Προς το περιεχόμενο

Ετσι παίζονται οι Nirvana!


philippos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Fleamail

Δεν μίλησα σε καμία περίπτωση για ιδεολογίες ή "ιδεολογίες / αμπελοφιλοσοφίες". Μακριά από μένα. Read again.

 

Tέσπα, καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

 

Το κουράσαμε το θέμα ;)

 

Δε βγαίνουμε να βαρέσουμε τα κόκκινα μας λέω εγώ? ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει το thread ειναι κατεστραμένο οπότε ας μιλήσω κ γω.

 

Παραθέτω 2 σχόλια του JIMMYPAP που προσωπικά βρίσκω απαράδεκτα κ εύχομαι οι περισσότεροι να συμφωνήσετε μαζί μου.

 

Φιλε μου σοκολατα,καλως η κακως η εμπορικοτητα και η αντοχη στο χρονο  ειναι τα ΜΟΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ του κατα ποσο αξιζει κατι μουσικα.

 

Αλλωστε,οποιος θεωρει εαυτον καλυτερο μουσικο,ας κανει την ιδια επιτυχια.Απλο κι ευκολο ειναι υποθετω.

 

Προσωπική μου γνώμη: ΞΕΚΟΛΑΤΕ!. Με το που σας θίγουν τις αγαπημένες μπάντες σας όλοι στραβώνετε κ αρχίζετε τις θεωρίες. Κάθε μήνα στο noiz θα βγούν 2-3 θέματα με ακριβώς το ίδιο ανούσιο σενάριο... Κ μετά δώστου με μλκίες "Ο petrucci είναι χάλια, ο cobain είναι χάλια, οι manowar χάλια, οι fender χάλια."

 

Λυπάμαι που σας το λέω άλλα κανείς δεν είναι χάλια. Γαμαέι κ ο Cobain o κουλός κ o Petrucci o πάρλας... Ανοίξτε λίγο τα αυτάκια σας επιτέλους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που σας το λέω άλλα κανείς δεν είναι χάλια. Γαμαέι κ ο Cobain o κουλός κ o Petrucci o πάρλας... Ανοίξτε λίγο τα αυτάκια σας επιτέλους.

 

Τα είπες όλα τέλος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη μουσική του;

 

Και τι ορίζεις ως μουσική; Την απλή αλληλουχεία των νοτών/συγχορδιών, ή το τι έχει "λέει" ο καλλιτέχνης. Σύμφωνα με την πρώτη περίπτωση το 90% της μουσικής πέφτει στα σκουπίδια...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να μου εξηγησεις γιατι αυτα τα δυο σχολια μου ειναι απαραδεκτα ομως.

 

Ρε JIMMY τι σχέση έχουν οι πωλήσεις/επιτυχία με την μουσική? Είναι δυνατόν?... Είναι κρίμα να θέτεις ως κριτήριο ποιότητας σε μια Τέχνη τα δολλάρια που κάποιοι αποκομίζουν απο αυτήν.

 

Στο κάτω κάτω με το που πατάς το Play στο CDplayer σου παύουν να υπάρχουν οι Nirvana/Gorgoroth/Βανδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JIMMY πήρες τις απαντήσεις σου απο δεκάδες χρήστες..Πιστεύω να κατάλαβες οτι τα επιχειρήματα σου είναι τραγικά..Ειδικά όταν δίπλα στους NIRVANA  μου βάζεις σαν επιχείρημα τους PINK FLOYD ήμαρτον....Ότι οι FLOYD δηλαδή έχουν ίδια μουσική αξία με τους NIRVANA ?????..Το ακούσαμε κι αυτό εδώ μεσα..

Επίσης εμπορική επιτυχία έχουν και τα παρατράγουδα της Πάνια..Άκυρο πάλι το επιχειρημά σου

Όσο για το φιλαράκι μου για το αν είναι απο τους καλύτερους στην Ευρώπη δε μιλάω εγώ ούτε οι κολλητοί του..Μιλάει η υποτροφία στο μουσικό πανεπιστήμιο του ROTTERDAM και αν μπεις στο myspace θα διαβάσεις και άρθρα έγκυρων ελληνικών και ξένων περιοδικών..Καθώς επίσης και τα χρήματα που παίρνει για τα giggs που κάνει στο εξωτερικό..O grohl έπαιρνε τα 50πλάσια αλλά ακόμα και αν του δέσεις τα 2 πόδια και το ένα χέρι καλύτερα θα παίζει απο τον grohl..www.myspace.com/polyquartet & www.myspace.com/utmostcontemptband..Στους 2ους έπαιζε στα εφηβικά του χρόνια..Μπες άκου και κρίνε..Γιατί μουσική ξέρεις..Να επιχειρηματολογείς δε ξέρεις και φτάνεις να ΄λες πραγματα που ούτε εσύ τα πιστεύεις για να υποστηρίξεις μια αρχική σου στάση..Φιλικά πάντα

 

υ.γ: είμαι φανατικός οπαδός των NIRVANA :) :) όμως άλλο μου αρέσουν οι NIRVANA άλλο ειναι μουσικάρες..τεράστια διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ακούς όταν πατάς το play... :)

 

Ε τώρα ή δεν καταλαβαίνεις, ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις...

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η μουσική είναι απλό πράγμα. Δεν θέλει και πολλές-πολλές αναλύσεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου