Προς το περιεχόμενο

Λακουβες στα ταστα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι τίτλος είναι αυτός βρε παιδιά;!!;;  :D Ούτε από πινακίδα να τον πήρατε... Ο επόμενος τίτλος πώς θα είναι; "ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΡΓΑ ΣΕ 500m" ; ;D  Λες κι έχω πάρει την εθνική...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μηπως ο τροπος που βαζεις την κιθαρα στη θηκη με καποιο τροπο την "κοπαναει" απο πανω? δηλ στα ταστα?

Μηπως την μεταφερεις με μαλακη θηκη με μηχανακι?

 

τι κύνδινος υπάρχει άμα την μεταφέρεις στην μαλακή θήκη με το μηχανάκι?

γιατι αυτο κάνω εγω συνέχεια  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κύνδινος υπάρχει άμα την μεταφέρεις στην μαλακή θήκη με το μηχανάκι?

γιατι αυτο κάνω εγω συνέχεια  :-X

 

Αμα κουνιέται πάνω κάτω στη μαλακή θήκη απο τις λακούβες και τις στροφές ξύνονται οι χορδές πάνω στα τάστα και τα φθείρουν σιγά σιγά. Μυαλό θέλει?  ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κουνιέται πάνω κάτω στη μαλακή θήκη απο τις λακούβες και τις στροφές ξύνονται οι χορδές πάνω στα τάστα και τα φθείρουν σιγά σιγά. Μυαλό θέλει?  ::) ::)

 

με τη δύναμη να πεφτει πάνω στη μαλακη θήκη που το μηχανάκι πηγαίνει με 30km/h αν κ ετσι οπως την εχω είναι μονίμως υπο γωνία στην πλάτη μου κ δεν πηγαινοέρχεται στη θήκη της.Τεσπα θα είμαι κ εγώ πολυ προσεκτικός απο εδω κ περα μην παθω καμια ζημιά  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη δύναμη να πεφτει πάνω στη μαλακη θήκη που το μηχανάκι πηγαίνει με 30km/h αν κ ετσι οπως την εχω είναι μονίμως υπο γωνία στην πλάτη μου κ δεν πηγαινοέρχεται στη θήκη της.Τεσπα θα είμαι κ εγώ πολυ προσεκτικός απο εδω κ περα μην παθω καμια ζημιά  ;D

 

Mε τί δύναμη πέφτει το κυμματάκι πάνω στις πέτρες και γίνεται άμμος?

 

Δυστυχώς δεν οδηγούμε στη γερμανία και τα ταρακουνήματα είναι πολλά στους δρόμους, ειδικά με μηχανάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

..

... επαιζε οχι 12 ωρες αλλα συνεχεια στη μι κλιμακα στο 12ο ταστο.

...

 

Αυτό που συνέβη είνα ότι η κιθάρα απλά βαρέθηκε να ακούει τον εαυτό της και αντέδρασε με αυτό τον ανώριμο τρόπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως η κιθαρα που αγορασες, η "καινουρια" ηταν κρεμασμενη στο μαγαζι, διαθεσιμη στον καθενα να την δοκιμαζει για πολυ καιρο πριν την παρεις εσυ? ...

αυτο δεν το ξέρω γιατι πριν λίγο καιρό που παρατήρησα τις λακουβίτσες,τις αγνώησα γιατί νόμιζα πως ήταν έτσι για να εφαρμόζουν οι χορδές!!!παντος απο το υπόγειο μου την έφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Αφού όπως πολύ αφελέστατα λες ότι τα παρατήρησες πριν λίγο καιρό, αλλά το αγνόησες καθώς νόμιζες(!!!!!!) ότι ήταν για να εφαρμόζουν οι χορδές, πως θεωρείς τον μάστορα σούφρα;

Τράβα αν είναι μικρές οι λακούβες να σου τρίψει τα τάστα, αλλά αν είναι σοβαρές, παίζει να πας και για αλλαγή/

 

 

Α ναι το ότι στην έφερε από το υπόγειο δεν λέει μία! Πάντα ελέγχουμε τι μας δίνουν

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως μιλαω κυριως για οταν μεταφερουμε την κιθαρα με το μηχανακι αλλα ΟΧΙ πισω στην πλατη αλλα μπροστα στο πατωμα "ορθια" (βλ scooter) oποτε και με φρενα και τετοια μπορει να χτυπαει πανω στο τιμονι με δυναμη (ισως)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια απλη ερωτηση¨

Καθε ποτε αλλαζεις χορδες?

Οι λακουβες γινονται συνηθως απο χορδες που εχουν εξαντλησει την ελαστικοτητα τους και αρχιζουν και σκληραινουν.

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα αν πχ παιζεις ενα ακορντο ,στα σημεια που πατας, το ταστο να υποχωρει

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου