Προς το περιεχόμενο

Βελτίωση φθηνής Fender Affinity Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To tone και γω σπάνια το πειράζω, συνήθως βάζω παραπάνω μεσαία, μου ακουγέται πολύ καλύτερα και λίγο παραπάνω μπάσο. Αλλά γενικά δε μπορείς να πεις θα βάζεις τα μεσαία στο 6 και τα πρίμα στο 4 γιατί διαφέρει άπειρα απο ενισχυτή σ'ενισχυτή. Το θέμα είναι ότι ένας καλός λαμπάτος αναδεικνύει για μένα όλες τις ατέλειες πιθανότατα που έχει η κιθάρα ηχητικά και θέλει extra προσοχή στο σετάρισμα του eq κλπ! Σε τυπικούς 15 - 25W τρανζίστορίδιους είναι κυριλέ!

-- και το λέω αυτό γιατι μετά απο κόπο επισκεύασα και αναπαλαίωσα εναν fender silverface Super reverb του '78 και έφαγα αρκετή φρίκη αρχικά μέχρι να φτίαξω τον ήχο για να μου ακούγεται εμένα καλά + ότι δε μου αρέσει πολύ πως ακούγεται το DS-1 που έχω για main distortion, πάνω του :(:( (και κάπου εδώ βγήκα offtopic!) --

Ooooh yeeeah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να μη ανοιγω θρετ

η Fender Squier Deluxe Strat..

.. ειναι strings throu?  ποια  squier models ειναι string throu?

 

 

 

Χμμμμ.... κανένα?  ;D

 

Για την ακρίβεια καμμία Strat δεν είναι string through (εκτός από ένα-δύο ειδικά μοντέλα), μήπως έχεις μπερδέψει κάποιες έννοιες? Μήπως εννοείς Tele?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε farming για azure whielping και πουλα το πακετο με crystal tiger  στο ebay gia 200 euro!

GL. ;)

παιζεις official??? αν ναι σε ποιον  server? :D(sry για το off-topic)

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου