Προς το περιεχόμενο

Heavy distortion Please help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο ειναι πεταλι...ποιος πουλαει το black magic και ποσο κανει ?

 

guitar store

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ αλλα θα το εχει με την παλια ονομασια που ειναι doctor boogie......αν το τσιτωσεις και λιγο θα ακοθσεις ακομα καλυτερα πραγματα.....ειναι αρκετα καλο ....αν το εφτιαχνε και με τριπλο preset ;D ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο electrictabs σχεδίασε το κύκλωμα, το ανέβασε στο forum του DIYStompboxes, και από εκεί πήρα το schematic και έφτιαξα ενα dr. Boogey για εμένα.

 

(υποθέτω οτι δεν ήμουν πολύ ξεκάθαρος και νόμισες οτι εννούσα οτι εγώ το σχεδιασα; )

εεεε ναι με ξαφνιασες προς στιγμην!!!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς κανένα σκοπό αυτοδιαφήμισης απλά προς αποφυγή παρεξηγήσεων , όπως δήλωσε κι ο St4rg4z3r, το doctor boogey μου προέκυψε από μία "εξομοίωση" ενός mesa boogie dual rectifier.

Το πρώτο εκείνο σχέδιο το ανέβασα σε γνωστό DIY forum και υπάρχει για όποιον θέλει να "βασανιστεί"(και όπου κολλήσει βοηθάω κι εγώ) εδώ:

http://geocities.com/electrictabs/dr.boogey.png

 

Όλα αυτά έγιναν πριν από μερικά χρόνια. Από τότε βελτίωσα το σχέδιο πολλές φορές με αποτέλεσμα να διαφέρει αρκετά γι αυτό και τώρα τελευταία έκανα και την αλλαγή στο όνομα γιατί πολλοί μπερδεύαν το πετάλι με εκείνο το σχέδιο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως electrictabs οφείλω να σου δώσω τα συγχαρητήριά μου για το dr. boogey! Είναι ένα από τα καλύτερα distortion που έχω ακούσει! Εγώ βέβαια έφτιαξα την πρώτη "έκδοση" και έκτοτε έχει εξελιχθεί αρκετά, και δεν έχω το κουράγιο να φτιάξω άλλο, αλλά υποθέτω οτι το black magic θα ειναι ακόμα καλύτερο! Και εις ανώτερα φίλε μου!!

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ να δώσω τα συγχαρητήριά μου (δεν κάνω πλάκα) στον Electrictabs.

 

Aν και το πετάλι δεν μου άρεσε ιδιαίτερα (μάλλον δεν ήταν του στυλ μου), είναι θαυμάσιο που πόσταρε ο ίδιος το schematic στο ίντερνετ. Θα μπορούσε κάλλιστα να το κρατήσει ο ίδιος σαν εμπορικό μυστικό (βάζοντας και το γνωστό μαύρο βιοχλαπατσοειδές απάνω στο κύκλωμα για να μην φαίνονται τα components και οι τιμές τους), και θα το καταλάβαινα απολύτως. Αλλά πιστεύω ότι τον τιμά που προωθεί την ελεύθερη διακίνηση ιδεών, και κερδίζει (ακόμη) ένα point in my book!  :) ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ να δώσω τα συγχαρητήριά μου (δεν κάνω πλάκα) στον Electrictabs.

 

Aν και το πετάλι δεν μου άρεσε ιδιαίτερα (μάλλον δεν ήταν του στυλ μου), είναι θαυμάσιο που πόσταρε ο ίδιος το schematic στο ίντερνετ.

δυστυχως ομως εγινε μετα και οοοολο αυτο το θεμα με το olc  :( (το οποιο δν εμαθα και ποτε πως τελειωσε... :-\)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ να δώσω τα συγχαρητήριά μου (δεν κάνω πλάκα) στον Electrictabs.

 

Aν και το πετάλι δεν μου άρεσε ιδιαίτερα (μάλλον δεν ήταν του στυλ μου), είναι θαυμάσιο που πόσταρε ο ίδιος το schematic στο ίντερνετ.

δυστυχως ομως εγινε μετα και οοοολο αυτο το θεμα με το olc  :( (το οποιο δν εμαθα και ποτε πως τελειωσε... :-\)...

 

Με το ποιο;!;;!; Tι σημαίνουν τα αρχικά;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

olc= www.olcircuits.com

 

κάτι αντίστοιχο του build your own clone που έβγαλε κιτάκι του doctor boogey χωρίς τη γνώση/άδεια μου και έγινε ένας μικρός χαμός. Ο άνθρωπος ζήτησε συγγνώμη σταμάτησε το κιτ και το θέμα έχει λήξει εδώ και πολύ καιρό in fact ανταλλάσουμε σχετικά συχνά mail και υπάρχει ίσως μια προοπτική για να ξαναρχίσει το κιτ.

 

Bloody thanks για τα καλά λόγια ίσως να σε απογοητεύσω λιγουλάκι  :-[ καθώς αυτό το βιοχλαπατσοειδές υπάρχει στο black magic κυρίως όμως για τη σταθεροποίηση παρά για την κάλυψη του διαφορετικού σχεδίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

in fact ανταλλάσουμε σχετικά συχνά mail και υπάρχει ίσως μια προοπτική για να ξαναρχίσει το κιτ.

και αν γινει αυτο, εκει να δειτε τι σημαινει sold out ;)  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου