Προς το περιεχόμενο

Μια ερώτηση σχετικά με τους διαγωνισμούς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περαν της πλακας, η ερωτηση εχει βαση και καταλαβαινω τι εννοει.

 

Απλα ο ανθρωπος τελικα θελει να μαθει πως εξασφαλιζεται το αδιαβλητο των διαγωνισμων (δικηγοροι, μαρτυρες, καταθεση σφραγισμενου φακελου, δημοσια κληρωση ...).

 

Εγγυαμαι οτι ειναι αδιαβλητες και μονο η τυχη μετραει!

Για παραδειγμα, παλια, ας πουμε που προσεχομουν περισσοτερο, με τα αρωματακια μου, τα χρωμοσαμπουαν, το ντεκαπαζ μου κλπ, ειχε τυχει και κερδισει 2-3 φορες συνεχομενες. Τωρα εχω που εχω αμελησει τον εαυτο μου, παρει κατι κιλακια, δεν κανω απολεπιση συχνα δεν εχει τυχει να κερδισω τιποτα...

 

update: Μερικες φορες σχεδον μπορω να φανταστω τον yameth στο κομπιουτερ του να τραβαει τα μαλλια του...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα τι σε νοιάζει αν γίνεται νομιμα ή και δίκαια η κλήρωση?  Αν θεωρείς ότι θα κέρδιζες εσύ σίγουρα απο τους 6000 - οπότε αδικήθηκες, πήγαινε παίξε ένα λόττο καλύτερα....

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το "πρόβλημα" μερικών.

 

και δεν χρειάζεται σύστημα ολόκληρο για να βρεθεί ένας τυχαίος αριθμός.

 

ορίστε:

 

Έβαλα: Create a table of random numbers with  1 columns and 1 rows.

Randomly select each value within this range: From 1  to 6582

 

και μου έβγαλε 2025.

 

Το μέλος #2025 κερδίζει το δώρο.

 

ΟΥΑΟΥ! Λες να είμαι εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι σε νοιάζει αν γίνεται νομιμα ή και δίκαια η κλήρωση?  Αν θεωρείς ότι θα κέρδιζες εσύ σίγουρα απο τους 6000 - οπότε αδικήθηκες, πήγαινε παίξε ένα λόττο καλύτερα....

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το "πρόβλημα" μερικών.

 

και δεν χρειάζεται σύστημα ολόκληρο για να βρεθεί ένας τυχαίος αριθμός.

 

ορίστε:

 

Έβαλα: Create a table of random numbers with  1 columns and 1 rows.

Randomly select each value within this range: From 1   to 6582

 

και μου έβγαλε 2025.

 

Το μέλος #2025 κερδίζει το δώρο.

 

ΟΥΑΟΥ! Λες να είμαι εγώ?

 

Κοιτα, Λαμπρο, νιωθω οτι ολα εχουν παει κατα διαολου ;).

 

Φτασαμε λοιπον εκει που εσυ υποστηριζεις την αδιαβλητοτητα του noiz και εμεις κανουμε τον δικηγορο του διαβολου ...

 

Αλλα για χαριν συζητησης... i'll play along

 

Παιζει μεγαλο ρολο το αν ειναι αδιαβλητη μια κληρωση. Καθοτι με τον διαγωνισμο πουλας προσδοκια και αγοραζεις κοινο, επισκεψιμοτητα, διαφημισεις, αναγνωρισιμοτητα κλπ.

 

Οσο για την τυχαια σου γεννητρια, εσυ το λες οτι εβγαλε 2025. Εγω λεω οτι εβγαλε 75 και μας ειπες 2025 ΑΦΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΟΝ.

 

Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για απροσωπες μπιζνες, ραδιοφωνα, εταιρειες κλπ.

 

Η σχεση των περισσοτερων μας με το νοιζ ειναι πιο οικογενειακη, καλη τους πιστη λοιπον βασιζονται οτι ο yameth δεν θα εμπαινε στον κοπο να νοθευσει μια κληρωση για ενα ποσο (αληθεια ποσο κανει αυτη η κιθαρα 200Ε?) συγκρισιμο με αυτα που ξοδεψε για τις μπυρες που ηπιε + βενζινη μετακινησης στην τελευταια μας μπυροποσια... Για καποιον ομως που δεν θελει να το δει ετσι, ειναι πιο κακοπιστος, δεν εχει συναισθηματικη σχεση με το μερος, η ερωτηση ειναι ευλογη....

 

Οσο οι διαγωνισμοι πυκνωνουν, οι συμμετεχοντες αναγνωστες αυξανονται, τα επαθλα γινονται ακριβοτερα ισως δικαιως να βλεπουμε τετοιες αποριες συχνοτερα...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η αλήθεια είναι ότι η διαδικασία είναι πολύ πιο αδιάβλητη από αυτά τα αδερφίστικα με τα database, τα τυχαία νούμερα κλπ....

 

Στις 3 η ώρα τη νύχτα του τελευταίου σαββάτου πριν τη νέα σελήνη του Ιουλίου, όλα τα μέλη με πάνω από 2000 posts μαζευόμαστε σε μια μυστική τοποθεσία (υπό την χορηγία του thomann) φορώντας ειδικές χλαμύδες και κρατώντας από μια βούρτσα Harley Benton. Διαλέγουμε τον πιο μαλλιαρό (συνήθως εμένα) και οι υπόλοιποι τον χτενίζουν με αργές τελετουργικές κινήσεις. Με την πρώτη ακτίνα του ήλιου κατατάσσουμε τις βούρτσες με βάση το πόσες τρίχες έχει κατακρατήσει η κάθε μια και διαλέγουμε τις 4 με τις περισσότερες τρίχες.

π.χ.

Βούρτσα 1---->20 τρίχες (n1=20)

Βούρτσα 2---->16 τρίχες (n2=16)

Βούρτσα 3---->11 τρίχες (n3=11)

Βούρτσα 4---->8 τρίχες (n4=8)

 

Ο τυχερός υπολογίζεται από τη σχέση:

(n4 mod 10)*100 + (n3 mod 10)*101 + (n2 mod 10)*102 + (n1 mod (int(Nmax/103))*103

 

Δηλαδή εν προκειμένω θα είχαμε 8+10+600+2000 δηλαδή τυχερός θα ήταν ο 2618

 

Τι νομίζατε?

Ότι είναι απλό να κάνεις κλήρωση?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ΑΜΑ ηθελε ο ανθρωπος να την δωσει την κιθαρα κατευθειαν καπου γιατι να μπει στη διαδικασια του διαγωνισμου και να μην στειλει κατευθειαν ΠΜ "Που σαι τσιμπιτε-η, τσακο ενα κιθαρονι γιουεσμπι ναουμ"?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζεστε να τυχει την κιθαρα το μελος yiannis_stollas ? ;D

 

Εγω χεστηκα παντως για την κληρωση , ειμαι πολυ cool ( χε χε , εχω κερδισει σε προηγουμενο διαγωνισμου γιαυτο ειμαι τοσο μαγκας ναουμ...! :)   )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζεστε να τυχει την κιθαρα το μελος yiannis_stollas ? ;D

 

Εγω χεστηκα παντως για την κληρωση , ειμαι πολυ cool ( χε χε , εχω κερδισει σε προηγουμενο διαγωνισμου γιαυτο ειμαι τοσο μαγκας ναουμ...! :)   )

 

Γιατι να μην τυχει? Ολοι εχουν δικαιωμα στον οργασμο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρισκει κανεις εστω και λιιιιιγο υποπτο που ΠΑΛΙ "ΕΤΥΧΕ" να μην κερδισω εγω?

 

Evris for president= εξιλεωση

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρισκει κανεις εστω και λιιιιιγο υποπτο που ΠΑΛΙ "ΕΤΥΧΕ" να μην κερδισω εγω?

 

 

Πόσο πιο Θεϊκή ατάκα παίζει να ακούσω για καλοκαίρι.......πόσο??

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου