Προς το περιεχόμενο

Gibson SG Special EMG


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος θέλει το decal της Gibson να έχει νόημα πρέπει να πληρώσει ... αυτές είναι φτηνές λύσεις αλλά είπαμε όλα είναι θέμα απαιτήσεων . Μόνο η δοκιμή είναι η σίγουρη λύση .

 

Ή απλά ξύνεις το epiphone και μετά τις μόντες βάζεις ένα gibson εκεί πάνω, δεν είναι δύσκολο. Αμφιβάλλω αν θα προσέξει κανείς τη διαφορά, ίσως πέραν του binding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ή απλά ξύνεις το epiphone και μετά τις μόντες βάζεις ένα gibson εκεί πάνω, δεν είναι δύσκολο. Αμφιβάλλω αν θα προσέξει κανείς τη διαφορά, ίσως πέραν του binding.

 

Ναι όντως...Κανείς δε θα προσέξει ότι τα 2 headstocks είναι εντελώς διαφορετικά στις γωνίες...

 

LPSEPI-HCSB_headstock-front.jpg

 

EB5770h.jpg

 

::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δεί πολλούς να κοιτάνε την παραμικρή λεπτομέρεια όταν παίζουν (ή νομίζουν ότι παίζουν) ή όταν βλέπουν απλά μια κιθάρα? Εσύ αν πας σ'ένα live και δείς ένα κιθαρίστα με gibson (epiphone turned gibson εννοώ), θα κάθεσαι να κοιτάς τις γωνίες της κεφαλής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δεί πολλούς να κοιτάνε την παραμικρή λεπτομέρεια όταν παίζουν (ή νομίζουν ότι παίζουν) ή όταν βλέπουν απλά μια κιθάρα? Εσύ αν πας σ'ένα live και δείς ένα κιθαρίστα με gibson (epiphone turned gibson εννοώ), θα κάθεσαι να κοιτάς τις γωνίες της κεφαλής?

 

Οκ...Πάσο...  ::) ::) ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άδικο έχω? Άλλο να πάνε να σου πουλήσουν την κιθάρα και να κοιτάς την παραμικρή λεπτομέρεια κι άλλο απλά να τη δείς σ'ένα φίλο σου ή τυχαία κάπου. Και στο κάτω κάτω ποσώς μ'ενδιαφέρει αν γράφει και Μήτσος πάνω στην κεφαλή άμα μου κάθεται καλά. Απ'το να δίνω 3000 για μια κιθάρα που αντικειμενικά δεν αξίζει 3000 τότε καλύτερα Mitsos guitars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί άδικο έχω? Άλλο να πάνε να σου πουλήσουν την κιθάρα και να κοιτάς την παραμικρή λεπτομέρεια κι άλλο απλά να τη δείς σ'ένα φίλο σου ή τυχαία κάπου. Και στο κάτω κάτω ποσώς μ'ενδιαφέρει αν γράφει και Μήτσος πάνω στην κεφαλή άμα μου κάθεται καλά. Απ'το να δίνω 3000 για μια κιθάρα που αντικειμενικά δεν αξίζει 3000 τότε καλύτερα Mitsos guitars.

 

Δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θες, εννοείται ;)

Απλά μην απατάσαι ότι ένα έμπειρο μάτι δε ξεχωρίζει διαφορές... Ειδικά όταν πρόκειται για τόσο τρανταχτές...;)

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δικαίωμά σου να κάνεις ό,τι θες, εννοείται ;)

Απλά μην απατάσαι ότι ένα έμπειρο μάτι δε ξεχωρίζει διαφορές... Ειδικά όταν πρόκειται για τόσο τρανταχτές...;)

 

 

Βασικά όπως προείπα τέτοιες καγκουριές δεν θα'κανα, δεν έχει νόημα για μένα. Αλλά εκτός αυτού το δικό μου το μάτι όπως είδες δεν πήγε στην κεφαλή, και να σου πώ την αλήθεια αν δεν μου το'λεγες χλωμό να το πρόσεχα, απλά το νόημα ήταν πως το value for money των gibson είναι... κάπως!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο κάτω κάτω ποσώς μ'ενδιαφέρει αν γράφει και Μήτσος πάνω στην κεφαλή άμα μου κάθεται καλά. Απ'το να δίνω 3000 για μια κιθάρα που αντικειμενικά δεν αξίζει 3000 τότε καλύτερα Mitsos guitars.

 

mitsos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο κάτω κάτω ποσώς μ'ενδιαφέρει αν γράφει και Μήτσος πάνω στην κεφαλή άμα μου κάθεται καλά. Απ'το να δίνω 3000 για μια κιθάρα που αντικειμενικά δεν αξίζει 3000 τότε καλύτερα Mitsos guitars.

 

mitsos.jpg

 

ΘΕΟΣ!!! Χαλαρά έχει φύγει η epi μου για την τροποποίηση!  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου