Προς το περιεχόμενο

Τιμές 2nd Hand Οργάνων στην Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουλάω Χάγκστρου 800 ευρώ.Εχω στρωσει το πάνω καπάκι με λίγδα ιδρωτοκαλόκαιρου κ ενισχύει λίγο την 5η αρμονική σε λαμπάτο ψηφιακό ενισχυτή.Δεκτές οπι δοκιμές εξ αποστάσεων κ με τα μάτια μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπα ειναι το κλασσικο του Ελληνα (που δημιουργει και τις διαφορες φουσκες απο την παλαια των μετοχων μεχρι την τωρινη των ακινητων,btw οπου να'ναι σκαει ετοιμαστειτε για φθηνες αγορες :)) "ειναι η ΔΙΚΗ μου κιθαρα (σπιτι,αμαξι κτλ) αρα αφου την αγγιξαν τα θεϊκα μου χερια θα την πληρωσεις ακριβα!! ;D 

+10000000. Σε αντίθεση με τους ξένους που κακομεταχειρίζονται όλα τα πράγματά τους, εμείς οι Έλληνες τα κρατάμε σαν καινούρια ακόμα και αν περάσει 20ετία. Άσε που ότι παλιώνει γίνεται vintage, ενώ φυσικά they don't make them like they used to.  ;D ;D

 

Δυστυχώς, η "αγγελία" του trigga δεν απέχει πολύ από κάποιες κανονικές αγγελίες που βλέπω. >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδηποτε σοβαρος ανθρωπος πουλαει μη vintage μεταχειρισμενη κιθαρα ή ενισχυτη δεν θα πρεπει να ζηταει παραπανω απο το 60% της τιμης τους ως καινουργια (ακομα και 3 ημερων να ειναι) οτι δηλ.γινεται και στο εξωτερικο οπου η αγορα μεταχειρισμενων οργανων ειναι πιο αναπτυγμενη.

 

Νταξ με το 60% πιστεύω πως υπερβάλεις. Μια καλή αρχή είναι ένα 30% κάτω αν είναι σε άριστη κατάσταση και από εκεί και πέρα ανάλογα με άλλα κουσούρια πάει και πιο κάτω.

 

+1 fleamail

 

Νίκο αν μου βρεις από Ευρώπη, Eric Johnson Strat στο 60% της κανονικής της τιμής, την αγοράζω...ΧΘΕΣ!!! ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η κλασσική κουτοπονηριά του Έλληνα που νομίζιε ότι όλο κι κάποιο κορόιδο θα βρεθεί δε βαριέσαι.... ;D ;D ;D

Ευτυχώς τα πράγματα φαίνεται κάπως ν'αλλάζουν  και οι <<μάγκες>> δεν εμφανίζονται με την ίδια συχνότητα όπως στο παρελθόν. ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχναμε μια πολυ σημαντικη παραμετρο της αγορας μεταχειρισμενου..........το ποσο επιθυμητο ειναι το αντικειμενο..........Μια EJ και μια ΜΙΜ στρατ στην ιδια κατασταση, με τις ιδιες ημερες στην πλατη τους ειναι φυσικο οτι θα απωλεσουν διαφορετικο ποσοστο επι της αξιας τους.....Οντως οποιος μου βρει EJ ακομα και στην αμερικη στο 60%...........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη δικη μου παντως την πηρα ΜΕ τα μεταφορικα 706 ευρω ;)

 

Εσύ δεν μετράς...Εδω αγόρασες vintage Fender με 300€, στην EJ θα κολλούσες; ...;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω, είναι επενδυτικό το ζήτημα.

 

Όταν στην Ελλάδα μια καινούρια Fender Strat αξίζει όσο ένας βασικός μισθός, ενώ στις υπόλοιπες ευρωπαικές όσο μισός (::)) ο Έλληνας βασίζεται σε αυτό που ακριβώς είπε ο flea: ότι υπάρχουν λίγες ετοιμοπαράδοτες καινούριες κ στο ότι είναι πανάκριβες.

Ειδικά όταν περνάμε σε vintage όργανα, εκεί γίνεται χαμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω στο -30/-40%  μονο αν συμφωνησετε και εσεις  οτι  στο 2 χερι

το οργανο θα πρεπει να πουληθει  στο  -60/-70%  ;)¨

Δεν καταλαβαινω  με  ποια λογικη  ο πρωτος που αγορασε ενα καινουργιο οργανο  θα πρεπει να χασει  τετοιο ποσοστο  , ενω  ο δευτερος  τιποτα η΄ακομη  και να βγαλει απο πανω !!

Η δικη μου λογικη λεει οτι θα επρεπε  , πρωτο χερι -20/-25% απο την φθηνοτερη τιμη ΕΥΡΩΠΗΣ  , δευτερο χερι  -25/-35% (φυσικα και αναλογα της καταστασης του οργανου)

Νομιζω οτι το ¨σκοτωμα¨ το μονο που καταφερνει ειναι να δημιουργει φαινομενα του τυπου  ¨αεριτζη¨ ,¨κορακι¨ ,¨εξυπνουλη¨ και αλλων συναφων που βλεπουμε συχνα  γυρω μας  ....και εδω .

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το ¨σκοτωμα¨ το μονο που καταφερνει ειναι να δημιουργει φαινομενα του τυπου  ¨αεριτζη¨ ,¨κορακι¨ ,¨εξυπνουλη¨ και αλλων συναφων που βλεπουμε συχνα  γυρω μας  ....και εδω .

Στην Τοσίτσα υπάρχει ο Κοράκης που πουλάει μεταχειρισμένα μουσικά όργανα. Δεν πιστεύω να αναφέρεσαι σ' αυτόν... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου