Προς το περιεχόμενο

Ετσι παίζονται οι Nirvana!


philippos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α....ρε ΕΛΛΗΝΑ αθανατε δεν κοιτας τα χαλια μας.... >:(

 

Τα "χάλια μας" είναι ακριβώς αυτή η πεποίθηση ότι "ναι μωρέ, δεν ξέρει, αλλά... παιδί είναι". Αυτά είναι τα χάλια μας.

 

Προσωπικά, δεν θα είχα ποτέ το θράσος να βγω σε σκηνή με τόσο λίγη προετοιμασία, αλλά άλλοι το κάνουν (και στα δώδεκα, και στα τριάντα, και στα πενήντα ίσως).

 

Αν υπήρχε η απαραίτητη ταπεινότητα, δεν θα έβγαιναν να προσπαθήσουν να παίξουν νιρβάνα, υπάρχουν πιο απλά κομάτια που ίσως θα ταίριαζαν και καλύτερα στο κοινό τους (γονείς).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα "χάλια μας" είναι ακριβώς αυτή η πεποίθηση ότι "ναι μωρέ, δεν ξέρει, αλλά... παιδί είναι". Αυτά είναι τα χάλια μας.

 

Αν υπήρχε η απαραίτητη ταπεινότητα, δεν θα έβγαιναν να προσπαθήσουν να παίξουν νιρβάνα, υπάρχουν πιο απλά κομάτια που ίσως θα ταίριαζαν και καλύτερα στο κοινό τους (γονείς).

 

 

 

Καλα τωρα ....ενταξει ....εθεσες τα ορια και τους ηθικους φραγμους τωρα εσυ......τεσπα αποψη σας ,αποψη μας ,τι νοημα εχει.....?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα ....ενταξει ....εθεσες τα ορια και τους ηθικους φραγμους τωρα εσυ......τεσπα απψη σας αποψη μας τι νοημα εχει.....

 

Δεν ξέρω τι νόημα έχει. Εσύ γιατί συμμετέχεις στη συζήτηση αν δεν βλέπεις κανένα νόημα;

 

Επίσης, τι "ηθικούς φραγμούς" λες;  Μήπως απαντάς σε άλλο ποστ;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε αλλο ποστ παει ...μην δινεις σημασια  ;)

επισης συμμετεχω σε μια συζητηση μεχρι εκει που εχει να μου δωσει κατι ,μετα δεν εχει νοημα για εμε....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιγναντιος, ρε συ.. μήπως κατά βάθος θέλεις να παίζεις και εσύ Νιρβάνα και βρήκες κάτι που έψαχνες; Όλα αυτά, πριν επέμβω εγώ, όπου πλέον δεν έχεις τίποτε να πάρεις από τη συζήτηση; Πάντως μην απελπίζεσαι, μετά από λίγα χρόνια και οι Νιρβάνα για τα σαλόνια θα είναι, οπότε ότι καταλληλότερο για κουρασμένους ρόκερς.

 

(α, και εγώ σε άλλο ποστ απαντώ).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω στα μάτια μου :o

Τι ειναι αυτά που λέτε ρε παιδιά?Πολύ θα ήθελα να δω όλους εσάς που κατακρίνεται αυτά τα παιδιά, στα 12 σας αλλά και τώρα που είσαστε 30.

Σας πληροφορώ κύριοι ότι έχω αρκετούς μαθητές σ'αυτη την ηλικία και ούτε ένας δεν έχει αξιωθεί να παίξει παρέα με άλλους μουσικούς για να δει πως είναι.

Φυσικά το ότι ''φένονται από τώρα ότι δε θα γίνουν καλοί μουσικοί'' δε θα το σχολιάσω.Αρκετό καιρό παρακολουθώ διάφορα thread και post που κάποιοι δίνουν συμβουλές για scales και modes (όπως τα λένε μερικοί) και παρατηρώ ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν που πανε τα 4.Έχουν μπερδέψει τα αβγά με τα πασχάλια και τολμούν τώρα να κατακρίνουν αυτά τα παιδάκια που είναι σε μαθητική ηλικία!

Α! Όσων αφορά φυσικά αν τους έβλεπαν οι nirvana τι θα έλεγαν...........να είστε σίγουροι ότι θα ήταν ευτυχισμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι μάλλον παρεξηγήθηκα (από τον τίτλο μέχρι ποιος ξέρει που...) γι' αυτό θα ήθελα να εξηγήσω μερικά πράγματα. Κατ' αρχήν δεν είχα καμία πρόθεση να μειώσω την προσπάθεια κανενός να παίξει μουσική όπως και αν το κάνει. Ωστόσο ίσως τα ήθη και τα έθιμα έχουν αλλάξει στην 25ετία που έχει παρέλθει από όταν ήμουν και εγώ 12χρονος και έπαιζα έτσι (ίσως και χειρότερα). Τότε λοιπόν (τω καιρώ εκείνω) είχαμε πολλοί (φίλοι και εχθροί) από ένα συγκροτηματάκι και παίζαμε ότι, όπου και όπως μπορούσαμε. Τα παιδιά της πλατείας ερχόντουσαν να ακούσουνε, οι ασχολούμενοι με τη μουσικοί του άλλου σχολείου ερχόντουσαν να ακούσουνε και το ίδιο κάναμαε κι εμείς. Τα χλευαστικά σχόλια όταν το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο έδιναν κι έπαιρναν και αυτό το κλίμα άλλους τους έστελνε στο σπίτι για μελέτη κι άλλους τους άφηνε αδιάφορους. Με τη λογική λοιπόν ότι το internet είναι σήμερα μια μεγάλη πλατεία ή μια περιοχή έκανα ένα σχόλιο από αυτά πουυ γίνονταν τότε σε αντίστοιχες καταστάσεις ίσως με λίγο περισσότερο θάρρος (θράσος) και αυθορμητισμό. Απολογούμαι αν στεναχώρησα κάποιον αλλά δεν ανήκε στις προθέσεις μου.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή Φίλλιπε πιστεύεις ότι με όλον αυτό τον αυθορμητισμό των μελών του noiz, τα παιδιά θα πάνε να διαβάσουν περισσότερο?Δεν νομίζω.Η παιδαγωγική καλέ μου φίλε δεν εγκρίνει τέτοιου είδους συμπεριφορές ακόμη και από καθηγητές πανεπηστημίου πόσο μάλλον από άτομα που δεν ξέρουν τα βασικά.Πάντως δεν νομίζω κανένας από εμάς να ήθελε να είναι γονιός κάποιου από αυτά τα παιδιά και να παρακολουθούσε τη συζήτησή μας όπως επίσης οι καθηγητές των ωδείων να αντιμετωπίζουν με τέτοιο τρόπο μαθητές.

Επιοικώς απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι δε θέλεις να καταλάβεις αυτά που διάβασες στην απάντησή μου. ΠΡΟΣΟΧΗ: Η άποψή σου σεβαστή και δε μιλώ γι' αυτήν αλλά για την επιθετική διάθεση. Εν πάσει περιπτώσει κι αυτό δικαίωμά σου. Ωστόσο τις υποδείξεις καθώς και τν κριτική, σου τις επιστρέφω στο ακέραιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

τα ειπες ολα respect.....

κοιταξε εδω μεσα ειμαστε ολοι μουσικαρες και στα 12 παιζαμε παπαδες οποτε αναποφευκτα τα πιτσιρικια δεν μας λενε τιποτα.Εδω το ταλεντο και η αρτια τεχνικη ξεχυλιζουν οποτε τι μενει ?Ηθελα να 'ξερα ολοι αυτοι που κραζουνε εαν ηταν τα παιδια τους σε αυτη τη φαση τι θα ελεγαν?  Μαλλον θα ειχαν αρχειο με τα video που θα ειχαν τραβηξει απο τα πιτσιρικια τους και καμια δεκαπενταρια κατουρημενα παντελονια απο την συγκινηση.....

εσας μολις ο γιος σας παιξει κατι στο οργανο που μαθαινει και δεν το παιξει καλα, ειτε σε ακροατηριο ενος ατομου ειτε πολλων, κραξτε τον θα τον βοηθησει παρα πολυ.....

Α....ρε ΕΛΛΗΝΑ αθανατε δεν κοιτας τα χαλια μας.... >:(

 

φιλε ιγνατιε προσεχε.

οι κλισε παρατηρησεις  σου δεν δινουν τιποτα στην κουβεντα και ο τροπος που τις διατυπωνεις (καθως και τα λογια που μας βαζεις, που δεν εχουμε πει) τουλαχιστον στα δικα μου ματια σε ριχνουν πολυ χαμηλα. Αυτο το τελευταιο καταλαβαινω πως μπορει και να μη σε ενδιαφερει.

Αν θες να εισαι χρησιμος πες απλως τις δικες σου αποψεις , τις οποιες πλεον τις εχουμε κατανοησει διαβαζοντας τοσες σειρες , ενω θα μπορουσες να γραψεις μονο 5-6  . Δεν χρειαζεται να επαναλαμβανεις τα ιδια και τα ιδια με διαφορετικα λογια.

Και για να σε ικανοποιησω, εχω κι εγω βιντεο με λαιβ που παιζω απαισια , και αν πεσει στα χερια σου δικαιουσαι να γελασεις με τους φιλους σου, αυτο ομως δε με καθιστα αναρμοδιο να κρινω και να κοινοποιησω με σεβασμο τις αποψεις μου για τα παιδακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου