Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο σκελετος εχει μικρη διαμετρο λαιμου ετσι ωστε δεν μπορεις να κανεις καμμια αλλαγη στο μηκος και την γωνια του stem αλλα κυριως  ειναι επιφοβο να σπασει σε σκληρη χρηση  (για βουνο λεμε...)

 

Το πηρουνι ειναι γτπ  , αλλα δεν αξιζει να το αλλαξεις

 

Εχει την μικρη σειρα της Shimano kai δεν μπορεις να κανεις κανενος ειδους αναβαθμηση  σε χειριστηρια , δισκοβραχιονα κλπ.

 

Προσοχη ολα τα παραπανω στα λεω με την λογικη της χρησης  ΚΑΙ στο βουνο ,

για χρηση μονο στην πολη  ολα ειναι μια χαρα ....  μην δωσεις ομως αλλα χρηματα για αυτο το ποδηλατο

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε παιδια... πανω που σκεφτομουν σημερα τι ωραια να επερνα ενα ποδηλατακι... ζήλεψα!

ποιος ειναι ο αντιστοιχος τομαν για ποδηλατα???  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει μια νέα σειρά που λέγεται trekking of road όπου οι μάγκες έχουν κρατήσει τη διάμετρο στους τροχούς όποως στα αγωνιστικά 28 ίντσες δηλαδή και έχουν βάλει λάστιχα για χώμα. έχουν επίσης και ανάρτηση μπροστά και μαλακή σέλα για να μην πιάνεται ο ποπος μας. εγώ στην αρχή αγόρασα mountain bike αλλά γρήγορα κατάλβα ότι δεν ήταν για πόλη. και έτσι αγόρασα αυτό :

 

 

http://www.kassimatisbikes.gr/showprod.php?aa=163

 

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια στο ποδηλατο.

Αμουστακο παιδι ακομα ετρεχα σε ολα τα skateparks που υπηρχαν τοτε (Χαλκιδα,Κλαουδατος,Λαρισα κλπ) με το bmx μου (homeless mack) κ εσπαγα τα μουτρα μου.

 

Μετα λιγο η τεχνη,λιγο η επιστημη,λιγο το μουστακι,λίγο κρασι,λιγη θαλασσα και τ'αγορι μου,υπεπεσα σε ενα GT ΜΤΒ που σκουριαζει στο μπαλκονι αλλα ενίοτε ταλαιπωρει τις σμιλεμενες απο τα expression pedals γαμπες μου κ τροφοδοτει την οικολογικη μου αυταρεσκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου ειναι ενα φτηνιαρικο sector mtb. Αλλα επειδη θελω να το κλειδωνω και εξω που και που δεν παιζει να παρω ακριβο.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ένα θέμα που δεν περίμενα να δώ.....Το ποδηλατο το χρησιμοποιώ σε όποια μετακίνηση με βολεύει απο την εποχή του γυμνασίου.Στα σοβαρα για αναβασεις κ χάι κουαλιτη στάφ δε με βλέπω λόγω σωματότυπου που είναι ανδριομένος.:P

 

Οφείλω να πώ οτι για Λάρισα το ποδήλατο είναι κομπλέ κ μπορείς να είσαι υπερβολικά χύμα στη μεταφορά.Και στο Βόλο θα λεγα...Φαντάζομαι οτι κ στα Γιάννενα θα ισχύει το ίδιο μιάς κ είναι πιο μικρή πολη.

 

Το κράνος κ όλη την προστασία που λένε τα παιδιά έχουν δίκιο αλλα εδώ δεν το βλέπω.Εξάλλου αντί να πάμε αμυντικά στους αμαξιομένους γιατί δεν πάμε επιθετικά για τα θέλω μας?Γιατί να μην φτιάξουν κιάλλους ποδηλατόδρομούς?Τουλάχιστον εκεί που υπάρχει περιθώριο ακόμα γιατι για Αθήνα το αποκλείω.

 

Το θέμα με το ποδήλατο,ποδηλατόδρομος,δικαιώματα κτλ. τώρα τελευταία το βλέπω πολύ συχνά κ χαίρομαι που κάποιοι αποφασίσαν να κάνουν κάτι γι' αυτό.

 

Υ.Γ.Μεγιές το όχημα ωραίο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απο δική μου επειρια απο Γιαννενα και Ελεουσα το καλοκαιρι σου βγαινει η πίστη, δεδομενου του ότι ειναι γεμάτος ο τόπος απο ανηφόρες κατηφόρες...αλλά εχει φάση ρε αδερφέ.

 

Το δικό μου το ποδήλατο δε θυμάμαι τι είναι.Αλλά θα δω να το ρυθμίσω σωστά τώρα που εχουμε και βοήθεια απο εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου