Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για τα images μέσα στα θέματα (posts) και για το κείμενο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτόμουνα ότι είναι πρακτικό, για όσους μπαίνουν απο "λιγότερο" ασφαλείς χώρους ή απο low bandwidth συνδέσεις, αν υπήρχαν οι παρακάτω δυνατότητες.

 

1. Τα image files να προστίθενται στα posts μόνο απο τις Πρόσθετες επιλογές σαν Επισυναπτόμενα και όχι κατευθείαν στο κείμενο. Ετσι δεν θα εμφανίζονται σε τεράστια μεγέθη χωρίς να κάνουμε κλικ πρώτα.

 

2. Ολα τα images που γίνονται upload να γίνονται αυτόματα crop το πολυ σε μία διάσταση 640*480 για να μην γεμίζει ο τόπος εικόνες τεράστιες. Νομίζω ότι υπάρχουν plugins που κάνουν κατι τέτοιο.

 

3. Λίγο ακραία πρόταση αυτή, αλλα έχω διαπιστώσει απο ένα άλλο φόρουμ (www.fenderforum.com) ότι είναι πιο ευκολη η παρακολούθηση της ροής του θέματος αν τα posts είναι γραμμένα σε plain text και όχι σε rich text. Ξέρω ότι μάλλον θα πέσετε να με φάτε ... αλλα είπα να το πώ και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο ακραία πρόταση αυτή, αλλα έχω διαπιστώσει απο ένα άλλο φόρουμ (www.fenderforum.com) ότι είναι πιο ευκολη η παρακολούθηση της ροής του θέματος αν τα posts είναι γραμμένα σε plain text και όχι σε rich text. Ξέρω ότι μάλλον θα πέσετε να με φάτε ... αλλα είπα να το πώ και αυτό.

 

ΟΚ ας πέσω πρώτος ;D

 

Διαφωνώ με αυτή την ιδέα...Στο κάτω κάτω αν το plain text ήταν όντως πιο ευανάγνωστο, σε όλο το internet θα υπήρχε μόνη η...Courier γραμματοσειρά...

 

Αλήθεια, σε τι πιστεύεις ότι βοηθάει το plain text;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδια? Θεωρώ το νοιζ απο τα πιο καλοσχεδιασμένα φορουμς.

 

Καμμία αντίρρηση, πράγματι είναι πολύ καλό.

 

Απλώς ανταλλάσουμε σκέψεις και προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τα image files να προστίθενται στα posts μόνο απο τις Πρόσθετες επιλογές σαν Επισυναπτόμενα και όχι κατευθείαν στο κείμενο. Ετσι δεν θα εμφανίζονται σε τεράστια μεγέθη χωρίς να κάνουμε κλικ πρώτα.

 

+1. Είναι το αιώνιο πρόβλημά μου εδώ στο noiz....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ κι εγώ σε αυτό για τις φωτογραφίες, τις περισσότερες φορές οι φωτογραφίες από ψηφιακή μου σπάνε πραγματικά τα @@ για να τις δω γιατί είναι υπερτεράστιες.. ένα αυτόματο resize σε φυσιολογικό μέγε8ος άμα γίνεται θα ήτανε μια χαρά

δεν κάνουμε ένα poll να δούμε γνώμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου