Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να κάνεις συγκρότημα στην ελλάδα είναι πολύ δύσκολο λόγω της γενικότερης νοοτροπίας.

 

Θα ήθελα να προσθέσω τη λέξη "επιτυχημένο" μπροστά απο το συγκρότημα μιας και συκγροτήματα υπάρχουν πολλά.Εκτός και αν αυτό εννοείς :wink:

 

Το να κάνεις επιτυχημένο συγκρότημα στην ελλάδα είναι σχεδόν αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το καλυτερο ειναι αλλο........να εχεις συγκροτημα που υποτιθεται παει σοβαρα για δισκογραφια κ τα σχετικα και να ακους πραγματα του τυπου:"δε μπορω ρε σημερα,εχω ραντεβου με γκομενα.εεεεχουμε καιρο για προβες".το χειροτερο ομως ειναι οταν "και καλα" το συγκροτημα ψαχνεται για ηχους και σου λεει:τι μπλιμπλικια ειναι αυτα? παντως οσοι ειναι heavymetalαδες δεν προκειται ΠΟΤΕ να ξεπερασουν το κομπλεξ του ηχου.δεν εχω ακουσει καν απο εξωτερικο καποια αποψη για διαφορετικο ηχο.ποσο μαλλον απο ελληνες.ειναι πολυ τραγικο αυτο.....ξεφυγα λιγο απο το θεμα αλλα το ενα φερνει το αλλο.......

δεν εχω καποια εχθρα με τους μεταλλαδες(ακουω απο 3η δημοτικου).το θεμα ειναι πως ειναι ολοι κολλημενοι με τον ηχο κ ειμαι σιγουρος πως δεν προκειται να βαλλουν ποτε μυαλο κ να αποκτησουν αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι συνηθισμένο φαινόμενο να ξεχνούν κάποιοι τα πάντα για μία γκόμενα και μετά από 1-2 χρόνια που αυτή θα φύγει να μην έχουν μούτρα να δουν τους φίλους τους. Συμβαίνει γενικά και εκτός μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα ακόμη και για έναν μεταλλά αν ασχολείται σοβαρά με την κιθάρα να μην ψαχτεί με τον ήχο του...Αργά η γρήγορα θα το κάνει...Τώρα αν αναφέρεσε σε άτομα που απλά θέλουν να ‘κοπανάνε‘ και δεν τους νοιάζει τίποτα αλλάζει το θέμα! :twisted:

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο ειναι αλλο........να εχεις συγκροτημα που υποτιθεται παει σοβαρα για δισκογραφια κ τα σχετικα και να ακους πραγματα του τυπου:"δε μπορω ρε σημερα' date='εχω ραντεβου με γκομενα.εεεεχουμε καιρο για προβες".το χειροτερο ομως ειναι οταν "και καλα" το συγκροτημα ψαχνεται για ηχους και σου λεει:τι μπλιμπλικια ειναι αυτα? παντως οσοι ειναι heavymetalαδες δεν προκειται ΠΟΤΕ να ξεπερασουν το κομπλεξ του ηχου.δεν εχω ακουσει καν απο εξωτερικο καποια αποψη για διαφορετικο ηχο.[/quote']

 

Τώρα ξύνεις πληγές :D :D Αυτό με τη γκόμενα είναι η απόλυτη ξενέρα.

Θα ήθελα να αναθεωρήσεις το "ΠΟΤΕ".Ένα μεγάλο ποσοστό ναί να συμφωνήσω.Είναι οι "κοπανάμε και φύγαμε".Αλλά νά που ένας εσύ ένας εγώ (που έχω αλλάξει πιο πολλούς μαγνήτες απο πένες :lol: :lol: )ένας και ο μπαντοσυνάδελφος FenderStrat,νάτος ο λαός.¶σε τα παλικάρια λοιπόν ήσυχα να κοπανήσουν.Κακούργε :twisted:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για το τυχον "χωσιμο" αν φανηκε ετσι. απλα απο οσα συγκροτηματα εχω περασει εχει τυχει να ειναι ολοι ετσι.η μοναδικη ατακα που ακουω οταν φτιαχνεται ενα κομματι ειναι :"μα γιατι να το παμε αποαυτην την κλιμακα?ειναι δυσκολη :? .το κομματι θα ειναι αυστηρα σε μι μινορε :evil: ".οταν δε ερχοταν η ωρα για καποιο solo..............προσπαθουσα ο ανθρωπος να το κανω λιγο σοφιστικε με αποψη (τρομαρα μου) και παλι το μονο που ακουγα ειναι:"ΟΧΙ ΕΤΣΙ!!!!θα ξεκινησεις με συνεχομενα sweep"(μεχρι καποιο σημειο μου αρεσε...οκ.μικρο παιδακι ειμαι μου αρεσει να τρεχω :D . οποτε μαλλον αγαπητε janick καταλαβαινεις γιατι με εχει πιασει το παραπονο.μαλλον απο εδω κ περα θα λεω πως ξερω μονο την πεντατονικη...... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Marty Friedman είναι απο τους λίγους κιθαρίστες (που μου έρχονται τώρα στο μυαλό) τον οποίο ευχαριστιόμουν να ακούω σε χεβιμεταλάδικα solos. πολύ καλός, καμία σχέση με τους άλλους σε αυτό το είδος... Tι να κάνει αυτή η ψυχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως, το χειρότερό μου είναι εγώ να ξεσκίζομαι να βγάζω οδηγούς και οι μπασσίστες να μη μελετάνε αλλά να έρχονται στην πρόβα με τη νοοτροπία "έλα μωρέ εύκολο είναι θα το παίξουμε" και στη χειρότερη να παίρνουν θέση απέναντι μου για να βλέπουν τα ακκόρντα. Και καλά αν παίζεις δωδεκάμετρα και Λα, Σολ, Φα. Αν έχει ένα δύσκολο τούτι γίνεται το έλα να δεις. Έτσι παράτησα του τελευταίους ένα χρόνο πριν και ηρέμησα ψυχολογικά. :lol: Τώρα βέβαια βάζω κι ακούω τα demos με κάποια νοσταλγία αλλά τι να κάνεις... :roll:

Α! και μια συμβουλή για τους μαχόμενους εν ενεργεία λαϊβάδες. Ποτέ δε πίνουμε παραπάνω από ένα ποτό αν υπάρχουν βάσιμες υποψίες ότι θα βγούμε στη σκηνή και θα είμαστε γκολ. Και αν η ώρα έχει πάει εντεκάμισι κι είναι μόνο οι γκόμενές μας μέσα, εμείς σταρχιδιάζουμε και λέμε ανέκδοτα κι όταν πάει δώδεκα ξεκινάμε χωρίς να τρέχει μια. Δε μας παίρνει ποτέ απο κάτω!!! :twisted:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω παιδες ειχα ενα γκρουπακι με κατι παιδια απο πιτσιρικια.

Απιστευτη χημεια.Αλλα τους εφαγαν οι γκομενες .

Ειχαμε να τζαμαρουμε κανα χρονο και παιξαμε την κυριακη και ητανε σαν να παιζαμε καθε μερα.Αντε τωρα να τους ξαναμαζεψω σε κανα χρονο παλι.

Απλα θελω να πω πως αμα υπαρχει χημεια και δεσιμο ειναι ολα τζαμι.

Το θεμα ειναι να υπαρχει και ορεξη .

Τωρα ειμαι απο δω και απο κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και πολύ ευχάριστο να βλέπει κανεις τόση πίκρα μαζεμένη σ'ένα τόσο ευαίσθητο θέμα...Είναι κρίμα,αλλά είναι αλήθεια πως σπάνια η μουσική μένει στο πρώτο πλάνο.Είτε συντρέχει σοβαρός λόγος είτε όχι (βλ.γκομενίζειν).

 

Εγώ πάλι με το group τον Αύγουστο θα κλείσουμε 7 χρόνια συνεργασία...Μια διαδρομή αργή, κάποτε έμοιαζε εντελώς στάσιμη...αλλά μεγαλώσαμε,προχωράμε,και ο Θεός βοηθός...μπορεί και να γίνουμε οι πρώτοι παγκόσμια που θα παίξουν .... λαικοfusion :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου