Προς το περιεχόμενο

Τί γνώμη έχετε για την πειρατεία στην μουσική..??


free n mad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Το είπα και από την αρχή:

..... έχουμε εξηγήσει 137 φορές τους λόγους για τους οποίους η άποψη ..... δεν είναι παρά μια επιδερμική δικαιολογία. 

....

 

Αλλά απ' ότι φαίνεται η επανάληψις είναι η μήτηρ πάσης μαθήσεως.

 

Είμαι πάντως ιδιαίτερα προβληματισμένος από το πόσο βαθιά ριζωμένη είναι η αντίληψη "κλέβω τις κακές πολυεθνικές δισκογραφικές...κλπ" σε αυτό τον τόπο. Ακόμα και ανάμεσα σε ανθρώπους που ασχολούνται με τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδια αφου το λεει ο μπαμπης ο σουγιάς, ο μητσος ο κάφκαλος, ο τζόνης ο γρήγορος κι ο τζίμης ο παχύσαρκος.Εμεις πως θα γινει να μην το κανουμε δηλαδής?

 

Χαρούλητρον δοκιμασε κ εσυ λιγο να δεις, ειναι ωραιο να χεις το δικο σου κουρδισμενο σιντι στο σκληρο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας.. ;)

Αποψη σου, αποψη μου, αποψη καποιου αλλου, οι συζητησεις δεν ειναι για απολυτοσυνες οποτε το σταματω εδω  :)

 

Περιμενω την δικια σου τριτη επιλογη!  :-*

 

 

δεν τιθεται θεμα τριτης επιλογης,αν αγαπας τη μουσικη και θες να ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ τον καλλιτεχνη που θαυμαζεις ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΕΙΣ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ (δηλ. η τιμη του καφε ΔΕΝ σε πειραζει και σε πειραζει το σιντακι?) & θα ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ το cd του,αλλοιως οτι και να μου πεις απλα ΚΛΕΒΕΙΣ το προϊον της διανοιας του και του κοπου του.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΕΙΣ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ (δηλ. η τιμη του καφε ΔΕΝ σε πειραζει και σε πειραζει το σιντακι?)

 

1)Δεν πινω καφε,

2)Εκανα ολοκληρη φασαρια σε γνωστο μπουγατσατζιδικο γιατι απο 1,60 που ετρωγα την μπουγατσα τοσο καιρο την πηγαν 1,80 και

3)Ελα στο δωματιο μου να δεις τους δισκους® που χαιρομαι να μοστραρω στο γραφειο μου.

Α, και

4)Αν ημουν κανας μεγιστανας θ αγοραζα ολοκληρη την δισκογραφικη, οχι μονο τον δισκο αυθεντικο  :P

5)Τελος, θεωρω την πειρατεια αναγκαιο κακο!Σταυρωστε με, σταυρωστε με.. ::)

 

 

That's all folks  ;)

 

In the forest, tha mighty forest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν πινω καφε,

2)Εκανα ολοκληρη φασαρια σε γνωστο μπουγατσατζιδικο γιατι απο 1,60 που ετρωγα την μπουγατσα τοσο καιρο την πηγαν 1,80 και

3)Ελα στο δωματιο μου να δεις τους δισκους® που χαιρομαι να μοστραρω στο γραφειο μου.

Α, και

4)Αν ημουν κανας μεγιστανας θ αγοραζα ολοκληρη την δισκογραφικη, οχι μονο τον δισκο αυθεντικο  :P

5)Τελος, θεωρω την πειρατεια αναγκαιο κακο!Σταυρωστε με, σταυρωστε με.. ::)

 

 

That's all folks  ;)

 

In the forest, tha mighty forest...

 

Καλα εκανες και εκανες φασαρια. Και να μην ξαναγορασεις κιολας. Καλα θα κανεις.

 

Αν ομως τους παρεις τις μπουγατσες χωρις να τις πληρωσεις με το ετσι θελω και αρχιζεις να τις μοιραζεις δωρεαν, φορωντας μια μασκα (και καλα κρυφα) εξω απο το μαγαζι τους, αν στο σπιτι σου εχεις αποθηκευσει ισα με 3000 μπουγατσες του μαγαζιου να τις εχεις καβατζα να τις τρως οποτε γουσταρεις και να κερνας (τζαμπα μαγκας) και τους φιλους σου, αν εχετε στησει ολοκληρο δικτυο να επικοινωνειτε και να μοιραζεστε τις τυροπιτες του τυπου, τοτε μην ψαχνεις να βρεις ηθικο στηριγμα...

 

Αν μαλιστα μετα προσπαθεις να πεισεις οτι αυτο ειναι το σωστο (με τοσο που την εχει την μπουγατσα, ειπα να κλεψω 2-3 χιλιαδες απο δαυτες γιατι ειμαι ο Χουλκ) εισαι far out.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οι πωλήσεις δίσκων (σε οποιοδήποτε φορμάτ) έχουν μειωθεί ΠΟΛΥ, οπότε αφήστε την καραμέλα ότι "όσο πουλάγανε πουλάνε".

 

Στοιχεία. Νουμερα, πωλήσεις πριν το ιντερνετ, πωλησεις μετα το ιντερνετ,ειδος μουσικης.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκανες και εκανες φασαρια. Και να μην ξαναγορασεις κιολας. Καλα θα κανεις.

 

Αν ομως τους παρεις τις μπουγατσες χωρις να τις πληρωσεις με το ετσι θελω και αρχιζεις να τις μοιραζεις δωρεαν, φορωντας μια μασκα (και καλα κρυφα) εξω απο το μαγαζι τους, αν στο σπιτι σου εχεις αποθηκευσει ισα με 3000 μπουγατσες του μαγαζιου να τις εχεις καβατζα να τις τρως οποτε γουσταρεις και να κερνας (τζαμπα μαγκας) και τους φιλους σου, αν εχετε στησει ολοκληρο δικτυο να επικοινωνειτε και να μοιραζεστε τις τυροπιτες του τυπου, τοτε μην ψαχνεις να βρεις ηθικο στηριγμα...

 

Αν μαλιστα μετα προσπαθεις να πεισεις οτι αυτο ειναι το σωστο (με τοσο που την εχει την μπουγατσα, ειπα να κλεψω 2-3 χιλιαδες απο δαυτες γιατι ειμαι ο Χουλκ) εισαι far out.

 

 

Ε ημαρτον..Στο τελος θα σιχαθω τις μπουγατσες και δεν θα ξαναφαω στην ζωη μου  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος πιά ρε παιδιά

 

Τα είπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε,τα ξανάπαμε

 

Αφού δεν βγαίνει ακρη γιατί δεν το τελειώνουμε εδώ?

 

Απορώ με την επιμονή σας.Ενθεν και ένθεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου