Προς το περιεχόμενο

Αγορα βιβλιου μεσω internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προχωρα στην παραγγελια κανονικα και ΠΡΙΝ το checkout σου γραφει το AMAZON  ακριβως ποσο ειναι τα μεταφορικα.

 

και μάλιστα τώρα τελευταία στο δίνει κατ'ευθείαν σε ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paperback σε αντιθεση με το  hardcover    ::)

 

 

 

στο amazon σε πολλα βιβλια σου δινεται η δυνατοτητα να κανεις "search inside the book" οποτε πολυ ευκολα μπορεις να δεις σε τι ΧΑΡΤΙ ειναι τυπωμενο το paperback σου (τα best sellers π.χ. εχουν ΜΙΚΡΑ γραμματα και "γκριζαρουν",η συντριπτικη πλειοψηφια των "σοβαρων" βιβλιων (και των μουσικων βιβλιων) ειναι τυπωμενα σε πολυ καλης ποιοτητας χαρτι ;)

 

τσεκαρε π.χ αυτο εδω που μου ηρθε χθες (εξαιρετικη ποιοτητα εξωφυλλου & χαρτιου)

 

http://www.amazon.com/Ask-Dust-P-S-John-Fante/dp/0060822554/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1210682847&sr=8-1

 

& συγκρινε το με ενα best seller τυπου Stephen King για να δεις την διαφορα στο χαρτι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις πληροφοριες μαγκες. Αυτο που θελω να πω σχετικα με το paperback ειναι οτι αγοράζεις ενα βιβλιο και οχι ενα  φωτιστικο για να διακοσμει το σαλονι σου , επομενως ας αφησουμε και 2 δεντρα παραπανω . Η ουσια ειναι στο τι γραφει το βιβλιο.

Ενα ακομη που δεν εχω καταλαβει καλα ειναι αυτη η διαφορα που υπαρχει στην τιμη: 15 ευρω απο Αμερικη, 44 ευρω  στο Ελλαντα (τριπλασια το κερατο μου) . Πήγα λοιπον σημερα σε ενα γνωστο βιβλιοπωλειο στο κεντρο τη Αθηνας. Ακολουθει η συζητηση με τον υπευθυνο του καταστηματος και οχι τον πωλητη-υπαλληλο.

-Ενδιαφερομαι για αυτο το βιβλιο, μπορει να γινει καποια καλυτερη τιμη?

-Δυστυχως ειναι τελικες οι τιμες

-Εγω γιατι το βρηκα 15 ευρω απο Αμερικη?

-Γιατι εχουμε φορους εδω (σκεφτομαι απο μεσα μου πως γινεται με φορους το προιον να φτανει στο τριπλασιο της τιμης του?). Παντως αφου το βρηκες πιο φτηνα εκει αγορασε το απο εκει, καμια φορα συμφερει

-Αυτο θα κανω. Τα λεμε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως εκεί οφείλεται. Κουλό ίσως, αλλά η πραγματικότητα. Όποιος δουλεύει σε βιβλιοπωλίο/εκδοτικό οίκο θα στο πει.

Α ναι κι εννοείται ότι ρώτησες για την ίδια ξένη έκδοση και για όχι καμιά εξελληνισμένη έτσι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ιδιο βιβλιο μιλησαμε bouka, το ειχε και εκει και το ειδα. Αφου ειναι ο φορος που κανει την διαφορα αυτη τοτε γιατι το δευτερο βιβλιοπωλειο που πηγα το ειχε 7 ευρω φτηνοτερο? Μηπως καποιος θελει να κονομησει κατι παραπανω και απο το παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μου λεει οτι υπαρχει αυτη η διαφορα λογω φορων φιλε boody δεν δειχνει ευγενεια,αλλα κοροιδια

 

Άλλος ένας άσχετος έλληνας πολίτης που δεν ξέρει τι φόρους πληρώνει, σε ποιον ή γιατί. Λυπάμαι, αλλά δεν δικαιούσαι να λες ότι σε κοροϊδεύει ένας φιλότιμος άνθρωπος που σου είπε την αλήθεια, επειδή εσύ δεν ξέρεις για ποιον δουλεύεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου