Προς το περιεχόμενο

Αγορα βιβλιου μεσω internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα διαφωνήσω με το ευγενικό σώμα του SF, όσον αφορά το αν οι υψηλότατες ασφαλιστικές εισφορές συμβάλλουν στη διαμόρφωση υψηλών τιμών στα προϊόντα. Αν - για έναν υπάλληλο που αμοίβεται 700 ευρώ το μήνα - ο επιχειρηματίας πρέπει να πληρώνει συνολικά 1400 ευρώ, δηλαδή άλλα τόσα στο ΙΚΑ, τότε υπάρχει κάποιο πολύ σοβαρό πρόβλημα, ειδικά όταν επιχειρηματίας είναι ο Παπασωτηρίου και έχει εκατό υπαλλήλους.

 

Με 700 ευρώ το μήνα, αν τα έπαιρνε στα χέρια, ο υπάλληλος θα αγόραζε ιδιωτική ασφάλιση η οποία θα περιλάμβανε απαλές μαλλάξεις του μορίου του κάθε φορά που έχει στενοχώριες από διεθνείς καλλονές, ή, αν τα κράταγε ο εργοδότης, τότε θα χρειαζόταν απίστευτα μικρότερη ταμειακή ρευστότητα προκειμένου να μπορεί να μείνει έξω από τη φυλακή στο τέλος κάθε μήνα. Στην πράξη, θα μπορούσαν κάλλιστα να τα μοιραστούν (350 + 350) και να σωθούν και οι δύο (το δικό μου ασφαλιστήριο συμβόλαιο - άριστης ποιότητας σε ιδιωτική εταιρεία - στοιχίζει 200 ευρώ το μήνα.

 

Όσον αφορά το τι αγοράζουν αυτά τα 700 ευρώ σε επίπεδο ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης - επειδή μόλις χθες ήμουν στο ΚΑΤ - καλύτερα να μην το συζητήσουμε.

 

Το δε ΤΕΒΕ έχει επίσης διπλασιαστεί τα τελευταία τρία χρόνια (δε θυμάμαι ακριβώς τα ποσά).

 

Όσον αφορά το τι φόρους πληρώνει μία ελληνική επιχείρηση (μικρή ή μεγάλη), ας γνωρίζετε ότι θεωρούμαστε η εχθρικότερη προς την επιχειρηματικότητα χώρα του δυτικού κόσμου - ΑΥΤΟΙ είναι οι λόγοι που οι επιχειρήσεις προτιμούν να πάνε στη βουλγαρία ή οπουδήποτε αλλού.

 

Τι ισχύει στο εμπόριο βιβλίων δεν το ξέρω για να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν μπορεί να είναι και πολύ διαφορετικά τα πράγματα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Iσχύει ένα λόμπι τιμών του αισχίστου είδους. Δεν θυμάστε τι είχε γίνει με το βιβλιοπωλείο "Πρωτοπορία" στην Αθήνα πριν μερικά χρόνια; Έβαλαν τα μεγάλα κυβερνητικά μέσα οι υπόλοιποι που τους "χαλούσε την πιάτσα" και το υποχρέωσαν να καταργήσει τις καλές του τιμές και να έρθει στα επίπεδά τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσχύει ένα λόμπι τιμών του αισχίστου είδους. Δεν θυμάστε τι είχε γίνει με το βιβλιοπωλείο "Πρωτοπορία" στην Αθήνα πριν μερικά χρόνια; Έβαλαν τα μεγάλα κυβερνητικά μέσα οι υπόλοιποι που τους "χαλούσε την πιάτσα" και το υποχρέωσαν να καταργήσει τις καλές του τιμές και να έρθει στα επίπεδά τους.

 

Ακόμα κι έτσι οι τιμές του παραμένουν σταθερά καλύτερες από τον άμεσο ανταγωνισμό. Ευτυχώς. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η Πρωτοπορία είναι ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο (και το αγαπημένο μου ;D) βιβλιοπωλείο! :) Φημολογείται ότι όταν ήμουν πιτσιρίκι, τύπου 3-4 χρονών, οι πωλητές/πωλήτριες με ήξεραν με το όνομά μου, χααχχααχχα ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την παραγγελια χτες αλλα μου ρθε mail error σχετικα με τον τροπο πληρωμης.  Εχω μια gift card αλλα δεν ειδα να εχει καπου να την επιλεγεις και διαλεξα visa. μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η επιλογη για πληρωμη μεσω gift card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα τους,δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλεις ακρη αλλοιως. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσον αφορά το τι φόρους πληρώνει μία ελληνική επιχείρηση (μικρή ή μεγάλη), ας γνωρίζετε ότι θεωρούμαστε η εχθρικότερη προς την επιχειρηματικότητα χώρα του δυτικού κόσμου - ΑΥΤΟΙ είναι οι λόγοι που οι επιχειρήσεις προτιμούν να πάνε στη βουλγαρία ή οπουδήποτε αλλού.

 

+1

 

αυτο ισως να ειναι το βασικοτερο προβλημα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμωτο παλευω ενα τριωρο για να βρω τον τροπο πληρωμης. Ξερει κανεις να βοηθησει? Τι επιλεγω απτον τροπο πληρωμης? Πρεπει παντως να μην ειναι επιλογη της visa παρολο που απο την τραπεζα μου ειπαν οτι λειτουργει οπως αυτη, γιατι δε μου ζητηθηκε το τριψηφιο πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 700 ευρώ το μήνα, αν τα έπαιρνε στα χέρια, ο υπάλληλος θα αγόραζε ιδιωτική ασφάλιση η οποία θα περιλάμβανε απαλές μαλλάξεις του μορίου του κάθε φορά που έχει στενοχώριες από διεθνείς καλλονές,

 

Μόνο και μόνο για αυτό που έγραψες, δεν μπορώ πλέον να σου θυμώσω ποτέ(ς), ότ και αν πεις, ακόμα και αν μου κάνεις προσωπική επίθεση. Θέλω και γω τέτοια ασφάλιση. Τέλος.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου