Προς το περιεχόμενο

drum module "td-8 vs td-10"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω το module(έχω το td-3) από τα ηλεκτρονικά ντραμς μου και θα ηθελα να μου πειτε τι διαφορές υπάρχουν ανάμεσα στο td-8 και td-10(καθώς τα εχω βρει και τα 2 μεταχειρισμένα)?

 

ποιο μου προτείνεται?

ποιο έχει ποιο φυσικούς ήχους?

ποιο ειναι ποιο καινούριο?

 

Ευχαριστώ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την TD12..και πάλι ομως απο ήχους δεν έμεινα ευχαριστημένος..γι΄αυτο και στράφηκα στην αγορά του Vexpressions Pack.Μέσω midi πέρασα τους ήχους στον εγκέφαλο και τώρα έχω σετ DW Pearl Tama Yamaha Sonor κλπ.Ψάξτο λίγο.Αν θελήσεις να κάνεις κάτι τέτοιο σιγουρέψου πρώτα οτι έχει το module TD10 την δυνατότητα μεταφοράς δεδομένων μέσω pc!  :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την TD12..και πάλι ομως απο ήχους δεν έμεινα ευχαριστημένος..γι΄αυτο και στράφηκα στην αγορά του Vexpressions Pack.Μέσω midi πέρασα τους ήχους στον εγκέφαλο και τώρα έχω σετ DW Pearl Tama Yamaha Sonor κλπ.Ψάξτο λίγο.Αν θελήσεις να κάνεις κάτι τέτοιο σιγουρέψου πρώτα οτι έχει το module TD10 την δυνατότητα μεταφοράς δεδομένων μέσω pc!  :)

φίλε depon γνωρίζεις εάν το td-9 έχει αυτη τη δυνατότητα?Αμα είναι να στραφώ προς τα κει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDrumLib allows you to create custom drum kit libraries for your Roland V-Drum module. The same simple user interface is employed for all of the following Roland V-Drum modules:

TD-6, TD-8, TD-10, TD-10EXP, TD-12, and TD-20

To VdrumLib είναι το πρόγραμμα μέσω του οποίου γίνεται η μεταφορά δεδομένων!

Άρα μάλλον γίνεται!  :)

Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου