Προς το περιεχόμενο

Gibson SG Special EMG


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tσουκου.

Απο όσο ξέρω το βερνικι στα μανικια των studio δεν είναι και τόσο καλό και κολάει το χέρι όταν είσαι ιδρωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά φίλε Ax1s κάποια πράγματα ανήκουν στην εκπομπή του Χαρδαβέλλα, "Οι πύλες του ανεξήγητου"... :o

Τι να σου πώ έχε στο σπίτι σου και τις 2 για καμιά βδομάδα ... που λένε και θα δεις....  ;D ;D

(προσωπικά ξέρω ακριβώς που είναι οι διαφορές τους και έχω ξαναγράψει για αυτές)

 

Αν δεν είχαν πραγματικά καμία διαφορά, θα ήμασταν κουτοί παγκοσμίως όλοι οι κιθαρίστες, να αγοράζαμε και τις ακριβότερες.... ;)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε ρε φιλε taq ενα λινκ με τις διαφορες τους ή παραθεση το post σου, να τις δω και εγω αμα γινεται.

 

++αυτο με το βερνικι,το εχω ακουσει απο παρα πολλους.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=7101.40

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=10622.0

 

τσέκαρε τα πιό πάνω links λέγονται πολλά από πολλά μέλη (και από εμένα) σε αυτό που με ρώτησες.  ;)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φθηνές Gibson = ηχόχρωμα Gibson, εμφάνιση Gibson, σπανίως ευκολόπαικτες (κάνε όσα σετάπ θές), σύντομο ξεφόρτωμα και αντικατάσταση από μία κανονική..... ;D ;D ;D ;D

ενα τριψιματακι στα ταστα αξιας 35 ευρω θελει,και θα παιζει το 'burn' μονη της ενω εμεις θα βλεπουμε τον παναθηναικο ;D ;D

Ακριβότερες Gibson σε επίπεδο faded strd και άνω = κιθάρα με ήχο Gibson, σπανίως δυσκολόπαικτες (πιθανώς να μην θέλει καν ρύθμισμα)

εχει γινει ηδη το fret dressing ;)

 

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...θεός ο whitenoise!! ;D ;D

 

πάντως μου κάνει και μένα εντύπωση το πόσο χτυπιέται αυτή η μάρκα...για ένα και μόνο λόγο...ότι είναι ακριβή!!...έχω κι εγώ μια gibson les paul standard 60's neck και ακούγωντας αυτά που λέγονται απορώ καμιά φορά, γιατί έχω παίξει πολλές φορές με διάφορες wannabe...καμία σχέση το ένα με το άλλο...στα αυτιά μου, μου φαίνεται ότι η gibson είναι ζωντανή! ρε παιδί μου σε σχέση με άλλες epiphone, esp κτλ...δοκίμασα πρόσφατα και μια eclipse standard..πολύ καλό όργανο, αλλά άψυχο ρε παιδί μου...

 

δεν λέω ότι η διαφορά τους σαν όργανα (π.χ. μία gibson standard-epiphone stanrdard) δικαιολογεί και την μεγάλη διαφορά τιμής, ΑΛΛΑ φανταστείτε και το εξής: αν είχαν μικρότερη διαφορά στην τιμή, η Epiphone δεν θα είχε λόγο ύπαρξης!! ο καθένας θα μπορούσε με λίγα περισσότερα λεφτά να πάρει την gibson..δεν είναι έτσι όμως δυστυχώς..και ένα mitsubishi evo να πάρεις και να το υπερ-φτιάξεις, lamborghini δεν θα το κάνεις! :P

 

αυτή είναι η δική μου άποψη...εγώ την πήρα ΚΑΙ γιατί ήμουν τρελαμένος με τις gibson από μικρός, κάθε μέρα που ξυπνάω και βλέπω τι γράφει το headstock, μου φτιάχνει η μέρα βρε παιδί μου...γούστα...τώρα έχω βάλει στο μάτι και μία explorer με emg..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή είναι η δική μου άποψη...εγώ την πήρα ΚΑΙ γιατί ήμουν τρελαμένος με τις gibson από μικρός, κάθε μέρα που ξυπνάω και βλέπω τι γράφει το headstock, μου φτιάχνει η μέρα βρε παιδί μου...γούστα...τώρα έχω βάλει στο μάτι και μία explorer με emg..

ειναι γεγονος πως το συναισθημα 'πω πω...ειναι gibson ρε μαγκα μου και γουσταρω τρελα' δεν θα στο δωσει καμια αλλη les paul (αν ειναι ετσι ο τροπος που σκεφτεται κανεις..εγω οχι)

εφοσον ησουν τρελαμενος με gibson εκανες παρα πολυ καλα και την αγορασες.

αλλιως θα σου ετρεχαν τα σαλια μια ζωη :-*

απλα εγω ειμαι αλλη περιπτωση 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι οχι μόνο δε με τραβαει το όνομα, αλλά με διωχνει!

Προτιμώ χίλιες φορες αντι για fender ή gibson η κιθάρα μου να λέει πάνω framus,duesenberg,italia,(κουφη μαρκα της επιλογης σας εδω) ή ακομα καλύτερα κενό headstock!

 

Δε ξερω γιατι, πειτα με ανωμαλο, αλλά thats me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι οχι μόνο δε με τραβαει το όνομα, αλλά με διωχνει!

Προτιμώ χίλιες φορες αντι για fender ή gibson η κιθάρα μου να λέει πάνω framus,duesenberg,italia,(κουφη μαρκα της επιλογης σας εδω) ή ακομα καλύτερα κενό headstock!

 

Δε ξερω γιατι, πειτα με ανωμαλο, αλλά thats me.

 

Όχι πως θα με χαλούσε καμιά Gibson, αλλά ΠΕΣΤΑ!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι οχι μόνο δε με τραβαει το όνομα, αλλά με διωχνει!

Προτιμώ χίλιες φορες αντι για fender ή gibson η κιθάρα μου να λέει πάνω framus,duesenberg,italia,(κουφη μαρκα της επιλογης σας εδω) ή ακομα καλύτερα κενό headstock!

 

Δε ξερω γιατι, πειτα με ανωμαλο, αλλά thats me.

εμεις ταιριαζουμε φιλαρακι,

ΥΓ : μηπως σου αρεσει και εσενα ο πατσας? ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου