Προς το περιεχόμενο

Δισκογραφία η Ελληνική, ή 'ανεξάρτητη'


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην το παιδευουμε αλλο, το πιασαμε το νοημα του χαριλατρον, stay cool..

 

Απ την στιγμη ομως που δν φανφαρολογω για το ποιον μου κ ο,τι ειναι να πετυχω(και αμα) θα το πετυχω με τα εργα μου κ οχι τα λογια μου, ποιος ο λογος να μπω στην διαδικασια ζηλιας με τον τελευταιο των ελαφρολαικων(πχ)?

 

Εκτος αν το νοημα ηταν πιο υψηλο, παω πασο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προς MuddyPete : βασικά ο harilatron εννόησε ότι "είσαι σίγουρος ότι κι εσύ δεν ανήκεις στους ατάλαντους που από συγκιρίες κάνουν δίσκο" (στο πολύ έμμεσο αλλά όπως έιπε έχει την εμπειρία να ξέρει ότι υπάρχουν άπειροι τέτοιοι και έχει δίκιο σε αυτό)

 

προς harilatron : ο MuddyPete είπε ότι δεν έχουμε κάτι να ζηλέψουμε, θεωρεί ότι έχει κάτι να δώσει και βέβαια πιθανόν να έχει και δίκιο.

 

Κοινό σημείο και των δύο : ξεκαθάρησε και ο μεν και ο δε ότι μιλάνε για τους απαράδεκτους ατάλαντους γραναζοβιομήχανους φάση "φίλα με μωρό μου και με τον εμετό μου".

 

Διαφορετικό σημείο : δεν είδαν ότι ουσιαστικά λένε το ίδιο ,απλά ο ένας ξεκινάει με νεκρό σε κατηφόρα ενώ ο άλλος αφήνει το χειρόφρενο.

πόρισμα : εξηγήστε και σε μένα τώρα τί έγραψα τόση ώρα...

 

;D ;D ;D ;D

 

...πάμε παρακάτω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να μην το παιδευουμε αλλο, το πιασαμε το νοημα του χαριλατρον, stay cool..

...

 

Το νόημα (παιδί μου) ή δεν το έπιασες ή επίτηδες (για άλλη μια φορά) το διαστρεβλώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγα το (φιλοσοφε) στους ανιδεους τοτε..

 

Γιατι μην ξεχνιομαστε, εχουμε κ απειρους λογους να σε διεστραβλωσουμε..  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόπειρα ερμηνείας του πυκνού και εξεζητημένου κειμένου του Harilatron: για να γίνεις επαγγελματίας μουσικός με δισκογραφία απαιτούνται πολλά παραπάνω από το - όποιο - ταλέντο, και ένα από αυτά είναι να μπορείς να παρουσιάσεις κάτι ολοκληρωμένο, πράγμα που σε πρώτη ανάγνωση φαίνεται εύκολο αλλά δεν είναι.

 

Το έπιασα ή θέλω δουλειά ακόμα;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απόπειρα ερμηνείας του πυκνού και εξεζητημένου κειμένου του Harilatron: για να γίνεις επαγγελματίας μουσικός με δισκογραφία απαιτούνται πολλά παραπάνω από το - όποιο - ταλέντο, και ένα από αυτά είναι να μπορείς να παρουσιάσεις κάτι ολοκληρωμένο, πράγμα που σε πρώτη ανάγνωση φαίνεται εύκολο αλλά δεν είναι.

 

Το έπιασα ή θέλω δουλειά ακόμα;  ;D

 

Spy, έχεις background κρυπρογραφίας?  :P :P

 

Αυτό ήθελα να πω... και δεν είναι μόνο η ικανότητα να ολοκληρώνεις πράγματα... είναι η αφοσίωση σε ένα στόχο, η εργατικότητα κλπ κλπ.

 

Σαφώς βέβαια και υπάρχουν μέτριοι που πάνε καλά και καλοί που χάνονται ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να πω... και δεν είναι μόνο η ικανότητα να ολοκληρώνεις πράγματα... είναι η αφοσίωση σε ένα στόχο, η εργατικότητα κλπ κλπ.

 

 

Βρε harilatron, πες μου τι απο αυτα που ειπες σου αναιρεσα, απερριψα η διαστρεβλωσα?

 

ηρεμη δυναμη tugito  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νόημα

 

 

"τι NEUMANN εχει η ζωηηηηηηηηηη......." ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζω στους φίλους συνφορουμίτες, τη θέση που είχα διατυπώσει και πριν από κάποιο καιρό, ότι δηλαδή στην Ελλάδα, βιώνουμε την κακή εκδοχή φαινομένων που στην αλλοδαπή λειτουργούν όντως. Δηλαδή, όπως η μεγάλη εταιρεία είναι απαράδεκτη (στην Ελλάδα), έτσι και η ανεξάρτητη εταιρεία είναι απαράδεκτη (στην Ελλάδα).

 

Αρχής γενομένης από αυτό το ποστ, εφ' εξής θα διατυπώνω μονίμως την πεποίθηση ότι για έναν που συνθέτει μουσικές που ΔΕΝ εξαρτώνται από τον στίχο (ελληνικό ή "αγγλικό") το μόνο που αξίζει να προσπαθούν είναι για μία καριέρα στο εξωτερικό και όχι για μία καριέρα στο εσωτερικό.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα ήθελα να σχολιάσω (αφού πήρε και πιο σοβαρή τροπή το θέμα) δυο τρεία πράγματάκια:

 

1. Επαγγελματίας μουσικός δεν συνεπαγεται δισκογραφία. Πολύ απλά. Υπάρχουν 100ες τρόποι να είναι κάποιος επαγγελματίας μουσικός (οργανοπαίκτης, συνθέτης, σεσσιον μουσικός, στη νύχτα, δάσκαλος και τόσα άλλα) χωρίς να έχει κάνει δισκογραφία ή να ενδιαφέρεται καν!

 

2. Το αυτονόητο: Για να κάνεις κάτι καλά (δεν πα να είναι μάγειρας, οδηγός, συνθέτης, κλπ), θέλει πολλά πράγματα και όχι μόνο ταλέντο. Το ταλέντο δεν το υπολογίζω καθόλου έχω να πω. Ας είναι το 1% της δουλειάς! Το υπόλοιπο είναι σκληρή δουλειά, υπευθηνότητα, προσύλωση, τύχη και πολλά άλλα!

 

Τέλος θα συμφωνήσω με τον Wow! σε αυτό που λέει περι εξωτερικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου