Προς το περιεχόμενο

Online shop για βιολι, τσελο κλπ


evris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι και το θέμα του ύψους και του μεγέθους των δαχτύλων. Αν είσαι 1.70 βολεύουν μια χαρά τα 3/4.

 

Όπως και να'χει, 3/4 it is.  :)

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_kontrabass_33_02.htm

 

Από τα μόνα φθηνά που αξίζει, εγώ το περιμένω στις 30 Σεπτέμβρη..

 

Fleamail, όταν το παραλάβεις, περιμένουμε εντυπώσεις, φώτος, κλιψ κ.α.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ok!

 

Μαζί με αυτό πάντως θα έρθει και το άσπρο το οποίο παίρνει ένας φίλος για διακοσμητικό!! ;D :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού πήγε η συζήτηση στα μεγέθη, ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι που άκουσα από όχι και τόσο αξιοπιστη πηγή...

 

ότι το cello 3/4 από το 4/4 δεν έχει διαφορά στο μήκος της ταστιέρας, παραμόνο στο μέγεθος του ηχείου και έτσι η δυσκολία για κάποιον μικρόσωμο είναι να ανοίξει τόσο τα πόδια ώστε να παίξει σωστά και άνετα...

σωστό ή λάθος;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού πήγε η συζήτηση στα μεγέθη, ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι που άκουσα από όχι και τόσο αξιοπιστη πηγή...

 

ότι το cello 3/4 από το 4/4 δεν έχει διαφορά στο μήκος της ταστιέρας, παραμόνο στο μέγεθος του ηχείου και έτσι η δυσκολία για κάποιον μικρόσωμο είναι να ανοίξει τόσο τα πόδια ώστε να παίξει σωστά και άνετα...

σωστό ή λάθος;

 

Λάθος.

Έχουν ίδιες αναλογίες.

Και το θέμα είναι το άνοιγμα δαχτύλων κ βραχιόνων, όχι το άνοιγμα των... ποδιών, όπως και σε όλα τα έγχορδα τοξοτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ειμαι 17 και παιζω μπασο,,,,θελω να αγορασω κοντρα μπασο ιμε 1.78 να χρειαζεται το ιπσοσ ...τι κοντραβασο να παρς,,,,ωοιτηει ι γνοσι μθ στο  μπασο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost_Highway δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις, μπορεί το παιδί να έχει όντως πρόβλημα, να είναι π.χ. παναθηναικός ή να παίζει με φέντερ.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lost_Highway δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις, μπορεί το παιδί να έχει όντως πρόβλημα, να είναι π.χ. παναθηναικός ή να παίζει με φέντερ.

 

Ή να είναι εξαδάκτυλος.

 

Μια δεύτερη ματιά στα ποστ μας δεν βλάπτει (ειδικά όταν πρόκειται για μήνυμα μιας γραμμής -που περιμένει κι απάντηση).

Ειλικρινά ΔΕΝ καταλαβαίνω τι γράφει εκεί.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ΔΕΝ καταλαβαίνω τι γράφει εκεί.

 

Εμ, αφού είσαι άσχετος. Τα πράγματα είναι απλά, αν γνωρίζεις την νοιζική διάλεκτο:

 

ειμαι 17 και παιζω μπασο,,,,θελω να αγορασω κοντρα μπασο ιμε 1.78 να χρειαζεται το ιπσοσ ...τι κοντραβασο να παρς,,,,ωοιτηει ι γνοσι μθ στο  μπασο?

 

=

 

Είμαι 17 και παίζω μπάσο.

Θέλω να αγοράσω κόντρα-μπάσο, είμαι 1.78 αν χρειάζεται το ύψος.

Τι κόντρα-μπάσο να πάρω;

Βοηθάει η γνώση μου στο μπάσο;

 

 

 

Amateurs...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου