Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα προηγούμενα 8-9 χρόνια που συμμετείχα σε διάφορα σχήματα με φίλους και γνωστούς παρατήρησα πως οι καλές σχέσεις σε απλό κοινωνικό επίπεδο δεν σημαίνουν απαραίτητα και αίσια κατάληξη της μουσικής συνεργασίας.

 

Ίσως ήμουν απλά γκαντέμης βέβαια, αλλά η αλήθεια είναι οτι τα τελευταία 2 χρόνια που συνεργάζομαι πιο σοβαρά πλέον με μια μπάντα που οι σχέσεις μεταξύ των μελών είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό τους καθαρά επαγγελματικές, δεν έχω παρατηρήσει τριβές και παρεξηγήσεις...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο την μία πλευρά διαβάζοντας τα παραπάνω post πήρα κουράγιο επειδή υπάρχουν και άλλοι στην ίδια μοίρα με μένα απο την άλλη επιβεβαιώθηκε το γεγονός ότι δύσκολα βρίσκεις άτομα και το σημαντικότερο να ταιριάζεις κιόλας.

 

 

Δεδομένου ότι η μουσική εξελίσσεται και οι μουσική μαζί της (τουλάχιστον συνήθως)ξεκινάνε και καινούργιες περιπέτειες που δημιουργούν προβληματισμούς (στην καλύτερη) και αποστάσεις στην χειρότερη.

 

 

 

Εγώ είμαι απο εκείνους που έφυγαν απο μπάντα που ήμασταν φίλοι για να κυνηγήσω αυτό που με τρώει και βγαίνει σε ήχους, με αποτέλεσμα να έχω παίξει με πολλά άτομα που τελικά δεν κολλήσαμε και να ψάχνομαι ακόμη....έχουν περάσει πάνω απο 2 χρόνια

 

 

 

....Δεν έχω μετανιώσει στιγμή

 

........αλλά θα ήθελα πολύ να βρώ τον δρόμο μου

 

...........και να καταλήξω κάπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tuff έλα σε μας...εγω θα σου φτύνω riff kai συ ρίμες.... γιοοοοοοοο!!!! 8) :lol: η γεννηση των ελλήνων Rage Against.... 8)

 

2η κιθάρα θέλετε; :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειας σας και απο μενα...

παιζω σε μια μπαντα που ονομαζεται Fragile Vastness...

παιζουμε ενα μυστηριo μειγμα progressive rock/metal με ethnic,latin,fusion etc στοιχεια...πανικος κοινως... :D

εχουμε κυκλοφορησει ενα album το οποιο ονομαζεται "Excerpts",ενω στο τελος του Μαιου θα κυκλοφορησει το 2ο μας που θα ονομαζεται "A Tribute To Life" και ειναι ενα διπλο cd concept...

Alex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας....εγω εχω περασει απο μερικες μπαντες και θα θιξω κατι πολυ σημαντικο. δυστυχως καταλαβαινω γιατι τοοοοσες ελληνικες μπαντες διαλυονται και δεν κανουν τιποτα. παιζει τρομερος εγωισμος.οπου στο διαολο να παω υπαρχει παντου. και διστιχως, οσο καλυτερη ειναι μια ελληνικη μπαντα εκτελεστικα, ΠΑΝΤΑ κυριαρχει ο εγωισμος και ολα πανε κατα διαολου. αυτον τον καιρο παιζω μαζι με τιν μπαντα του καθηγητη μου, τους THE LIVE PROJECT BAND. ειναι μια παρα πολυ καλη εμπειρια. αυτο που κανουμε περιλαμβανει και ταινιες οι οποιες ειναι γυρισμενες απο τον ιδιο και συνοδευουν τη μουσικη.

Οποιος ενδιαφερεται μπορει να ερθει στο θεατρο "Επι Κωλονω" την παρασκευη 20 Μαιου. βρισκεται στις αρχες της λενορμαν στη διευθυνση Ναυπλοιου 12.

 

 

Παντως θεωρω πως πρεπει να αφησουμε ολοι ανεξερετως τους εγωισμους και να αρχισουμε να δινουμε συναισθημα σε αυτο που παιζουμε......και το καλυτερο ειναι οταν συνυπαρχουν ολα τα πραγματα μεσα στη μουσικη...

Sorry για την εκταση.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, ο εγωισμός είναι σημαντικός παράγοντας στην διάλυση των group αλλά αυτό που έχω εντοπίσει περισσότερο είναι ο φόβος του παντρέματος. Λες και το συγκρότημα είναι καμιά γκόμενα που ζητάει απ΄τους μουσικούς βέρα."Α, δε μπορώ να έρχομαι συνέχεια στις πρόβες έχω πολλές δουλειές" Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ένα όμως,πως είναι δυνατόν όταν γνωρίζεις καινούριο μέλος μετά την πρόβα να σου λέει ναι γουστάρω και μέσα σε όλα κλπ και τελικά να βαριέται όχι μόνο να βγάλει διασκευή αλλά να κλείσει και πρόβα!!Οι τραγουδιστές επίσης είναι μελανά σημεία των συγκροτημάτων,τους δίνεις μελωδικές γραμμές και σου επιστρέφουν ευθείες γραμμές. Και επειδή όλο αυτό ήταν εκτός θέματος παίζω τύμπανα σε ένα συγκρότημα που έχει περάσει απο πολλά ολοκληρωμένα στάδια (που έμειναν στα lives και στα demos) αλλά αυτή τη στιγμή αποτελείται απο άτομα στο ψάξιμο :x δεν μπορώ να κάνω πολλά λόγω σπουδών τώρα αλλά δεν ανησυχώ ιδιαίτερα,ντράμερ είμαι όταν τελειώσω κάπου θα βρώ να χωθώ...αν θυμάμαι ακόμα πως παίζεται το όργανο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κάνεις συγκρότημα στην ελλάδα είναι πολύ δύσκολο λόγω της γενικότερης νοοτροπίας.

 

Θα ήθελα να προσθέσω τη λέξη "επιτυχημένο" μπροστά απο το συγκρότημα μιας και συκγροτήματα υπάρχουν πολλά.Εκτός και αν αυτό εννοείς :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου