Προς το περιεχόμενο

Κύριε Ελέησον


ex-OurDarkness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως θα έπρεπε να τα ψέλνουν και στις ελληνικές εκκλησίες έτσι, μπας και καταλαβαίνουν τίποτα και οι νεοέλληνες που μιλάνε περισσότερο αγγλικά από ότι ελληνικά;

 

σωστός ο elavd...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως θα έπρεπε να τα ψέλνουν και στις ελληνικές εκκλησίες έτσι, μπας και καταλαβαίνουν τίποτα και οι νεοέλληνες που μιλάνε περισσότερο αγγλικά από ότι ελληνικά;

 

Α μπα. Όσοι δεν έχουν εντατικές παρτίδες με net ή ορισμένες πετριές (Hobby) που να απαιτούν μια στοιχειώδη τριβή με τα αγγλικά, βρίσκονται μόλις και μετά βίας πάνω από το επίπεδο αγγλικών ενός "καμακιού" στη Ρόδο των '70s.

 

Αυτό τουλάχιστον μου διδάσκει η δική μου παρατήρηση.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάξου μία στην Ισπανία όμως και μετά θα νομίζεις ότι όταν φτάσεις Αθήνα θα είσαι στο Λονδίνο!! Εκεί θα καταλάβεις τι θα πει "δεν ξέρω αγγλικά"!!! Μιλάμε για παράνοια!!! Δεν ήξεραν αγγλικά στη φύλαξη αποσκευών στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης καθώς και στην αστυνομία της Malaga!!!! Τι άλλο να πω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάξου μία στην Ισπανία όμως και μετά θα νομίζεις ότι όταν φτάσεις Αθήνα θα είσαι στο Λονδίνο!! Εκεί θα καταλάβεις τι θα πει "δεν ξέρω αγγλικά"!!! Μιλάμε για παράνοια!!! Δεν ήξεραν αγγλικά στη φύλαξη αποσκευών στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης καθώς και στην αστυνομία της Malaga!!!! Τι άλλο να πω;;

 

αμφιβάλλω για το ότι δεν ήξερα πάντως....

σε Ρώμη, Βενετία και Φλωρεντία τα ίδια χάλια.....Να τους μιλάς Αγγλικά και να σου απαντούν (που σημαίνει ότι κατάλαβαν) σε ιταλικά και να μαντεύεις τι θέλουν να πούνε από τις κινήσεις τους και μόνο....Σε Γαλλία τα ίδια επίσης.....Μα να ξέρουν και να μη σου μιλάνε!

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, γενικώς το παλεύανε, προσπαθούσαν να βοηθήσουν αλλά δεν ξέρουν το ΤΙΠΟΤΑ!!! Ρε μιλάμε παδιιά 20-25 χρονών και πραγματικά ξέρανε 5-10 λέξεις, κυριολεκτικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτό για την Ισπανία το επιβεβαιωνω....Ειδικα νοτια που πηγα να μην καταλαβαίνουν γρι...Ενα yes και ενα no και αυτα με το ζόρι... ;D ;D ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως φοιτητής εδώ (σ.σ. Βόρεια Ιταλία) επιβεβαιώνω αυτό για το οποίο ομιλείτε...

Οι άνθρωποι σε κοιτούν παράξενα ακόμα κι αν τους πεις για πλάκα english! (σ.σ. καμία υπερβολή!)... 8)

 

Επιβεβαιώνω επίσης αυτό που είπαν menelaos & NemOOO για την Ισπανία, καθώς όντως συγκάτοικος για 1,5 χρόνο με Ισπανίδα κοπέλα, μου εξήγησε πως έτσι είναι: ''Είναι σπάνιο να γνωρίζει Αγγλικά, έστω και στοιχειώδη, ένας Ισπανός...'', ήταν τα λόγια της.... 8)

 

Τα συμπεράσματα δικά σας... :) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...καθώς όντως συγκάτοικος για 1,5 χρόνο με Ισπανίδα κοπέλα...

Συγκάτοικος... Μάλιστα... ::)

Κανονικά θα έπρεπε να σου πω "Σε ποιόν τα πουλάς αυτά ρε" αλλά άστο να πάει στα διάλλα... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντιθέτως με τα όσα άκουσα θα ζητούσα τα πενταπλάσια σε χρήματα και όχι τζάμπα αν ήξερα ότι είναι σε τόσο απαίσιο χάλι,(άσε που δεν θα δεχόμουνα κιόλας κάτι τέτοιο).Τέλος δεν τους μάζευες και τους 4 για να κάνετε 17 νέες ψαλμωδίες να τελειώνει το θέμα και συ, λιγότερο χρόνο θα σου έπαιρνε ;).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με αυτες τις ιστοριες ειναι οτι χαλας και το ονομα σου στην πιατσα χωρις να φταις . "ποιος το εκανε αυτο?" "ο ταδε ρε"  "πω πω χαλια ρε "  δε θα μαθει κανεις οτι δε φταις εσυ γιατι δε θα σε δικαιολογησει κανεις λεγοντας τι πραγματικα εγινε.

 

Καλά εδώ δεν καθόμαστε να ακούσουμε λάιβ ψαλμωδίες στην εκκλησία, θα κάτσουμε να τις ακούσουμε και σε cd?  :)

 

To αστείο θα'ναι να γίνει "καλτ" το cd, σαν το ...And Justice For All των Metallica ένα πράγμα  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου