Προς το περιεχόμενο

Gibson SG Special EMG


Kafka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το value for money εχει νοημα και ισχυει σε διαφορες γιαλαντζι made in Τσιμπουτι  εεε! σορυ  Τζιμπουτι  κατασκευες  που προσπαθουν.....  (φυσικα εξαιρειτε η Epi που ειναι παλαιοτερη της Gibson)  να κλεψουν λιγη απο την αιγλη της Θεας . :-\

Σε κανενα κορυφαιο προιον δεν υφισταται θεμα value for money , οποιος θελει

την κορυφη  , στρωνει τον πισινο του κατω στην δουλεια και την παιρνει , ολα τα αλλα ειναι ......με αλλα λογια ναγαπιωμαστε  ;D

 

Αντε τωρα μην τα παρω στο κρανιο , γιατι βλεπω 2-3 θεματα με κατι απιστευτα  κιθαρακια ,  που ολα συγκρινονται με Gibson και ολα την "ακουμπουν"  , κουνια που σας κουναγε.... :D

 

 

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ok ρε φιλε οτι πεις..εγω εχω δει κατι τοκαι των 500 ευρω(japan) που τις γωνατιζουνε της gibson les paul studio+standard ...με τρελο sustain,no buzz no fake notes..απλα πρεπει να ψαξεις.

 

οποιος δεν εχει μυαλο,εχει ποδια(που στην συγκεκριμεη περιπτωση μας τα ποδια ειναι τα τρελα ευρα που ζητανε οι gibson χωρις να αξιζουν αναλογικα με αυτα που προσφερουνε).

 

 

 

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ναι , και εμενα ο φιλος του μπατζανακι μου βρηκε μια  πωστηνλεν  που

εσπερνε ,  μεχρι που πουλησε τις 3 gibson του και πηρε κρις κραφτ .

Τωρα για να μην αναλωνομαστε  σε θεωρητικες συζητησεις , οποιος νομιζει οτι

εχει  γιαλαντζι που ειναι καλυτερη απο Gibson , την παιρνει υπο μαλης και ερχεται εδω να τις βαλουμε κατω και να δουμε ποσα απιδια πιανει ..... :D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γυρίσω στο θέμα παιδιά, να προσέχετε όλες τις Gibson σε τιμή "το αφεντικό τρελάθηκε", γιατί μπορεί όταν παίξετε με μια οι ίδιοι να απογοητευτείτε, όπως πχ. είχε γίνει με μένα με την SG Special Faded (750 e, ένα searchάκι στο φόρουμ για λεπτομέρειες). Σκέτη απογοήτευση μπροστά σε άλλες πιο ακριβές SG της ίδιας εταιρίας.

 

Mιας και αυτή που λέω είναι κι αυτή SG και Special (oπως ρωτήθηκε στην αρχή του θρεντ), σας εφιστώ την προσοχή. Γενικώς όλη η σειρά Special της Gibson (κι όχι μόνο οι SG Special) μου βρωμάει από μακριά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μαλωνει ???

Απο μουρη παντως αυτη η studio σκιζει , τωρα το "καλη" ειναι αφηρημενη εννοια

καλη για ποιον και σε σχεση με τι ?  Δοξα τω Θεω studio στην Ελλαδα κυκλοφορουν  , πας δοκιμαζεις μια και βλεπεις αν κανει  για σενα .

Η studio ειναι ενα φθηνο μοντελο για Gibson με οτι συνεπαγεται με αυτο.

Αποψη μου ?  να μαζεψεις και αλλα χρηματα και να παρεις αυτη

 

http://guitare.playback-europe.com/gibson-les_paul_standard_faded_50's_neck_tobacco_burst-12896.html

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος μαλωνει ???

Απο μουρη παντως αυτη η studio σκιζει , τωρα το "καλη" ειναι αφηρημενη εννοια

καλη για ποιον και σε σχεση με τι ?  Δοξα τω Θεω studio στην Ελλαδα κυκλοφορουν  , πας δοκιμαζεις μια και βλεπεις αν κανει  για σενα .

Η studio ειναι ενα φθηνο μοντελο για Gibson με οτι συνεπαγεται με αυτο.

Αποψη μου ?  να μαζεψεις και αλλα χρηματα και να παρεις αυτη

 

http://guitare.playback-europe.com/gibson-les_paul_standard_faded_50's_neck_tobacco_burst-12896.html

 

 

+άπειρο!!!

 

φθηνές Gibson = ηχόχρωμα Gibson, εμφάνιση Gibson, σπανίως ευκολόπαικτες (κάνε όσα σετάπ θές), σύντομο ξεφόρτωμα και αντικατάσταση από μία κανονική..... ;D ;D ;D ;D

 

Ακριβότερες Gibson σε επίπεδο faded strd και άνω = κιθάρα με ήχο Gibson, σπανίως δυσκολόπαικτες (πιθανώς να μην θέλει καν ρύθμισμα), δύσκολα την πουλάς και συνήθως όταν το κάνεις, αυτό γίνεται γιατί απλά δεν σου κάνει η Gibson σαν κιθάρα, και όχι γιατί έχει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Προσωπικά έχω μία LP strd faded, και μία LP Historic 1958 plaintop (castom shop)... έχω παίξει με τις περισσότερες που θα μπορούσα ποτέ να βρώ και να ακούσω, και έχω πουλήσει επίσης (με δυσκολία) 2.

Ένα SG strd faded, & ένα SG strd .... και τα 2 SG αστέρια... απλά θέμα συγκυρίας που πουλήθηκαν... Έχω όμως παίξει σχεδόν με όλα τα special Faded & μή.... δεν μπορώ να πώ ότι λόγω προκατάληψης δεν με κέρδισαν... είτε ήταν SG ή Double cut, ή LP...Υπήρχε πάντα κάτι που τα έκανε να υπολείπονται.... πολλές φορές δεν εξηγείς με λόγια αυτό το feel... απλά δεν "έπαιζαν"

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φθηνές Gibson = ηχόχρωμα Gibson, εμφάνιση Gibson, σπανίως ευκολόπαικτες (κάνε όσα σετάπ θές), σύντομο ξεφόρτωμα και αντικατάσταση από μία κανονική....

 

πως γινεται η standar να ειναι ευκολοπαικτη και η studio να μην ειναι? ιδιο ακριβως σχημα,σχεδιο,βαρος και διαστασεις δεν ειναι?

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου