλησω με βαση την τιμη του Thomann , αλλα ακριβως επειδη θελω να ειμαι σωστος και τιμιος δεν θα το εκανα ποτε... και προτιμω να κρατησω μια κεφαλη λαμπατη αν ειναι να την δωσω 200 ευρω.

 

Υ.Γ. : επειδη χτες μολις ανακαλυψα αυτο το thread ακομα δεν εχω καταλαβει 100% τον τροπο χειρισμου του... οποτε για ακομα μια φορα ζητω συγγνωμη αν εθιξα κατι/καποιον που δεν 'ταιριαζει' στο συγκεκριμενο θεμα!!!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου