Προς το περιεχόμενο

Hijo De La Luna Metal by lambrosgg :-)


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τα καλά σας λόγια!

 

Fatalk αμα χρησιμοποιείς guitar rig 3 πες μου να στην στείλω την παραμόρφωση.

Φίλε trigga δεν εχεις άδικο που δεν ακούς τα πνευστά, διότι τα έχω πολύ χαμηλά επειδή ήταν ελαφρώς μάπα ο ήχος τους.

 

Όντως μου φαίνεται κ εμένα καλύτερος ο ήχος απο τα παλιά.

 

Τελικά lambros+mac= Love.  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραίο. Και το αυθεντικό τραγούδι πρέπει να είναι πάρα πολύ όμορφο. Να δώσω μια ιδέα;; Γίνεται να τα κάνεις να ακούγονται λίγο.. παλιακά;; Πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο VST, αλλά δεν θυμάμαι κάτι περισσότερο τώρα. Σαν να ήταν δηλαδή ηχογράφηση της δεκαετίας του 60'..

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο, εγώ δυστυχώς θα επανέλθω σε κάτι που σου έχω επισημάνει και στο παρελθόν αλλά ούτε τώρα είδα βελτίωση...

 

Περιμένω κάποτε να ποστάρεις ένα κλιπ όπου τα τύμπανα δεν θα κουνάνε σαν βάρκα...

Απ'ότι έχω καταλάβει τα παίζεις εσύ ο ίδιος στο κλαβιέ (χωρίς μεγάλη όμως επιτυχία) ,είτε γιατί βαριέσαι να τα προγραμματίσεις, είτε γιατί σου φαίνεται βουνό...

 

Πρέπει να καταλάβεις όμως ότι κομμάτι που δεν γκρουβάρει δεν μπορεί να σταθεί πουθενά...

(Άν έπαιζαν οι led zeppelin με drummer...ΕΜΕΝΑ...θα ακούγονταν καλά??...ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!!)

 

και είναι κρίμα για όλη τη δουλειά που έριξες για να φτιάξεις αυτό που έφτιαξες...(το οποίο κατά τ'άλλα είναι μια πολύ καλή προσπάθεια)... ;)

 

Αυτά και ελπίζω στο μέλλον να διορθώσεις αυτήν την αδυναμία...

(Ίσως ακούγομαι λίγο αυστηρός αλλά δεν πρόκειται για το πρώτο σου κλιπ αλλά για το πολοστό)

 

Με γειά και το καινούριο "εργαλείο"!... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε longshadow ο ντράμμερ μου είναι πιωμένος! Έτσι να το βλέπεις... Σαν ενα πολύ καλο humanizer!  ;D ;D ;D

 

To  πρόβλημα με το συγκεκριμένο κομμάτι ήταν ότι δεν είχε σταθερό τέμπο, οπότε να πετάξω λούπες

midi δεν γινόταν. Έπρεπε να τα παίξω εγώ απο πάνω. Λίγο η δική μου χασούρα λιγο του κομματιού, χάνεται αρκετα γενικώς.

 

Τις περισσότερες φορές πάντως έχω σταθερό ρυθμό απο midi. Μόνο στο κομμάτι με την γκάιντα έπαιξα πάλι με το χέρι και μάλλον σε αυτό θα αναφέρεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To  πρόβλημα με το συγκεκριμένο κομμάτι ήταν ότι δεν είχε σταθερό τέμπο, οπότε να πετάξω λούπες

midi δεν γινόταν.

 

Το a capella κομμάτι πάνω στο οποίο βασίστηκες είναι μετρημένο 100%....δεν είναι πουθενά a piacere..

 

Anyway, don't do it again....αδικείς τον εαυτό σου έτσι!.....(είμαι ακόμη ζαλισμένος απο την βάρκα που ψιλοκούναγε... ;D)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το a capella κομμάτι πάνω στο οποίο βασίστηκες είναι μετρημένο 100%....δεν είναι πουθενά a piacere..

 

Anyway, don't do it again....αδικείς τον εαυτό σου έτσι!.....(είμαι ακόμη ζαλισμένος απο την βάρκα που ψιλοκούναγε... ;D)..

 

Δεν είναι μετρημένο. Στην αρχή μέχρι το πρώτο κουπλέ πάει καλά. Μετά το χάνει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η δουλειά σου είναι όντως πολύ καλή! Στα τύμπανα θα συμφωνήσω στο ότι θα πρέπει να σφίξουν στον ρυθμό, δεν ειναι ανάγκη να είναι και ρομποτικά απλά να δέσουν

 

Πάντως ο ήχος της κιθάρας είναι ταμάμ. Δώσε κάποιες γενικές αρχές του πως τον έκανες (μοντέλα ενισχυτών, καμπίνα, εφε) να ξέρουν στο περίπου και όσοι ασχολούνται με το όλο modelling  :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η δουλειά σου είναι όντως πολύ καλή! Στα τύμπανα θα συμφωνήσω στο ότι θα πρέπει να σφίξουν στον ρυθμό, δεν ειναι ανάγκη να είναι και ρομποτικά απλά να δέσουν

 

Πάντως ο ήχος της κιθάρας είναι ταμάμ. Δώσε κάποιες γενικές αρχές του πως τον έκανες (μοντέλα ενισχυτών, καμπίνα, εφε) να ξέρουν στο περίπου και όσοι ασχολούνται με το όλο modelling  :)

\

 

Σε ευχαριστώ φίλε Bouka.

 

Ιδού ένα Screenshot απο το Guitar Rig 3 με τις ρυθμίσεις:

 

Picture2.png

 

Το παίξιμο είναι 1. Το διπλασίασα σε διαφορετικά κανάλια, έκανα ακραίο πανάρισμα (100-100) και υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση αναμεταξύ τους για μεγαλύτερο όγκο.

Τόσο απλό!!!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου