Προς το περιεχόμενο

Συμμετοχή σε πείραμα διάκρισης ρυθμών


w84me

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 50 άτομα είναι ο αρχικός στόχος. Σύμφωνα με την έρευνα όπως πάει θα χρειαστούμε παραπάνω, δεν μπορώ να υπολογίσω ακόμη πόσα.

 

Το 90% το είπα τυχαία και γενικολογώντας. Εννοείται θα θα εφαρμοστούν οι πρέπουσες στατιστικές θωρίες και τεχνικές για να βγουν όσο το δυνατό πιο αξιόπιστα αποτελέσματα.

 

Επίσης το πείραμα αυτό τρέχει παράλληλα και στο εργαστήριο. Οπότε θα επιχειρηθεί και μια σύγκριση πειραμάτων στο internet και στο εργαστήριο να δούμε πόσο κοντά θα πέσουν γιατί υπάρχει μεγάλη συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα.

 

Επίσης

 

Για όσους ενδιαφέρονται μπορούν να βλέπουν την πρόοδο του πειράματος και μερικά πρώϊμα αποτελέσματα στην σελίδα: http://rhythm.christomanos.com/charts/

 

Για να δείτε πως τα πήγατε εσείς κάντε κλικ στο κουμπί σύγκρισης ομοιότητας και διαλέξτε το id σας. Αν δεν ξέρετε ποιο είναι το id σας, συνδεθείτε ξανά στο πείραμα στη σελίδα http://rhythm.christomanos.com/

 

και στο μήνυμα που θα σας βγάλει σας λέει και ποιο είναι το ID σας.

 

Τώρα στα αποτελέσματα το πορτοκαλί χρώμα είναι το ποσοστό που θεωρεί ο υπολογιστής ότι είναι όμοιο βάση κάποιων αλγορίθμων και το πράσινο το δικό σας ποσοστό και βλέπετε πόσο κοντά έχετε πέσει με τον υπολογιστή.

 

Αυτά είναι πολύ πρώιμα στατιστικά. Αργότερα θα προστεθούν και άλλα πιο ενδιαφέροντα.

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!

 

Διαδώστε το και σε άλλους μουσικούς για να μαζευτούν όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα να το κάνουν για να έχουμε όσο το δυνατό περισσότερο έγκυρα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αισίως φτάσαμε τα 45 άτομα!! Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή και ελπίζω να συμμετέχουν και άλλοι για να έχω ακόμη πιο έγκυρα αποτελέσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο έκανα και εγώ!!(βέβαια μετά τα δέκα πρώτα είδα στα δεξιά τους κανόνες βαθμολόγησης :()!Anyway προτρέπω και άλλους να βοηθήσουν το φίλο μας!είναι πολύ διασκεδαστικό,δε χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις και δεν παίρνει πάνω από 10 λεπτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ συναδελφε τοσο καιρο το εβλεπα το θεμα και δεν μπηκα. Συγγνωμη, θα βαλω κι εγω το λιθαράκι μου και καλη επιτυχία.

 

Ποιο μαθημα είναι αν επιτρεπεται? Eτσι απο περιεργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου