Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα αγοράζατε με τίποτα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι Ibanez, και ειδικώς οι RG θεωρούνται οι πιο all-around κιθάρες γενικώς, αλλά με τα μανίκια που έχουν αναγκαστικά πάνε προς ένα πιο metal/shred προσανατολισμό... Back on topic τώρα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την κάτασπρη lp πάντως τη χτύπαγα ΠΟΛΥ άνετα ;) ;)

 

Ακόμα και σε σύγκριση με μένα που μου αρέσουν οι parker, άνετα παίρνεις βραβείο για το χειρότερο γούστο.

Μετά βάλτην δίπλα στο βουρτσάκι για την τουαλέτα. Ολο και κάπου θα χρειαστεί :P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να λεω οτι δε μου αρεσουν καθολου, δυσκολα θα επαιρνα "σκαφατη" κιθαρα (φυσικα οποτε ο κυριος spy αποφασισει να παει στο Αγιον Ορος, να αφησει το σατανικο ροκ πισω του, και θελει να δωρησει τη black falcon του, εδω ειμαστε  ;D ;D ;D) βεβαια ως τα 40-50, υγεια να χουμε, ποτε δε ξερεις...

 

τωρα η καφρομεταλοκιθαρες με κουλα σχεδια τυπου bc rich warlock, wartibe και δε συμαζευεται ειναι οντως απαλευτες (ο κολητος μου εχει μια και πλακονομαστε συνεχως  ;D )

 

οι parker μπορει να ειναι σουπερ σε ποιοτητα αλλα λιγο με νοιαζει. ειναι ΑΠΑΛΕΥΤΩΤΑΤΕΣ.

 

jazz, jag, mustang μια χαρα (ειδικα μια surfgreen-tortoise shell jazzmaster. ΟΝΕΙΡΟ). η jag-stang ειναι χαλι μαυρο.

 

αλλα το μεγαλυτερο μου βιτσιο ειναι οι tele με rosewood ταστιερα. δεν τις μπορω. δεν ξερω γιατι ομως, δεν μπορω να το εξηγησω... maple all the way. για tele μονο μιλαω.

 

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον και εμενα μου την εσπαγαν οι parker λογο design και λογω του οτι τις εισαγει ο Νακας :P

ΑΛΛΑ μολις δοκιμασα μια δεν γινοταν να μην την παρω (fly classic του '97...)

Γι αυτο λοιπον δε μπορω να πω οτι δε θα επαιρνα καποια κιθαρα λογω του οτι δε θα μ αρεσε... Οτι μου κανει στο αυτι, και εχει καλο playability (για μενα) θα το παιρνω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα μια surfgreen-tortoise shell jazzmaster. ΟΝΕΙΡΟ

 

Επιτέλους, η φωνή της Αλήθειας.

 

On topic, οποιαδήποτε μέταλ/"καμία ιδιαιτερότητα παρά μόνο γκάζια στον ήχο" κιθάρα.

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγω λιγάκι off-topic κι εγώ ο κακομοίρης...

 

Oι Ibanez, και ειδικώς οι RG θεωρούνται οι πιο all-around κιθάρες γενικώς, αλλά με τα μανίκια που έχουν αναγκαστικά πάνε προς ένα πιο metal/shred προσανατολισμό... Back on topic τώρα!  ;D

Δεν είναι το κατάλληλο topic για τέτοια κουβέντα αλλά όταν μιλάμε για all-around κιθάρα, η Strat βασιλεύει.

 

Από εκεί και πέρα μπορείς να πεις ότι και η RG είναι ευέλικτη αλλά όχι η ευελικτότερη όλων. Σκέψου ότι πέραν των μεταλομανικιών, έχουν στην συντριπτική τους πλειοψηφία γκαζωμένους humbuckers και floyd rose! Άντε να παίξεις Πύξ-Λαξ με τέτοιο configuration... ;D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα???? Τα δυο λαθη "στραβοχυμενους λουκουμαδες" της fender, jaguar k jazzmaster , καθως και οτιδηποτε με flame η quilted top.....οι λεγομενες κιθαρες-κομοδινα Λουι κενζ

 

 

0100900805_xl.jpg

 

0100800806_xl.jpg

 

Μάλλον δεν έχεις ιδέα απο σχεδιασμό ε;

Δεν είναι κακό αυτό αλλά όχι στραβοχυμένος λουκουμάς

ένα απο τα πιο άρτια σχέδια ever. Φιλικά πάντα

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στραβοχυμένος λουκουμάς είναι παλιό για αυτήν την κιιθάρα. Το παγκόσμιο παρατσούκλι της. Αλλά είναι όντως τραγική σαν σχέδιο....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις παιξει ποτε σου γιατι ειναι χαλαρα η πλεον ΕΡΓΟΝΟΜΙΚΗ κιθαρα και εχει το πιο ΑΝΕΤΟ σωμα (καθεται τελεια στο σωμα σου και μπαλανσαρει οπως καμμια αλλη κιθαρα,30 ωρες συνεχεια να παιζεις δεν κουραζεσαι με τιποτα,τα παντα ειναι ακριβως εκει που πρεπει να ειναι...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου