Προς το περιεχόμενο

Μια Harley Benton (kit) και 2 Gibson!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...όπως εγράφει ο jeff Beck και ο Hendrix και με σκουπόξυλα να παίζανε, πάλι κορυφαίοι θα ήταν. Ζήτω η μουσική(οι), δεν κάνει η κιθάρα τον μουσικό ούτε η ρακέα τον τεννίστα....

 

Η αληθεια παντως ειναι πως αυτο ειναι λιγο δυσκολο να το πουμε με σιγουρια...Σαφως και παλι θα ηταν κορυφαιοι,ισως ομως να μην ειχαν αυτο το signature ηχο που ακουμε και γουσταρουμε τρελα!Δε μπορω να φανταστω το Jimi ή το Stevie με Lespaul,ουτε το Slash ή το Gary με πχ tele!!Ολα αυτα ειναι εντελως υποθετικα και μαλλον ανευ σημασιας,ισως ο Hendrix χωρις strat να ηταν το ιδιο κορυφαιος,αν και προσωπικα πιστευω οτι το τελικο αποτελεσμα θα ηταν αισθητα χειροτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φίλε longshadow τι εννοείς bedroom players, γιατί δεν το κατάλαβα?

Εννοώ αυτούς που δεν έχουν καν την εμπειρία του live jam σε "κανονικές συνθήκες" πρόβας (μαζί με drummer κλπ)

(νομίζω ότι ο όρος είναι πλέον γνωστός παγκοσμίως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

φίλε longshadow τι εννοείς bedroom players, γιατί δεν το κατάλαβα?

Εννοώ αυτούς που δεν έχουν καν την εμπειρία του live jam σε "κανονικές συνθήκες" πρόβας (μαζί με drummer κλπ)

(νομίζω ότι ο όρος είναι πλέον γνωστός παγκοσμίως)

 

...δηλαδή αυτοί για σένα δεν παίζουν μουσική ή δεν έχουν δικαίωμα να παράγουν ήχους?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άρα συμφωνούμε ότι ο καλός μουσικός μπορεί να κάνει τη HarleyB να λαλάει, και εμείς δεν πα να έχουμε τη SuperCustomShoppougamaei...o μουσικός δίνει αξία στο όργανο και όχι το αντίθετο

Αυτό εξυπακούεται. Όμως - με την παρούσα νομοθεσία - έχουμε ακόμα το δικαίωμα να αγοράσουμε καλά όργανα ακόμα και αν είμαστε μέτριοι/κακοί μουσικοί.

 

Επίσης, μπορώ να πω με ασφάλεια ότι οι Maserati είναι καλύτερα αυτοκίνητα από τα Lada, παρότι είμαι κακός οδηγός και φοβάμαι να το πατήσω πάνω από 120 και παρότι δεν έχω διατελέσει ιδιοκτήτης κανενός από τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δηλαδή αυτοί για σένα δεν παίζουν μουσική ή δεν έχουν δικαίωμα να παράγουν ήχους?

Σαφώς και έχουν!...αν πρόσεξες όμως είχα βάλει και την λέξη "ξερόλες" στην αρχή...

Εκεί αρχίζει και χαλάει το γλυκό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Jasemeister έχει δίκαιο, έχουμε ξεστρατίσει...δεν καταλαβαίνω που είπα ότι ο καθένας δεν έχει δικαίωμα να φάει τα λεφτά του όπου θέλει και δεν θυμάμαι να είπα πουθενά ότι οι ΗΒ είναι καλύτερες από τις Gibson...εγώ είμαι ο πρώτος που το κάνει άλλωστε (εδώ είναι η συλλογή μου!!!)http://img299.imageshack.us/my.php?image=dscn1795aa8.jpg

και εδώ είναι το σαλόνι μου...http://img523.imageshack.us/my.php?image=housenb3.jpg

άρα ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω...και ειρήνην υμίν!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πρέπει να ομολογήσετε όμως ότι αυτό το forum είναι καταπληκτικό...ξεκινάμε μια κουβέντα από τη δύση για να καταλήξουμε στην ανατολή!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρέπει να ομολογήσω ότι το όλο θέμα είναι παλαιοντολαγνεία. Δεν εξηγείται αλλιως. Πρόσφατα άκουσα ότι επειδή έχει κιτρινίσει απο το χρόνο ο pickuard μιας fender αποκτάει περισσότερη αξία η κιθάρα... Αμα έχεις τέτοιες απόψεις τί να σου πούν για κανονικες κιθάρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εδώ είναι η συλλογή μου!!!)http://img299.imageshack.us/my.php?image=dscn1795aa8.jpg

και εδώ είναι το σαλόνι μου...http://img523.imageshack.us/my.php?image=housenb3.jpg

 

Και μάκ βλέπω και καμμιά 10ριά κιθαρόνια βλέπω.Τα παίζεις όοοοολα αυτά?Εγώ ρε παιδιά γιατί δεν προλαβαίνω να παίξω με το 1 και όλοι έχετε απο 10 έτσι για την ποιότητα.Την έχω την απορία.......:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου