Προς το περιεχόμενο

HELP με Guitar Rig 3


BOLIDAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να χρησιμοποιησω την καρτα ηχου του φορητου υπολογιστη απευθειας δεν ειναι λυση.. στην προκειμενη περιπτωση αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι οτι τελικα τι χρειαζεται να αγορασω για να χρησιμοποιησω το προγραμμα guitar rig 3...

εαν αγορασω μια πχ Tascam, e-mu, m-audio κλπ κλπ  θα κανω δουλεια ή θα χρειαστει επιπλεον συσκευη???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ γίνεται αυτό; Γιατί μου δίνει την εντύπωση πως θα εκραγεί κάτι;;;  ;D  :o  :P (Ίσως γιατί είμαι άσχετος? :P )

 

Όλα γίνονται. Μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται.  ;D

 

Και θα βγάλει δηλαδή ήχο χωρίς φύσημα???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το να μπει η κιθάρα απευθείας στην κάρτα του υπολογιστή δεν γίνεται, χωρίς έστω να περάσει από di. Οι είσοδοι του υπολογιστή είναι line, ενώ η κιθάρα θέλει υψηλής εμπέδησης αναγκαστικά, εξαιτίας του σήματος που βγάζει. Γιαυτό και ο άθλιος ήχος...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ήδη σου είχα απαντήσει. Μια κάρτα που να έχει είσοδο και για κιθάρα. Είναι πάρα πολλές, οπότε διαλέγεις και πέρνεις. Αλλιώς παίρνεις ένα di, αλλά θα προτιμούσα την κάρτα για πολλούς και διάφορους λόγους

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη usb audio interface συσκευη (maudio, emu, tascam κλπ)? εαν ναι τοτε πραγματι υπαρχουν πολλες επιλογες αγορας.. ερωτηση, μεσω αυτης της συσκευης (usb audio interface) μπορει να πραγματοποιηθει και εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι για μενα το σημαντικο να ηχογραφω αλλα οπως εχω γραψει να μπορω να συνδεσω την κιθαρα με το laptop και χρησιμοποιοντας το guitar rig να ακουγετε αξιπρεπεις ηχος..επειδη εγραψα πως ειμαι ασχετος εαν τελικα κανει και εγγραφη ακομα καλυτερα... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τα πράματα είναι πολύ πιο απλά απ' όσο νομίζεις. Θα πάρεις μια κάρτα με καλούς κονβέρτορες και καλό di (για την τιμή της πάντα) και θα είσαι καλυμένος και για εγγραφές και για τα πάντα. Το που κολλάς δεν κατάλαβα ακόμη...

 

Α ναι και τώρα που το είδα. Καλύτερα αν πορείς να αποφύγεις το usb για χάρη του firewire, αν το λαπτοπ σου σου δίνει αυτή τη δυνατότητα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου