Προς το περιεχόμενο

Φθηνή Λύση Ηχογράφησης Drums


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tnx, mc04043

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ένα φθηνό μικρόφωνο για ηχογράφηση drums, καθώς και μια επίσης φθηνή αλλά αξιοπρεπή καρτούλα ήχου

 

Θα σου πρότεινα το SM57 (Shure), που παίζει γύρω στα 100 Ευρώ. Είναι το πλέον κλασικό μικρόφωνο για ντραμς εδώ και χρόνια, και θα σου μείνει ακόμη αν αποφασίσεις να αναβαθμίσεις τον εξοπλισμό σου. Σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, τα τύμπανα, και ειδικά το ταμπούρο, στις εγγραφές που ακούς είναι γραμμένα με 57. 

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, δυστυχώς όμως δεν μπορώ να διαθέσω τόσα χρήματα, παρόλο που νομίζω ότι τα αξίζει ;)

Υπάρχει κάποια πιο φθηνή έκδοση, ψάχνω κάτι το πολυ 50 ευρώ, ξέρω μάλλον δεν είναι αρκετά... αλλά τόσα μόνο μπορώ.

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=TOZgS6SfaObm0000000000000000uwnHv1fN?CatalogVideo=&ProductUUID=RGXVqHzmW8kAAAEXa8xgyFi.&CatalogCategoryID=583VqHzl.ywAAAEVSRxWf70R&JumpTo=OfferList

Αυτό, στην περιγραφή αναφέρει πως είναι και για drums.... το έχει δοκιμάσει κανείς, ή ξέρει τίποτα γι αυτό?

 

Κάτι ακόμα, το μικρόφωνο, θα το συνδέσω στην Line In θύρα, onboard κάρτας ήχου, όποτε μήπως ακόμη και αν έπαιρνα κάτι καλό και ακριβό δεν θα είχα τόσο καλά αποτελέσματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου