Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν group;


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως' date=' το χειρότερό μου είναι εγώ να ξεσκίζομαι να βγάζω οδηγούς και οι μπασσίστες να μη μελετάνε αλλά να έρχονται στην πρόβα με τη νοοτροπία "έλα μωρέ εύκολο είναι θα το παίξουμε" και στη χειρότερη να παίρνουν θέση απέναντι μου για να βλέπουν τα ακκόρντα. Και καλά αν παίζεις δωδεκάμετρα και Λα, Σολ, Φα. Αν έχει ένα δύσκολο τούτι γίνεται το έλα να δεις. [/quote']

 

Μια απο τα ίδια περνάω και εγώ :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από περιέργεια, υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να είναι καθαρά μπασίστας? (αδερφή δηλαδή :D ) Πολλές φορές αισθάνομαι πολύ μόνος, μέχρι και η μάνα μου ακόμα νομίζει ότι παίζω κιθάρα και οι 2 στους 3 φίλοι μου, που δεν έχουν σχέση με μουσική, δεν ξέρουν τι είναι το μπάσο, όπως επίσης νομίζουν ότι δεν έχουν ακούσει ποτέ μπάσο.

 

 

Υ.Γ. Λίγο off topic αλλά θα σκάσω...

 

Εδω βρεεε. Bassman Ahoy.  ;D

Τα ιδια ακουω και γω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα ολο το ποστ και πραγματικα απο ολα αυτα που διαβασα που ολα ειναι περα για περα πραγματικα και καθημερινα γεγονοτα, θα μπορουσα και εγω να γραφω για δυο μερες και να μη σταματαω.δεν θα το κανω για ευνοητους λογους....θα πω κατι απλο και βασικο: μακρια οι γυναικες απο την μπαντα ειτε ειναι μουσικοι ειτε δεν εχουν καμια σχεση με αυτο.ειναι κατι σαν δυο θυληκες γατες την ΜΠΑΝΤΑ και την ΓΥΝΑΙΚΑ

 

                                  ΜΠΑΝΤΑ  VS  ΓΥΝΑΙΚΑ

 

 

                ποιος θα κερδισει? το κακο ειναι πως καποιος απο τους δυο θα κερδισει...!!!

 

 

                                      γιαυτο το λογο αλλο το ενα και αλλο το αλλο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Παιζω κ εγω σε μια μαντα εδω κ 1,5 χρονο περιπου. Παιζουμε ελληνικο ροκ κ προσπαθουμε κ δικα μας δημιουργηματα...Διαβασα ολο το post και καταλαβα πως ειμαι απ τους τυχερους...Κ εμεις ομως ειμαστε "ανολοκληρωτοι"...οσες προσπαθειες κ αν καναμε για να βρουμε μπασιστα (κ δεν ψαχνουμε κατι φοβερο) δεν οδηγησαν πουθενα...η ελπιδα ομως πεθαινει παντα τελευταια... :D γι' αυτο μην τα παρατατε...!!

"...η δυναμη βρισκεται στους δυναστες..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν παντοτε group-ικός στην προσέγγιση της μουσικής. Επαιζα χρόνια στους Οh! My Garden -μεχρι που διαλυθήκαμε για λόγους έξω από τη μουσική...- και εδώ και 7,5 χρόνια παίζω στους Happy Dog Project που είναι τόσο γκρουπ όσο και παρεά. Ολα αποφασίζονται απο κοινού, δεν υπάρχουν πρώτοι και δεύτεροι και όλα τα καλά που μπορεί να έχει ένα γρκρουπ. Ακόμη όμως και σε "δουλειές" εκτός των Dog, σαν γκρουπ είναι η κατάσταση: και με τον Ομαρ Φαρούκ Τεκμπιλέκ με τον οποίο παίζω 3,5 χρόνια κανονικότατο γκρουπ είναι (περνάμε παρέα πολύ χρόνο και είναι παρεϊκή η σχέση των μουσικών μεταξύ τους) ενώ και με το Νίκο τον Πορτοκάλογλου που ετοιμάζουμε τώρα ένα πρόγραμμα είναι επίσης group-ική προσέγγιση. Εκτός γκρουπ νομίζω πως θα δυσκολευόμουν πολύ να υπάρξω - έχω φίλους που έχουν παίξει εκτός γκρουπ και είναι μάλλον δύσκολο στον ψυχολογικό τομέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ υπήρξα και είμαι και τώρα μέλος πολλών γκρούπ, αλλά ευτυχώς αυτή τη φορά βρήκα ορισμένους σοβαρούς συνεργάτες και φίλους, οπότε δεν έχω παράπονο. Πληκτρά καλό να'βρισκα μόνο και θα'μουν μια χαρά, αλλά πουυυ... Εγώ πάλι από κιθαρίστες έχω παράπονα (μπάσσο παίζω κυρίως αλλά και κιθάρα), ειδικά όταν βλέπω να κοιτάνε εμένα, και μετά να βαράνε και τη λάθος πέμπτη από πάνω (στο μπάσσο η νότα ακούγεται σωστά όταν πατάς κοντά στο επόμενο τάστο, και όχι στη μέση της θέσης), όπως και από πληκτράδες/ούδες που απλά δεν είχαν ιδέα τι πάει να πεί πλήκτρα, μουσική, σύνολο, tempo, κι άλλα τέτοια ωραία... Με κόβω στο τέλος με laptop να τη βγάζω ή να τα παίζω εγώ, σαν τον Geddy!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γραψω κι εγω την δικια μου ιστορια...

 

Με την μπαντα μου κλεισαμε 2,5 χρονια... τις προαλλες, ανημερα του Αγ.Βαλεντινου! ;D Παρολο που εχουμε σκορπισει σε διαφορετικες πολεις, προσπαθουμε να βρισκομαστε στη βαση μας, τα Τρικαλα. Τωρα ο (δευτερος) ντραμερ ειναι φανταρακι και ψαχνουμε για (τριτο) αντικαταστατη... αλλα μεσα στο πληθος... κιθαριστων, που να βρουμε..?  ;D ...και ειναι κριμα γιατι ειμαστε φιλαρακια που γουσταρουμε να παιζουμε μαζι και υπαρχει και (πιστευουμε οτι) χημεια μεταξυ μας και εχουμε και δικο μας υλικο (καλο ή κακο υλικο... εσεις θα κρινετε..!) που γουσταρουμε πολυ να παρουσιασουμε...

 

Οσο και για τις ιστοριες καθημερινης... καφριλας ;D που ανεφεραν διαφοροι φιλοι πιο πριν... φιλε wasted ο δικος μας μπασιστας στην προβα επαιρνε το κινητο του αλλου κιθαριστα και επαιζε ποδοσφαιρο και αυτο οταν ερχοταν στις προβες..! Τουλαχιστον εσενα ερχοταν και τελικα επαιζε..! ;D και φιλε st_eve φαντασου οτι εμεις συμφωνησαμε ολοι μεταξυ μας να μην παρουμε κοπελα στην μπαντα...! :o ...αλλα ο πιο "κορυφαιος" ηταν ο πρωτος μας ντραμερ που απο "μαλλιας-χεβυμεταλος" εγινε "τρεντυ" για να βρει καμια γκομενα να πηδ@$ει...  :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε μ' αυτή την Ελλαδάρα όλοι ροκάδες μου γίνατε (κι οι Βρετανοί παίζουν ρεμπέτικο :P). Τέλος πάντων. Να πω κι εγω τον πόνο μου. Έπαιζα σε ένα lowbap συγκρότημα κιθάρα και τώρα ψάχνομαι πιο πολύ με έντεχνο, μόνο που δεν έχω μόνμη μπάντα και καθόλου ταλέντο. Πάντως δεν ξέρω τι πάθαν όλοι? Τύμπανα-2 Ηλ.Κιθάρες-Μπάσσο και παίζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η μπαντα μου εχει αλλαξει ουτε λιγο ουτε πολυ 11 τυμπανιστες κ 2 τραγουδιστες τα τελευταια 3 χρονια...κι ακομη τιποτα....καθε μερα που ξυπναω αναρωτιεμαι αν θα τα καταφερουμε ποτε... ??? :-\ :'(

2+2=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου