Προς το περιεχόμενο

Ετσι παίζονται οι Nirvana!


philippos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο στα παιδια.

Οσο χαλια κι αν ειναι, αν το διασκεδασαν αυτο εχει σημασια.  8)

 

No Comment... ;D

Ελπίζω να κάνεις πλάκα έτσι; ;) :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεσα σ αυτα που λες ελπιζω να μην υπονοειται ο συμβιβασμος(σαν φαινομενο της κοινωνιας)γιατι ζητω που καηκαμε!

 

Και βέβαια υπάρχει συμβιβασμός.

Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι ο συμβιβασμός εκδηλώνεται εκατέρωθεν.

Από την πλευρά μου έμαθα ότι με τους άλλους έχω περισσότερες ομοιότητες από όσες πίστευα. Αυτοί με την σειρά τους έμαθαν να μην τρελαίνονται όταν παίζω δίσκους τους Fripp στη διαπασών (που λένε).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια υπάρχει συμβιβασμός.

Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι ο συμβιβασμός εκδηλώνεται εκατέρωθεν.

Από την πλευρά μου έμαθα ότι με τους άλλους έχω περισσότερες ομοιότητες από όσες πίστευα. Αυτοί με την σειρά τους έμαθαν να μην τρελαίνονται όταν παίζω δίσκους τους Fripp στη διαπασών (που λένε).

 

:)

 

Τελοσπαντων..Απ οτι φαινεται υπαρχει ο καλος κ ο κακος συμβιβασμος!

Κακος λεγοντας οταν σε ισωπεδωνει τελειως μονο κ μονο για να κολλησεις καπου μ εναν μιζερο τροπο κ καλος λεγοντας οταν σε βοηθαει στισ διαπροσωπικες σου σχεσεις..

Υποθετω...

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα διάβασα ως τώρα δεν διάβασα μια κριτική για τον υπεύθυνο της εκδήλωσης. Αν (;) υπάρχει δάσκαλος-καθηγητής-εκπαιδευτής-παιδαγωγός που να έχει συμβάλει σε αυτή την προσπάθεια έχει μερίδιο ευθύνης. Και μην μου πείτε ότι μαζεύτηκαν και έπαιξαν μερικά παιδιά με όρεξη, και νωρίτερα δεν είχε γίνει μια πρόβα ένας συντονισμός της εκδήλωσης κάτι που να το φέρει σε λογαριασμό ρε αδερφέ. Γιατί αν είσαι δάσκαλος, και ενδιαφέρεσαι ρε αδερφε για την τέχνη,  (αυτός είναι ο κύριος λόγος που αναλαμβάνουν συνήθως), πιάσε τα πιτσιρίκια και βρείτε να παίξουν κάτι που και αυτά να τα σπάσουν και το κοινό να μην σπαστεί.

Σε αυτές τις διαδικασίες σε θέλω παιδαγωγό και αρωγό. Στο 1+1=2 όλοι είμαστε αποδεκτοί.

Ε... τώρα αν τα πιτσιρίκια είναι σε όοοοοολα  τα τραγούδια  (στατιστικώς αδύνατο) χάλια τι να πεις ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εδώ που τα λέμε και οι NIRVANA τεχνικά δεν ήταν πολύ καλύτεροι  ;D

 

Αλλά όπως και να το κάνουμε είναι βλασφημία..Αλλά πιτσιρικάδες είναι έχουν τοακαταλόγιστο..

 

Επίσης παραθέτω ένα ακόμα σφάξιμο του final countdown

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την παπαρια-με το συμπαθειο κιολας-οτι οι Nirvana δεν απεχουν και πολυ απο τους πιτσιρικαδες θα συνεχιζεται για πολυ ακομα ρε παιδες?Ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον οι μισοι που το λετε αυτο,δεν θα παιξετε ουτε μια φορα στη ζωη σας με ενα ντραμερ τοσο καλο οσο αυτο των Nirvana.Οι μισες ελληνικες μπαντες παιζουν με αρρυθμους ντραμερς,και μαλιστα χωρις να το παιρνουν γραμμη τα υπολοιπα μελη!

 

Απλα εχω κουραστει να βλεπω να ασκειται κριτικη σε καποιους τεραστιους καλλιτεχνες,απο καποιους οι οποιοι δεν καταφεραν και -κατα πασα πιθανοτητα-δεν θα καταφερουν στη μουσικη ουτε το ενα δισεκατομμυριοστο απο τους πρωτους.

 

Και οπως εχω ξαναπει σε αλλο φορουμ:Ολοι οσοι ασκειτε τετοιου ειδους κριτικη,μαλλον εχετε καμια δεκαρια smells like teen spirit στο τσεπακι σας,απλα δεν τα δημοσιοποιειτε επειδη η παγκοσμια επιτυχια,η δοξα και το χρημα σας χαλαει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον οι μισοι που το λετε αυτο,δεν θα παιξετε ουτε μια φορα στη ζωη σας με ενα ντραμερ τοσο καλο οσο αυτο των Nirvana.Οι μισες ελληνικες μπαντες παιζουν με αρρυθμους ντραμερς,και μαλιστα χωρις να το παιρνουν γραμμη τα υπολοιπα μελη!

GROHL IS A FUCKIN METRONOME
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την παπαρια-με το συμπαθειο κιολας-οτι οι Nirvana δεν απεχουν και πολυ απο τους πιτσιρικαδες θα συνεχιζεται για πολυ ακομα ρε παιδες?Ειμαι σιγουρος οτι τουλαχιστον οι μισοι που το λετε αυτο,δεν θα παιξετε ουτε μια φορα στη ζωη σας με ενα ντραμερ τοσο καλο οσο αυτο των Nirvana.Οι μισες ελληνικες μπαντες παιζουν με αρρυθμους ντραμερς,και μαλιστα χωρις να το παιρνουν γραμμη τα υπολοιπα μελη!

 

Απλα εχω κουραστει να βλεπω να ασκειται κριτικη σε καποιους τεραστιους καλλιτεχνες,απο καποιους οι οποιοι δεν καταφεραν και -κατα πασα πιθανοτητα-δεν θα καταφερουν στη μουσικη ουτε το ενα δισεκατομμυριοστο απο τους πρωτους.

 

Και οπως εχω ξαναπει σε αλλο φορουμ:Ολοι οσοι ασκειτε τετοιου ειδους κριτικη,μαλλον εχετε καμια δεκαρια smells like teen spirit στο τσεπακι σας,απλα δεν τα δημοσιοποιειτε επειδη η παγκοσμια επιτυχια,η δοξα και το χρημα σας χαλαει.

 

 

 

Εύγε!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αγαπητέ φίλε μου αν θεωρείς τους NIRVANA τόσο τεράστιο μουσικό σχήμα με γειά σου με χαρά σου..Κι εγώ όταν έπιασα για πρώτη φορά κιθάρα τους θεωρούσα..Μάλιστα έχω και όλα τους τα cd 21 τον αριθμό και όχι τα 6 που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα..Όμως μεγαλώνουμε και ακούμε και άλλα πράγματα και δεν μένουμε στα ίδια..Επίσης όσοι λέμε αυτό το σχόλιο για το πόσο απέχουν απο τους nirvana έχει μια δόση χιούμορ..Δεν το λέμε τοις μετρητοίς..

2)Όμως αν θεωρείς μετρονόμο τον grohl τότε συγνώμη αλλά κάπου χάνεις..Και μην μου πεις να τον ακούσω σε κανα δίσκο..Άκου live τον NIRVANA όπως αυτο στην ιταλία στη Ρώμη ή το LAST AMERICAN SHOW ή το Paramount theater και έλα ξανα πες μου οτι ο drummer είναι μετρονόμος..

3)Το επιχείρημα της εμπορικότητας συνενωμένο με αυτό της μουσικότητας σε κανουν τουλάχιστον επικίνδυνο..}

4)Και κάτι τελευταίο..στην Ελλάδα υπάρχουν τρομερά ταλέντα ειδικά στα τύμπανα..Έχω την τιμή να έχω παίξει με έναν απο τους μεγαλύτερους drummer στην Ευρώπη τον Σωτήρη τον Ντούβα www.myspace.com/polyquartet  αν ενδιαφερεσαι να δεις πληροφορίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου