Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

την καλύτερη δουλειά έκανες. Είμαι φαν του ποδηλάτου αλλά εδώ στην Αθήνα το να χρησιμοποιείς το ποδήλατο για μεταφορικό μέσο είναι αρκετά επικίνδυνο. Παρόλο ταυτα το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και έχω βρει την υγειά μου. Σιγά σιγά θα βρεις τις ρυθμίσεις που σου κάνουν ώστε να μην σε κουράζει. Μην ξεχνάς και το κράνος. Απαραίτητο.

Αν έρθεις ποτέ Αθήνα με το ποδήλατο, πάμε καμιά βόλτα; ;D

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Orbea aqua (alumin με ψαλίδι και πιρούνι κάρβουνο) full ultegra.   ;)

Εσύ είσαι επικίνδυνος με τα κάρβουνα.  ;)

Πάντα ήθελα ένα Look. (το επόμενο μάλλον) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ποδηλατο ηλια . πως σταματαει? εχει κοντρα? χε χε :) :) :)

 

εδω στο βολο λεει για ποδηλατο , εχει πολυ ωραια διαδρομη απο ιχθυοσκαλα εως αναυρο .

Αγορασα κι εγω πριν 3 χρονια και μου το εκλεψαν κι εμενα. το αφηνα βεβαια στην εισοδο ξεκλειδωτο με ανοιχτη παντα την πορτα . τι περιμενα κι εγω. που νομιζα οτι μενω , στο τοκιο...!

 

Παντως το καλοκαιρι ειναι δυσκολο να κυκλοφορεις με το ποδηλατο εαν δε το κανεις οργαωμενα για αθλητισμο. αν πεις δηλαδη παω για ψωνια ή για καφε στο κεντρο γρηγορα θα το σιχαθεις γιατι η ζεστη ειναι τρομερη και αν εχεις και ανηφορες στην διαδρομη θα ιδρωνεις και μονο καφε δε θα θελεις. φθινοπωρο ανοιξη ειναι ιδανικες εποχες.

 

Εμεις ειχαμε παρει ολα τα φιλαρακια ποδηλατο και την ειχαμε δει η μαργαριτα η μαργαρω και κατεβαιναμε φαλαγγα παραλια με τα ποδηλατα και καλα αθλητες , και τα παρκαραμε διπλα στην καφετερεια και μετα ντουμανιαζαμε στα τσιγαρα οι αθληταρες... :) :) πλακα ειχε παντως γιατι συντομα συμπεριφερομασταν σαν παιδια και προσπαθουσε ο ενας να κανει κατι που δε μπορουσε να κανει ο αλλος. πχ να ανεβουμε κανενα ψηλο σκαλοπατι ή να κατεβουμε καμια μεγαλη σκαλα κλπ κλπ .

Ημασταν γενικα για κλαμματα .

Μετα ο ενας σταματησε γιατι ειχε προβλημα στην μεση (οχι απο το ποδηλατο ) ο αλλος πηρε rx8 mazda :) και εγω εβγαλα γκομενα :) ( χε χε αστειευομαι , μου κλεψαν το ποδηλατο κλαψ κλαψ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια που μιλαμε για ποδηλατα . γιατι παμε και αγοραζουμε mountain bikes για να οδηγαμε μεσα στις πολεις? μηπως ειμαστε λαθος? με αυτες τις μικρες παλιο σελες . ενα μηνα με πονουσε ο πωπος μεχρι να συνηθισω. Μ***κες ειναι οι ολλανδοι οι δανοι κλπ που εχουν τα αλλα με  τις μεγαλες σελες με τις μεγαλες ροδες ? ενταξει δεν ειναι μουρατα , αλλα νομιζω οτι εκεινα κανουν για πολεις.

 

http://images.google.gr/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:el:official&channel=s&hl=el&q=amsterdam%20bike&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

να σαν αυτα δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μαζευτήκατε κάμποσοι ειδικοί εδώ, για πείτε μια γνώμη για το μοντέλο που πήρα:

Ideal Strike*

http://www.idealbikes.net/bike.php?bike=139

http://www.tsirikosbikes.gr/bike.asp?id=77248

 

Λέει τίποτα;

 

* νομίζω ότι έχει ένα mod ;D από την απλή έκδοση. Λίγο καλύτερη ανάρτηση. Δεν ξέρω περισσότερα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειά το ποδήλατο Ηλία, καλές καβάλες (με την καλή έννοια)... ;)

 

Το Strike που πήρες είναι μια χαρά για τα λεφτά του. Το μόνο που ίσως να μου έλειπε αν το αγόραζα είναι κανένα δισκόφρενο στον μπροστινό τροχό. Και πάλι, αν δεν αρχίσεις τις βόλτες στα δύσκολα μέρη της Πίνδου δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα V-Brakes.

 

Με έχετε μπριζώσει όμως, μέσα στη βδομάδα θα παραγγείλω κι εγώ ποδήλατο! Και θα δοκιμάσω μια μή-εργάσιμη μέρα τη διαδρομή σπίτι-δουλειά, αν επιζήσω καλά θα είμαστε! 8)

 

 

Υ.Γ. Ρε dkall, Trek να πούμε; Εσύ ρε WAV με Orbea; Εγώ ένα Ideal Boomax θέλω να πάρω και το σκέφτομαι...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω αισθανομαι πολυ μαλακας που ακουω πρωτη φορα στα 22 μου για κρανος στο ποδηλατο (περα απο τους αγωνες). ξερω οτι στα ματια οσων ασχολουνται είμαι το προβλημα παιδειας στο θεμα αυτο. Και το λεω γιατι δε νομιζω να βαλω ακομα και τωρα κρανος το καλοκαιρι που χρησιμοποιω φουλ ποδηλατο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτη επαφη μετα απο 23 χρονια ειναι καλο , μπες στην διαδικασια συνηθειας  για καποιο καιρο και μολις εισαι ετοιμος ,μονος σου θα ζητησεις κατι

καλυτερο και κυριως κατι που να μπορει να  αναβαθμηστει .

Θα σου συνιστουσα να μην πειραξεις τιποτα , δεν αξιζει οποιαδηποτε αναβαθμηση ,  κρατα το οπως ειναι και μολις ερθει η ωρα  για κατι καλυτερο το ξανασυζηταμε

 

Alchemist 

Πολλα χρονια στο κουρμπετι ........

 

Need

To κρανος ποδηλατου ζυγιζει 250 γρ. και δροσιζεσε περισσοτερο οταν το φορας  παρα οταν δεν φορας κρανος διοτι οι αεραγωγοι στελνουν ολο τον αερα στο  κεφαλι σου επικεντρωμενα , επισης το γεισο σου κοβει τον ηλιο απο τα ματια , δεν παθαινεις ηλιαση  και παρα το ελαφρυ του στυλ , λειτουργει προστατευτικα αψογα

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια που μιλαμε για ποδηλατα . γιατι παμε και αγοραζουμε mountain bikes για να οδηγαμε μεσα στις πολεις? μηπως ειμαστε λαθος? με αυτες τις μικρες παλιο σελες . ενα μηνα με πονουσε ο πωπος μεχρι να συνηθισω. Μ***κες ειναι οι ολλανδοι οι δανοι κλπ που εχουν τα αλλα με  τις μεγαλες σελες με τις μεγαλες ροδες ? ενταξει δεν ειναι μουρατα , αλλα νομιζω οτι εκεινα κανουν για πολεις.

 

http://images.google.gr/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:el:official&channel=s&hl=el&q=amsterdam%20bike&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

να σαν αυτα δηλαδη

 

Δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο που λες  , ειναι ομως αυστηρα για πολη .

Το ποδηλατο του Ηλια ειναι All Terrain Bike και ειναι καλο για εκει που μενει , διπλα στην ΠΙΝΔΟ ρεεεεεεε!! 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου