Προς το περιεχόμενο

Θέλετε να τσεκάρετε? (μάζεψα όλο το θάρρος μου)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια μου άρεσε και θα είναι ένα από τα CD που θα αγοράσω.

 

Φυσικά η ηχογράφηση είναι ολίγον χάλια αλλά αυτό δεν με εμποδίσει από το να τα ακούω ξανά και ξανά....

 

Η ηχογράφηση είναι ολίγον χάλια γιατί είναι όλα στο σπίτι μου, με ένα μικρόφωνο και ενισχυτές της πλάκας (Όχι ότι άμα είχα τα super  μηχανήματα θα ήξερα να τα βγάλω τέλεια, αλλά λέμε τώρα...).

CD?Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω?

Σ'ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη. Τι δεν σου άρεσε στην ηχογράφηση ακριβώς? (Σκεφτόμασταν γενικώς να τα ξαναγράψουμε, λίγο πιο professional...σε studio, οπότε παρακαλώ be my guest άφοβα)

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά ξεχώρισα το stealectron. το μόνο που του λείπει είναι ένα ωραίο solo ^^

 

Χε,χε. χαίρομαι που συμφωνούμε...έχεις καμία ιδέα?Για πες, για πες

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για το χρόνο σας να τα ακούσετε και να παραθέσετε την άποψή σας. Ελπίζω να ακούσω και άλλες τεχνικές κυρίως γνώμες, δεδομένου ότι όπως είπα είναι όλα γραμμένα στο σπίτι και λέγαμε μήπως τα γράψουμε κανονικά σε studio.

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρισα περισσοτερο το world song και μετα το the door.Καποια σημεια με εκαναν να γυρισω το κεφαλι ευχαριστα .(η τρεμολο κιθαρα  στο 1ο κ η εισοδος της φωνης στο 2ο, μου εμειναν)

 

Παντως να σημειωσω οτι δεν τα βρηκα ΚΑΘΟΛΟΥ δύσπεπτα,ισα ισα τα βρηκα πολυ ευχαριστα και χαλαρα.Καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρισα περισσοτερο το world song και μετα το the door.Καποια σημεια με εκαναν να γυρισω το κεφαλι ευχαριστα .(η τρεμολο κιθαρα  στο 1ο κ η εισοδος της φωνης στο 2ο, μου εμειναν)

 

Παντως να σημειωσω οτι δεν τα βρηκα ΚΑΘΟΛΟΥ δύσπεπτα,ισα ισα τα βρηκα πολυ ευχαριστα και χαλαρα.Καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ και για το χρόνο σου και για τα σχόλια. Θεωρείς ότι θέλουν πολύ δουλειά για να τα γράψουμε στο studio, δεδομένου ότι η ποιότητά τους δεν είναι καλή? Εννοώ, πιστεύεις ότι στέκονται ως ενορχηστρώσεις ή πρέπει να τα δουλέψουμε κι άλλο πριν πάμε να τα γράψουμε?

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρισα περισσοτερο το world song και μετα το the door.Καποια σημεια με εκαναν να γυρισω το κεφαλι ευχαριστα .(η τρεμολο κιθαρα  στο 1ο κ η εισοδος της φωνης στο 2ο, μου εμειναν)

 

Παντως να σημειωσω οτι δεν τα βρηκα ΚΑΘΟΛΟΥ δύσπεπτα,ισα ισα τα βρηκα πολυ ευχαριστα και χαλαρα.Καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ και για το χρόνο σου και για τα σχόλια. Θεωρείς ότι θέλουν πολύ δουλειά για να τα γράψουμε στο studio, δεδομένου ότι η ποιότητά τους δεν είναι καλή? Εννοώ, πιστεύεις ότι στέκονται ως ενορχηστρώσεις ή πρέπει να τα δουλέψουμε κι άλλο πριν πάμε να τα γράψουμε?

 

Δεν μπορώ να το ξερω αυτο.Αλλο πραμα η ενορχηστρωση κ αλλο η ηχογραφηση...Απότι διαβασα στο προφίλ σας,παιζατε εξ αποστασεως.Αν βρεθειτε,καντε μερικες προβες κ μπορει να προκύψουν κ αλλα πραγματα πανω στα κομματια που θα σας αρεσουν περισσοτερο.Προφανως αφου μου αρεσαν,μου αρεσαν και οι ενορχηστρωσεις κ σε τετοιες περιπτωσεις δίνω λίγη σημασία στην παραγωγη.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρισα περισσοτερο το world song και μετα το the door.Καποια σημεια με εκαναν να γυρισω το κεφαλι ευχαριστα .(η τρεμολο κιθαρα  στο 1ο κ η εισοδος της φωνης στο 2ο, μου εμειναν)

 

Παντως να σημειωσω οτι δεν τα βρηκα ΚΑΘΟΛΟΥ δύσπεπτα,ισα ισα τα βρηκα πολυ ευχαριστα και χαλαρα.Καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ και για το χρόνο σου και για τα σχόλια. Θεωρείς ότι θέλουν πολύ δουλειά για να τα γράψουμε στο studio, δεδομένου ότι η ποιότητά τους δεν είναι καλή? Εννοώ, πιστεύεις ότι στέκονται ως ενορχηστρώσεις ή πρέπει να τα δουλέψουμε κι άλλο πριν πάμε να τα γράψουμε?

 

Δεν μπορώ να το ξερω αυτο.Αλλο πραμα η ενορχηστρωση κ αλλο η ηχογραφηση...Απότι διαβασα στο προφίλ σας,παιζατε εξ αποστασεως.Αν βρεθειτε,καντε μερικες προβες κ μπορει να προκύψουν κ αλλα πραγματα πανω στα κομματια που θα σας αρεσουν περισσοτερο.Προφανως αφου μου αρεσαν,μου αρεσαν και οι ενορχηστρωσεις κ σε τετοιες περιπτωσεις δίνω λίγη σημασία στην παραγωγη.:)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Το καλό είναι ότι γενικά τα έχουμε αρκετά προβαρισμένα, αφού κάθε φορά που βρισκόμαστε τα παίζουμε, έστω και αν δεν είναι συχνά αυτό. Από τη στιγμή που γράφτηκαν (έστω και έτσι) ο καθένας μας τα ακούει και σπίτι του και ετοιμάζει ιδέες, οπότε είδομεν την επόμενη φορά που θα βρεθούμε....

Να είσαι καλά που αφιέρωσες το χρόνο σου πάντως.

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου