Προς το περιεχόμενο

Ετσι παίζονται οι Nirvana!


philippos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου σοκολατα,καλως η κακως η εμπορικοτητα και η αντοχη στο χρονο ειναι τα ΜΟΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ του κατα ποσο αξιζει κατι μουσικα.

 

Αλλιως,υποκειμενικα,εσυ μπορει να ισχυριζεσαι οτι εισαι ο καλυτερος μουσικος στον κοσμο-οπως και το φιλαρακι σου που ειναι απο τους καλυτερους στην Ευρωπη,συμφωνα ομως μονο με τη δικη σου κριση-,κι αν στο επιβεβαιωσουν και δυο κολληταρια μπορει να το πιστεψεις κιολας!Και μετα ποιος θα ειναι ο επικινδυνος??

 

Οι nirvana φιλε μου,επηρεασαν την ιστορια της ροκ μουσικης.Ο grohl,εκτος απο τους νιρβανα κανει τεραστια παγκοσμια επιτυχια με την προσωπικη του μπαντα.Ειναι δυσκολο να συνειδητοποιησεις οτι εισαι ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ μικρος για να τον/τους κρινεις??Αλλωστε,εσυ ασχολεισαι μαζι τους.Αυτοι αγνοουν την υπαρξη σου.

 

Και να στο θεσω ακομα πιο ακραια:Ακομα και η κριτικη στους Slayer-που ειναι εντελως κουλαδια- ειναι ατοπη απο ατομα σαν εσενα κι εμενα,εφοσον αυτα που καταφεραν αυτοι στο μουσικο στερεωμα,δεν θα τα καταφερουμε εγω κι εσυ στο ελαχιστο ποσοστο.

 

Τελος,ντραμερς ταλεντα υπαρχουν παντου,απλα ειδικα στην Ελλαδα υπαρχει πολυ κουλαμαρα στο ειδος,αφου ο καθενας παιρνει δυο μπακετες και βαραει,μιας και "δεν χρειαζεται διαβασμα,νοτες και παρτιτουρες" για να γινεις ντραμερ τη σημερον ημερα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης όσοι λέμε αυτό το σχόλιο για το πόσο απέχουν απο τους nirvana έχει μια δόση χιούμορ..Δεν το λέμε τοις μετρητοίς..

 

Οχι εγω αληθεια το λεω, κι ας ερθει ο Curt απο τον Αγιο Πετρο να μου ταβηξει τ αυτι. Αντε ναουμ, βλεπουμε τον καθε κουλαμαρια και τον κανουμε θεο. Αλλα τετοια θελουμε, ετσιιιιιι, βεντουζα βεντουζααα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγω αληθεια το λεω, κι ας ερθει ο Curt απο τον Αγιο Πετρο να μου ταβηξει τ αυτι. Αντε ναουμ, βλεπουμε τον καθε κουλαμαρια και τον κανουμε θεο. Αλλα τετοια θελουμε, ετσιιιιιι, βεντουζα βεντουζααα

 

Μπαοκάρα, iron maiden και άσπρο nike παπουτσάκι! Σ'έχω κάνει Θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαοκάρα, iron maiden και άσπρο nike παπουτσάκι! Σ'έχω κάνει Θεο

 

Απ τα 3 δεν ειμαι, δεν μ αρεσει κι ουτε εχω. Το "Σ εχω κανει θεο" μ αρεσει λιγο αλλα το οπερα βερζιον. Το χεις?

 

Α εσυ δεν εισαι που σ αρεσει ο φρουτσιαντες?? ααααα ναιαιαιαιαι  :D

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαοκάρα, iron maiden και άσπρο nike παπουτσάκι! Σ'έχω κάνει Θεο

 

έχω και τα 3 λέμε και σιχαίνομαι τους νιρβάνα, λεμεεεεε  ;D

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγω αληθεια το λεω, κι ας ερθει ο Curt απο τον Αγιο Πετρο να μου ταβηξει τ αυτι. Αντε ναουμ, βλεπουμε τον καθε κουλαμαρια και τον κανουμε θεο. Αλλα τετοια θελουμε, ετσιιιιιι, βεντουζα βεντουζααα

 

Εξαρταται πως οριζεις την κουλαμαρα και ποια ειναι τα σημεια αναφορας σου.Κι εσυ για το Vai και τον Kotzen κουλαδι εισαι(υποθετω).Αν και εφοσον εχεις μουσικη αξια ομως θα στην αναγνωρισουν(υποθετω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με την διαφορα οτι αμα βρεθουν μεταξυ τους ο vai και ο kotzen (ισως κι εγω, που ξερεις) κατι θα εχουν να ανταλλαξουν μουσικα και με μουσικες ΑΞΙΕΣ. Αν, στο ιδιο "πηγαδακι" ηταν και ο Kurt για πες....... τα υπολοιπα δικα σου

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με την διαφορα οτι αμα βρεθουν μεταξυ τους ο vai και ο kotzen (ισως κι εγω, που ξερεις) κατι θα εχουν να ανταλλαξουν μουσικα και με μουσικες ΑΞΙΕΣ. Αν, στο ιδιο "πηγαδακι" ηταν και ο Kurt για πες....... τα υπολοιπα δικα σου

 

Οταν λες "και με μουσικες αξιες" τι εννοεις?Διευκρινισε το για να σου απαντησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες "και με μουσικες αξιες" τι εννοεις?Διευκρινισε το για να σου απαντησω.

 

Nα μωρε, λα μινορε κι αλλα τετοια. Θα ρωταει λχ ο vai τον kobain "My friend, from F# is the super hit smells like ...?" Κι ο kobain "Here, from here" (Να, απο δω) και δειχνει Φα διεση   :D

 

α, και να μου απαντησεις δεν αλλαζει η γνωμη μου περι διαφορων τυχαρπαστων που βρεθηκαν τη σωστη στιγμη στο σωστο σημειο και τους πηρε ο σωστος ανθρωπος. Αυτο δεν τους κανει μουσικους, αλλα τυχερους

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ playloud σοβαρά τώρα.

 

Γιατί ασχολείσαι με πράγματα που δεν μπορείς να κατανοήσεις?

 

Ήρθα εγώ να σου κατηγορώ σε κάθε thread που ανοίγεις για τα γούστα σου, τα γούστα σου? Έλεος ποια, αυτή η στάση σου (και όλων των μεταλλάδων του σιναφιού σου) καταντάει πολύ ενοχλητική. Πάρε τα 100 κιλά ανδρίλας και κιθαρίλας σου και ασχολήσου με τις F# σου και μη μας τα κάνεις κουδούνια. Φτάνει πια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου