Προς το περιεχόμενο

Ποιο OD πεταλακι,για black-death metal?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ααα..σωστος ο boukas ..

ξεχασα να σου αναφερω ibanez21 οτι οντως το 10" που εχει ο laney δεν επαρκει για τον ογκο που θες για death..

 

εγω πηρα αυτην την 2χ12 και βρηκα την υγεια μου!

http://www.thomann.de/gr/framus_fr212_cb.htm

 

ξερω πως τα λεφτα ειναι πολλα..αλλα αμα θες κατι ΠΟΛΥ καλο ..πρεπει να τα σκασεις  ;)

και δεν ειναι αναγκη να τα παρεις ολα με την μια.

 

++οτι το black θελει τελειως διαφορετικες ρυθμισεις απο το death και μιας και κοβεις παρα πολυ τα μπασα...λογικα το 10"αρι φτανει/

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ας ξεχασουμε το death,απο black μου αρεσει σε στυλ immortal,mayhem δυστυχως ουτε ενισχυτη μπορω να παρω ουτε το telegun,οποτε θα αρκεστω

στην δευτερη επιλογη αυτη του sansamp gt-2,απ' οτι ειδα στο net εχει μια

λαμπιτσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινόταν ένα ψαξιματάκι στο φόρουμ θα φαινόταν ότι (κατά παράδοξο τρόπο) πολλοί έχουν μικρούς Laney και αναζητούν πολύ άγριους ήχους, και θα φαίνονταν και οι ανάλογες απαντήσεις που έχουν δοθεί. Για την ώρα, κοίταξε αυτό έδώ που τα λέει πολύ καλά: http://www.noiz.gr/index.php?topic=156185.msg201092#msg201092

 

(και από την αρχή το θρεντ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=156185.0 )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για τέτοια φάση κάνει και το metal zone καλή δουλειά. Αλλά αν θες να μπορείς να επεκταθείς και σε πιο βαριά καλύτερα να πας προς gt2. Λάμπα δεν έχει, αλλά έχει πολύ καλό ήχο, με το μόνο που να μου τη δίνει είναι το γεγονός ότι ενώ έχει ρύθμιση για μπάσα/πρίμα, δεν έχει για μεσαία. Βέβαια έχεις τις κλασικές mesa-marshall-vox επιλογές,

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια εξαρτάται τι μπλακ θες. Το παλιό καλό, ή τα καινούρια;

γιατι υπηρχε ποτε καλο παλιο ειτε καινουργιο. μια ζωη βαβουρα του κερατα και ουρλιαχτα να κανουμε γουστα ηταν :(γνωμη μου ...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια εξαρτάται τι μπλακ θες. Το παλιό καλό, ή τα καινούρια;

γιατι υπηρχε ποτε καλο παλιο ειτε καινουργιο. μια ζωη βαβουρα του κερατα και ουρλιαχτα να κανουμε γουστα ηταν :(γνωμη μου ...

 

o boukas προφανως εννοει πως ο ηχος πχ των darkthrone με των ηχο των dimmu borgir λιγη σχεση εχει αν και τα δυο σχηματα θεωρουνται black metal.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου