Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάνω απο όλα ΦΙΛΟΙ' date='& ΕΚΕΙ είναι το μυστικό .....[/quote']

 

Θα συμφωνίσω απόλυτα.Και εκείς με την μπάντα αυτό προσπαθούμε να κάνουμε :) Είναι μεγάλη υπόθεση να είναι δεμένη η μπάντα.Και φυσικά τα οφέλη είναι πολλά.Μεγαλύτερη όρεξη για δουλειά ποιο ευχάριστες και αποδοτικές προβες κλπ κλπ

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω ισως να ειμαι σε μια αν θελετε "πολυτελη δυσκολη θεση"

 

παιζω με 7 τουλαχιστον γκρουπ

 

Αντιστρες και Σκοτεινοι Δρομοι (μπασσο)

 

Νukes of Hazard, green bucks, the breeze, OιστροΣτερονη και διαφορα αλλα cover σχηματα (τυμπανα)

 

και δε ξερω απο ποιο να πρωτοξεκοψω γαιτι καταλαβαινετε ειναι εξουθενωτικο να εισαι καθε μερα στουντιο για μονες η και διπλες προβες.

 

Ομως και οι 20 περιπου μουσικοι που παιζω δειχνουν τετοια σοβαροτητα που δυσκολα θα το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω με τους ίδιους μουσικούς για 10 και βάλε χρόνια...

Γνωριζόμαστε από έφηβοι, μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά και

Ελπίζω να δημιουργούμε παρέα μουσική για αρκετά χρόνια ακόμη !

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την τύχη να είσαι μέλος της οικογένειας ενός γκρουπ δύο φορές - για τέσσερα χρόνια με τους Oh! My Garden (το συγκρότημα διαλύθηκε λόγω θανάτων...) και για άλλα πέντε με το τωρινό γκρουπ. Και όντως κάθε άλλη συνεργασία -με καλούς φίλους, όλα καλά, καλά live, καλά περνάμε κτλ κτλ- μου φαίνεται κάπως "λίγη", τουλάχιστον σε επίπεδο προσωπικής επαφής που, όμως, φέρνει και τη μουσική επαφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια, υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να είναι καθαρά μπασίστας? (αδερφή δηλαδή :D ) Πολλές φορές αισθάνομαι πολύ μόνος, μέχρι και η μάνα μου ακόμα νομίζει ότι παίζω κιθάρα και οι 2 στους 3 φίλοι μου, που δεν έχουν σχέση με μουσική, δεν ξέρουν τι είναι το μπάσο, όπως επίσης νομίζουν ότι δεν έχουν ακούσει ποτέ μπάσο.

 

 

Υ.Γ. Λίγο off topic αλλά θα σκάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια' date=' υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να είναι καθαρά μπασίστας? [/quote']

 

ΝΑΙ!!!

¶σε μεγάλη ιστορία... Σε όσους λέω ότι παίζω μπάσο η συνήθης αντίδραση είναι ένα ξερό "Α, ναι, μάλιστα, καλά..." και αμέσως μετά "... είναι πολύ πιο εύκολο το μπάσο από την κιθάρα, ε;". Εντάξει δεν είμαι και κανένας φοβερός μπασίστας αλλά λίγος σεβασμός ρε παιδιά, το όργανο είναι αναντικατάστατο σε μια μπάντα...

 

Εξ'άλλου όλοι ξέρουμε πώς λέγεται αυτός που κάνει παρέα με μουσικούς:

- Μπασίστας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πω πως ήμουν υπερβολικά τυχερός μιας και γνώρισα το group μου σε μια συναυλία στο Πεδίον του ¶ρεως, ¶κουσα για πρώτη φορά συγκρότημα να παίζει το αγαπημένο μου συγκρότημα, τους camel !

Μίλησα με τα παιδιά και έμαθα πως ψάχναν για κιθαρίστα μιας και ο δικός τους θα έφευγε (για μεταπτυχιακά).

Κανονίσαμε για ένα jam, και έτσι δημιουργήθηκαν οι intraVenus ( http://www.intravenus.gr )

Απο τότε έχει περάσει 1,5 χρόνος.

 

Είναι εντυπωσιακό πάντως, πως μουσικοί με τελείως διαφορετικά ακούσματα συνυπάρχουν και βάζοντας ο καθένας το στοιχείο του φτιάχνουν ένα ωραίο (νομίζω) "μίγμα". (οι ρυθμικοί μας θέλουν να παίζουν jazz-fusion, εγώ progressive rock, o πληκτράς ethnic-latin, o τραγουδιστής...alternative...(γι' αυτό και τα καινούρια μας κομμάτια είναι instrumental...και...όπως λέει και η gibson: Lyrics...wasted time between solos...)

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

εγω ηρθα στο νησι στην αιγινα να ζησω με την γυναικα μου και την κορη μου πριν 3 χρονια απο την αθηνα.μολις ηρθα τουσ γνωρισα.εμαθα λιγα τυμπανα και ροκαρω ασταματητα εχουμε 3 κομματια στο noiz και τελειωσαμε αλλα 5 δικα μας ελληνικο στιχο εκτος απο ενα.ρε αμα καποια απο τα group συμετεχουν σε festival κτλ να γνωριστουμε to know us better u know?στειλτε π.μ

και παλι καλημερα σε ολους τις/τους φιλους.

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εδω κ 7 χρονια περιποy μεσα απο διαφορες μπαντες demos live ktl.

Πλεον, με ΕΝΟΧΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ καθε Τεταρτη στις 12 στο live bar ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ στη θεσσαλονικη.Ελληνικο rock k ξενο.Με ντραμερ τον αδερφό μου, τραγουδιστη τον κουμπαρο μου, κ μπασο τον κολλητο μου.

Οικογειακη κατασταση δλδ!(αν κ δεν ειναι παντα καλο...)

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Yo! Είμαι Ραπερ - μουσικός την ψάχνω με την μουσική και την παραγωγή και ψάχνω κάτι δικό μου πάνω στο Hip-Hop γενικά και σε επίπεδο μουσικής και σε επίπεδο Ραπ (στίχου).

Band ή Crew όπως Λέμε εμείς οι Rappers έκανα πριν ένα χρόνο (*Σ. Α. Ρ.*) και το γ@μ!ς@*3 τώρα απλά υπάρχουμε :( ψάχνομε γενικά και μάλλον το βλέπω για Solo. Αν υπάρχει κανένας ραπερ στο noiz ας στήλη κάνα p.m. γιατί από όσο καταλαβαίνω είμαι μόνος σε ένα χάος από ROCKαδες. Πλάκα κάνω οι NOIZαδες είναι και γ@*ώ τα άτομα :)

Peace

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου