Προς το περιεχόμενο

Μερικά λόγια από καρδιάς.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πρόβλημα που μας παρέθεσε ο ninja ήταν από τα λιγοστά εκείνα για τα οποία υπάρχει επάρκεια γνώσεων και πρακτικής τριβής από τα μέλη του φόρουμ - συνεπώς η βοήθεια που δέχτηκε ήταν πράγματι ουσιαστική.

 

Αυτό δίνει και την κατεύθυνση - αν μιλάμε μόνο για πράγματα που όντως γνωρίζουμε, όλα θα πηγαίνουν προς το καλύτερο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τα ειπε ο aback (εχει πολυ δικιο,εχει δικιο).

Κι εγω ειχα αυτες τις σκεψεις περι φυσικων προσωπων και ανουσιων τσακωμων για ανουσια θεματα (ξυλα,ψηφιακα κλπ)

 

Για τις ειρωνίες και προσβολές που γραφει ο νιντζα θα πω ορισμενες κουβεντες ,επισης απο καρδιας, μη γνωρίζοντας σε ποιους αναφερεται,αλλα για την περιπτωση που αναφερεται σε αξιωματουχους (mods κυριως) διοτι αυτοι ειναι που συχνα κατηγορουνται για θεματα ειρωνίας.

 

Αυτοί οι "αξιωματουχοι" εχουν ενα πληθος μηνυματων στο ενεργητικό τους ,ακριβως τετοιας ποιοτητας που τους καθιστα ανθρωπους που οφειλουμε να ευχαριστουμε για τις γνωσεις και το αποσταγμα εμπειριας που μας εχουν παρασχει και μας παρεχουν αφιλοκερδως.Μετα το περας της λειτουργιας τους αυτης ,εχουν αποδειξει που τα βρηκαν τα αστερια και χαιρουν της εμπιστοσυνης του νοιζ για τις γνωσεις τους αλλα και την προσωπικοτητα τους.Φροντιζουν λοιπον να διατηρουν το καλο επιπεδο της σελιδας τοσο σε τεχνικο οσο και σε "αισθητικο" επιπεδο.

 

Σε περιπτωσεις λοιπον που η 1η σελιδα γεμιζει με θεματα που καταβιβαζουν το επιπεδο στα ματια ενος επισκεπτη ή ενος νεου (δυνητικα) χρησιμου μελους , ενω σε σοβαρα ξενα fora τετοια θεματα σβηνονται σε dt,εδω σε χιουμοριστικο κλιμα δινεται σε μελη-κομητες να καταλαβουν το ακυρο της τοποθετησης τους .Το νοιζ εχει δειξει ποσο ανοιχτο ειναι σε νεα μελη και ποση ορεξη εχουν τα ενεργα μελη που το αποτελουν να προσφερουν.Οι εισπραττοντες την ειρωνια ειναι ειτε μελη που νομιζουν οτι βρηκαν την xe.gr και ψαχνουν κοροιδα ειτε web-surfers που ειδαν φως και μπηκαν και που ουτως ή αλλως μετα απο μερικα ακυρα μηνυματα θα βαρεθουν και θα φυγουν απο μονοι τους γιατι δεν ενδιαφερονται για τη θεματολογια μας.Aλλες παρεξηγησεις σπανια μενουν αλυτες.

 

Φιλικα και offtopic (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δίνει και την κατεύθυνση - αν μιλάμε μόνο για πράγματα που όντως γνωρίζουμε, όλα θα πηγαίνουν προς το καλύτερο.

 

μα εάν συνέβαινε αυτό ως μόνιμη συνθήκη τότε όχι μόνο το forum, αλλά και όλη η κοινωνία (και δη αυτή των εθνών), θα ήταν καλύτερη. άρα ο ουτοπισμός κι ο ορθολογιστικός προσανατολισμός της άποψης αυτής με τη μορφή παραίνεσης, ή καλύτερα με τη μορφή ήπιας ντιρεκτίβας δεν οδηγεί πουθενά, αφού καταφανέστα δεν ώθησε τα πράγματα προς το καλύτερο, ούτε και στο παρελθόν.

η παραίνεση : μίλα εκεί που ξέρεις, γι' αυτό που ξέρεις και άρα πράξε αναλόγως, άρα τέλεια, δεν ξέρω ποιο είδος αφορά, αλλά ξέρω πως δεν αφορά τον άνθρωπο. τον άνθρωπο με το απόλυτο ΕΓΩ του, που καταδυναστεύεται από την αγωνία πως κάποια στιγμή, κάποιος ή κάτι θα του δείξουν, ή θα του πουν πως έχει λάθος. το εγώ λοιπόν κονταίνει ή μοιράζεται καλύτερα μόλις συγκεραστεί με το ΕΜΕΙΣ.

τις προάλλες, εξομολογήθηκα σε κάποιον σχεδόν άφθαρτο: έχω σκοτωθεί με όλους τους άλλους(ανθρώπους), οι άλλοι έχουν σκοτωθεί μαζί μου, κι εγώ με τον εαυτό μου πάλι σκοτωμένος είμαι. 2-1. οι άλλοι κερδίζουν. μάλλον εγώ έχω το άδικο.

άρα (και πάλι μακρυγορώντας) eye, δεν πιστεύω στη στείρα νομοτέλεια του σωστού και του λάθους μέσα από μία διαδρομή, στην οποία συναντάς τους γνώστες από τη μια και τους ημιμαθείς ουρλιάζοντες από την άλλη. επίσης δεν μπορώ να φανταστώ (εκτός ελαχίστων περιπτώσεων) ανθρώπους που να μην φυτρώνουν εκεί που δεν τους σπέρνουν. μπορώ όμως να φανταστώ (κι ας δείχνεις πως δεν το καταλαβαίνεις), ανθρώπους να τρώνε και να πίνουν με μέτρο, με "μέτρο" να "αγαπούν" ο ένας τον άλλον και όσο άμετρα μπορεί ο καθένας μας, να σέβεται τον άλλον.η δυτική κουλτούρα που μιλά για το άτομο, το εγώ και τον πολίτη απλώς ΨΩΦΗΣΕ!!!!!!!! στη θέση της μπορούν πλέον να έρθουν : ο άνθρωπος, το εμείς και η κοινωνία, κατ' απόλυτη αντιστοιχία του πεπερασμένου πλέον δυτικού προαναφερθέντος τριπτύχου.

άλλωστε μην ξεχνάμε ότι το μόνο που μπορεί και να' χουμε είναι το ΦΙΛΟΤΙΜΟ. "πράγμα" που ενεργοποιείται όχι μέσα από την ανωνυμία του ατόμου και του εγώ, αλλά μέσα από την επαφή του εγώ μας με το εμείς.

ενίοτε το φιλότιμο είναι και συνώνυμο της τσίπας. δηλαδή της ντροπής. τί να του πω του yameth τώρα που τον  ξέρω!!! ντρέπομαι!!! εάν λάβεις υπόψιν και τα χρόνια του........ ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για τις ειρωνίες και προσβολές που γραφει ο νιντζα θα πω ορισμενες κουβεντες ,επισης απο καρδιας, μη γνωρίζοντας σε ποιους αναφερεται,αλλα για την περιπτωση που αναφερεται σε αξιωματουχους (mods κυριως) διοτι αυτοι ειναι που συχνα κατηγορουνται για θεματα ειρωνίας.

 

Αυτοί οι "αξιωματουχοι" εχουν ενα πληθος μηνυματων στο ενεργητικό τους ,ακριβως τετοιας ποιοτητας που τους καθιστα ανθρωπους που οφειλουμε να ευχαριστουμε για τις γνωσεις και το αποσταγμα εμπειριας που μας εχουν παρασχει και μας παρεχουν αφιλοκερδως.Μετα το περας της λειτουργιας τους αυτης ,εχουν αποδειξει που τα βρηκαν τα αστερια και χαιρουν της εμπιστοσυνης του νοιζ για τις γνωσεις τους αλλα και την προσωπικοτητα τους.Φροντιζουν λοιπον να διατηρουν το καλο επιπεδο της σελιδας τοσο σε τεχνικο οσο και σε "αισθητικο" επιπεδο.

 

 

Φιλικα και offtopic (?)

 

Όχι φίλε μου blue δεν αναφέρομαι σε ''αξιωματούχους''. Μιλώ για ορισμένους κακομαθημένους που ενώ ζητούν βοήθεια σε κάποιο thread, σε κάποιο άλλο έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά. Αυτά όλα λοιπόν πηγάζουν από το ότι κάποιοι μάθαν να παίρνουν και όχι να δίνουν (άλλοστε τι να δώσουν ;))Παρ'όλα αυτά όμως αυτό που λες περί αξιωματούχων και αριθμό μηνυμάτων στο ενεργητικό κάποιων, εμένα δε μου λέει απολύτως τίποτα το εκάστοτε αξίωμα του οποιοδήποτε μέλους στο noiz.Βασικά δε μ' αρέσει ο όρος ''αξιωματούχος'' μέσα σε μια κοινότητα με καλλιτεχνικές ανησυχίες. Αυτός ο όρος με εκνεύριζε πολύ στο στρατό οπότε ας μην χρησιμοποιούμε τέτοιους όρους, δε θα ταν τίμιο για τους mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν πριν από τη δημιουργία του forum, συναντιόμασταν όλοι και γνωριζόμασταν(όπως έκαναν παλιά οι άνθρωποι), θα συμπεριφερόμασταν τελείως διαφορετικά μεταξύ μας.

 

Aback θυμάσαι που παραλίγο να σφαχτούμε εδώ μέσα σε παλαιότερο thread, χωρίς να ξέρουμε πως ήδη γνωρίζομαστε! Όταν το έμαθα έριξα τρελλό γέλιο χεχε. Αν το ξέραμε, θα μιλούσαμε σίγουρα διαφορετικά! Καλό είναι λοιπόν να γνωρίζονται τα ενεργά μέλη μεταξύ τους! Πάμε όλοι μαζί για κανα μπάνιο με μπύρες και κιθάρες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aback θυμάσαι που παραλίγο να σφαχτούμε εδώ μέσα σε παλαιότερο thread, χωρίς να ξέρουμε πως ήδη γνωρίζομαστε! Όταν το έμαθα έριξα τρελλό γέλιο χεχε. Αν το ξέραμε, θα μιλούσαμε σίγουρα διαφορετικά! Καλό είναι λοιπόν να γνωρίζονται τα ενεργά μέλη μεταξύ τους! Πάμε όλοι μαζί για κανα μπάνιο με μπύρες και κιθάρες;;;

Πάμε αλλά στην Αθήνα πρέπει να κάνουμε ολόκληρο ταξίδι για να πάμε για μπάνιο ;DΟπότε αφού θα το κανετε που θα το κάνετε γιατί δεν έρχεστε Καβάλα που είναι υπέροχα αυτόν το καιρό? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε μου λέει απολύτως τίποτα το εκάστοτε αξίωμα του οποιοδήποτε μέλους στο noiz.

 

ok,ημουν οφτοπικ λοιπον,συμφωνω μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου