Προς το περιεχόμενο

Αγορα βιβλιου μεσω internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

paperback? δηλαδη?

 

Τα βιβλία που έχουν "μαλακό" εξώφυλλο, δηλαδή τα περισσότερα βιβλία στις μέρες μας. Το περιεχόμενό τους είναι το ίδιο με το αν είχαν σκληρό εξώφυλλο.

 

Αν ανναρωτιέσαι τι σε νοιάζει κάτι τέτοιο, η απάντηση είναι "Τίποτε" - απλώς είναι άκυρο το σχόλιο του pantelis 51.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα paperback έχω αγοράσει και μάλιστα από το Amazon έχουνε τις παρακάτω ιδιότητες:

 

1. Μαλακό (=χαρτονένιο) εξώφυλλο

2. ΦΤΗΝΟ χαρτί σαν της εφημερίδας (γκρι, νομίζω ανακυκλωμένο)

3. Η σύνδεση των σελίδων στη ράχη γίνεται με κόλλα και όχι πχ. με ύφασμα

 

ΠΧ όλα αυτά τα μικρά βιβλία που κυκλοφορούνε στα περίπτερα είναι paperback.

 

 

Εξαιτίας των ΦΤΗΝΩΝ υλικών που χρησιμοποιεί ο κατασκευαστής για να ρίξει το κόστος τα χαρακτηρίζω ως "βιβλία μιας χρήσης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ειχα την ίδεα ότι paperback είναι τα normal βιβλία που συνηθιζουμε (λέμε τωρα) να εχουμε???

 

Εγώ όσα βιβλια εχω paperback ειναι...και δεν εχουν κανενα προβλημα...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγοράσει σχεδον 30 φορές από Amazon.com βιβλία και cd.

ποτέ δεν είχα πρόβλημα

ο μέσος χρόνος παραλαβής είναι το πολύ 14 ημέρες (σε μενα τουλάχιστον)

 

η gift card visa  δεν έχει συνδρομή αλλά προμήθεια αγοράς που εξαρτάται απο το ποσό με το οποίο την γεμίζεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά βιβλία είναι, κανείς δεν λέει το αντίθετο, απλώς είναι κατασκευασμένα από πολύ φτηνό χαρτί.

 

οχι ΟΛΑ,τα περισσοτερα αλλα οχι ολα ;) (υπαρχουν & βιβλια με μαλακο εξωφυλλο και πολυ καλης ποιοτητας χαρτι στο Amazon οπως αλλωστε ειναι και τα περισσοτερα ελληνικα βιβλια)

 

συνηθως σε φτηνο ανακυκλωμενο χαρτι τυπωνονται τα best sellers ;)

 

κατα τα αλλα ισχυουν αυτα που λες αλλα εχω στη βιβλιοθηκη μου εκατονταδες paperbacks (πολλα απο τα οποια πλησιαζουν την..5η δεκαετια της ζωης τους)  και δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ απολυτως προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμιν δια την παρέμβασιν αλλα σχετικά με το θέμα 'paperback' , μην το αναλύετε άλλο. Στην αμερική τα περισσότερα ειναι paperback. Εαν έχει μεταφραστεί το βιβλίο στα ελληνικά ίσως το τυπώσουν με καλύτερες προδιαγραφές, αλλα στο αμέρικα ειναι κανόνας το φτηνό χαρτί. Δεν το εχω ψαξει γιατί. Ίσως να ειναι πιό οικολογικό εαν σκεφτούμε τον όγκο της αμερικάνικης αγοράς και τα δέντρα που πρέπει να κοπούν για την κάλυψη των αναγκών. Μπρρρ!

Εχω αγοράσει βιβλία σε εξευτελιστικές τιμές απο amazon.com (αμερικάνικο). Σου δίνει επιλογή για εξπρές αποστολή εαν βιάζεσαι αλλα πληρώνεις παραπάνω. ΊΣως η αγορά ενός μονο βιβλίου να μην συμφέρει τόσο. Εαν αγοράσεις πακέτο με κάποιον φίλο σου, τότε θα έχεις πραγματικό κέρδος ωστε να αξίζει τον κόπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες επειδη ειδα φορους εξοδα αποστολής και δε ξερω και γω τι αλλο. Θελω να παραγγειλω 2 βιβλια πόσα είναι τα εξοδα πέρα απο την τιμη των βιβλιων (απο amazon .com, γιατι μου φαινεται  ειναι το φθηνοτερο) οχι για express αποστολη, αλλα την νορμαλ 2-3 εβδομαδων? Τα υπολογισα γυρω στα 8 ευρω ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωρα στην παραγγελια κανονικα και ΠΡΙΝ το checkout σου γραφει το AMAZON  ακριβως ποσο ειναι τα μεταφορικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου