Προς το περιεχόμενο

Software για Drums Recording ??


anti_3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα , γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ηχογράφισης ακουστικής drums :o; Είμαι σίγουρος ότι ο ήχος δεν θα είναι όπως αυτός του στούντιο αλλά με ενδιαφέρει το θέμα.Απ'ότι έψαξα , βρήκα μόνο για κιθάρες και γενικά για ηλεκτρονικά όργανα.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρές πρώτα τρόπο να πάρεις ήχο απο τα ντραμς σου, με κάποιο σετ μικροφώνων πχ, πέρασέ το απο μια κονσόλα να κάνεις την μίξη σου, και μετά παίρνεις μια κάρτα ήχου και ηχογραφείς στον υπολογιστή με οποιοδήποτε πρόγραμμα.

 

Η ηχογράφηση ακουστικών ντραμς δεν είναι ευκολή υπόθεση και θέλει και κατάλληλο χώρο. Επίσης κοστίζει αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρές πρώτα τρόπο να πάρεις ήχο απο τα ντραμς σου, με κάποιο σετ μικροφώνων πχ, πέρασέ το απο μια κονσόλα να κάνεις την μίξη σου, και μετά παίρνεις μια κάρτα ήχου και ηχογραφείς στον υπολογιστή με οποιοδήποτε πρόγραμμα.

 

Η ηχογράφηση ακουστικών ντραμς δεν είναι ευκολή υπόθεση και θέλει και κατάλληλο χώρο. Επίσης κοστίζει αρκετα.

:-X

Ευχαριστώ , καλύφθηκα :) .

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ηχογράφισης ακουστικής drums :o; Είμαι σίγουρος ότι ο ήχος δεν θα είναι όπως αυτός του στούντιο αλλά με ενδιαφέρει το θέμα.Απ'ότι έψαξα , βρήκα μόνο για κιθάρες και γενικά για ηλεκτρονικά όργανα.

 

 

εχω την υποψια οτι εννοεις drum programming παντως..ισως επειδη ειναι νωριιιιις ακομα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου