Προς το περιεχόμενο

cooler για laptop


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον έβλεπα πρόσφατα μερικα σε μια ιστοσελιδα και αναρωτιόμουν εάν όντως είναι χρήσιμα.

 

Έχω ένα λάπτοπ της acer και το χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά για μουσική(dj sets,lives,και όταν γράφω κάτι εκτός σπιτιού).

 

Έχω ουσιαστικό λόγο να αγοράσω κάτι τέτοιο ,θα βοηθήσει κάπου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ,νομζω οτι πρεπει να κοιμηθω...το έβαλα στις αγγελίες.μπορεί να το βάλει κάποιος εκεί που πρέπει?

 

καληνύχτα  8)

 

πι ες.

θενκ γκαντ αι αμ γουορκινγκ ατ 14.00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμο είναι!

Φαντάσου να παίζεις κάπου live με 35-40 βαθμούς θερμοκρασια... πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν θα σε αφήσει ξεκρέμαστο το laptop λόγω υπερθέρμανσης; Μόνο και μόνο γι'αυτό, η αγορά του αξίζει αν θες τη γνώμη μου.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα θα σου πώ , είχα ένα λάπτοπ ο οποίος έβραζε κυριολεκτικά, με αποτέλεσμα να ραγίσει το εξωτερικό περίβλημα και φυσικά μετά απο λίγο καιρό να καταρεύσει ολόκληρος μετά απο 2 χρόνια χρήσης. Μετά απο αυτό έμαθα το μάθημα μου. Φορητός και μεγάλη οθόνη είναι κακά μαντάτα. Ένας απο τους πολλούς λόγους που κατέληξα σε iMAC.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο να σκεφτείς τις επιπτώσεις του να σου σβήνει λόγω υπερθέρμανσης... αξίζει.

εγώ είχα έναν acer που τα καλοκαίρια δε μπορουσες να τρεξεις πρόγραμμα ηχογράφησης γιατι ζεσταινόταν και έσβηνε (προστασία υπερθέρμανσης)

και ο acer ενος φίλου μου είναι σα ψησταρια επίσης, και αναγκάζεται να τον δουλεύει με πολύ μικρότερη συχνότητα..

 

μήπως δεν είναι τυχαίο πως οι acer τελικά είναι κακοσχεδιασμένοι στο θέμα της θέρμανσης?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηξερα οτι τα acer υπερθερμενονται τοσο ευκολα.εχω σπιτι 2 λαπτοπ αυτης της εταιρειας και ολα καλα.σε λαιβ βεβαια με εχει αφησει μ*αλακα  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δικός μου είχε 2 ανεμιστήρες οι οποίοι ποτέ δε σταμάτησαν να δουλεύουν εκτος από κάτι κρύες νύχτες του χειμώνα που τον ξεχνούσα ανοιχτό αλλά χωρίς προγράμματα να τρέχουν...

τελικά κάηκε ένα εξαρτηματάκι στη βάση της οθόνης που βρισκόταν ακριβώς από πάνω απο τις ψύκτρες... και χάλασε το backlight της οθόνης.

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κάηκε ένα εξαρτηματάκι στη βάση της οθόνης που βρισκόταν ακριβώς από πάνω απο τις ψύκτρες... και χάλασε το backlight της οθόνης.

 

Inverter λεγεται το εξαρτηματακι αυτο και ειναι σχετικα φθηνο και ευκολο να αλλαχτει..

Παντως καλυτερα να το ανοιγεις και να το καθαριζεις απο σκονες καθε 3 μηνες και να βαζεις καμια παστα θερμοαπαγωγης στην cpu και δν χρειαζεται βαση με ανεμηστηρα...Επισης ξερεις αν αυτη η βαση ειναι συμβατη με το μηχανημα σου??Δηλαδη οντως φυσαει κρυο αερα εκει που το χρειαζεται το μηχανημα χωρις να κλεινει τους αεραγωγους του?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είχα ποτέ βαση..

όταν λέω είχε 2 ανεμιστήρες εννοώ ο υπολογιστής  :)

δε θυμάμαι πως μου το είχε πει το εξαρτηματάκι ο τεχνικός που το άνοιξε, πάντως εκείνη την εποχή δε μπορούσα να βρω ανταλλακτικο και επιπλέον η acer δεν είχε αντιπροσωπεία στην ελλάδα..

τελικά τον εδωσα στον αδερφό μου να τον χρησιμοποιεί σα σταθερο ;D

 

πάντως τις εισόδους αέρα φρόντιζα πάντα να τις έχω ελεύθερες, όπως και τις εξόδους.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω και αλλη μια ερωηση,μπορει και λιγο χαζη..

αυτη η εξτρα θυρα για το κουλερ θα καταναλωνει(εστω αυτο το αμελητεο)ρευμα,αυτο δε θα επηρεαζει την αποδοση του λαπτοπ..?

 

επισης να παρω κατι απο αυτα τα δυο?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805813

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.805797

 

 

το κακο στην υποθεση ειναι οτι οταν παιζω εχω κοντρολερ,ποντικι,σκληρο οποτε δε μου μενει ελευθερη θυρα και θα 

πρεπει η να παρω χαμπακι η να καταργησω το ποντικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου