Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η χειροτερη "μουσικη" στιγμη σας?


marmelaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι έχουν τα πράγματα  :)

 

Xωρίς να θέλω να ανοίξω θέμα πιστεύω ότι οι άνθρωποι της μουσικής/τεχνών την ψάχνουν αλλιώς,το ποτάκi συχνά το έχουμε ανάγκη για να ξεφύγουμε από την μαλακισμένη καθημερινότητα η αν θέλετε για να μας ψιλό διεγείρει λίγο,για την απώτερη δημιουργία..

<<----------->>

Γυναίκα=Αλκοόλ

Αλκοόλ=Γυναίκα

Γυναίκα=Αλκοόλ

Αλκοόλ=Γυναίκα

<<----------->>

 

τι λέω πάλι ο άτομος..

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σοβαρά πάντως, πριν από ενάμισι χρόνο έκοψα μαχαίρι το αλκοόλ και τα (μαλακά) ναρκωτικά  και είμαι πολύ καλύτερα! Κάνω κεφάλι παίζοντας!

 

Υ.Γ. ΔΕΝ είναι ρεζιλίκι να σου φύγει το ακόρντο ή δυο κλίμακες στο σόλο, αυτό σημαίνει ότι τα σπας τόσο πολύ on stage που δε βλέπεις τι πιάνεις! Κι εσύ το ευχαριστιέσαι πιο πολύ και οι κοπελιές από ένα άψογο σόλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναυλία στη στρατονομία με την ορχήστρα των Διαβιβαστών πριν με στείλουν για 15 μήνες Εβρο.

Ενας εκ των αοιδών ο Γιάννης Βασιλείου (οι άλλοι δύο που θα ανέβαιναν θα ήταν η Σαπουντζάκη και ο Ρουβάς) ο οποίος έχει επιμείνει ότι δεν θέλει πρόβα και θα παίξει κασσέτα με εμάς στη παντομίμα.

Και βέβαια (μα τη Παναγία) το κασσετόφωνο μασάει την ώρα που ο Grande τραγουδάει.

:-[ εγώ.

Ο Γιαννάκης με Ολύμπια ψυχραιμία, ανακοινώνει στα καρακώλια "Και τώρα με την ορχήστρα μας"

-Ποια ορχήστρα ρε αφεντικό, ευθαρσώς ξεστομίζω. Τι να παίξουμε;

-Το "καμπριολέ" ρε συ δεν είναι τίποτα.

-Τι μου λες τώρα και πως ξέρω εγώ πως πάει ;

Πετάγεται ο μπουζουκτσής, απίθανος πιτσιρικάς κοκκινοτρίχης Πομάκος που πετάει πάνω στη ταστιέρα (με πίσω απο λαιμό και slide !!! κόλπα) 

-Αστο αφεντικό θα στα λέω εγώ στο δρόμο. Πιάσε Λα σε τσιφτετέλι και θα στα πω. Ντραμς "να παίζουμε και κανα ροκάκι ρε σεις" και αρμόνιο "εχω δει χρήσεις μικροφώνου που ούτε ονειρεύεσαι Κώστα" με νύχτες πολλές στη πλάτη αρπάζουν το παρασύνθημα και ξεκινάνε. Εγώ και η κιθάρα (που σαι ρε Μπόχτη) ψαχνόμασταν.

Και το κομάτι βγήκε μια χαρά, ο κόσμος ήταν στα τραπέζια (κρατησε πολύ ρε παιδιά αλλά μιας και το βρήκαμε δεν ήταν για να το χάσουμε) και όλοι ήταν ευτυχισμένοι.

 

Ποτέ ξανά........

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαχαχαχα

 

Εχω άχτι με αυτον τον τύπο,πρέπει να πάω να τον δω στην φαντασία,δεν ξέρω τρέφω ένα συναίσθημα θαυμασμού..Ο τύπος άνετα θα έκανε και θέατρο,και και και...Παμε για φραππεεε//

 

Βασανιστείτε να ουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και έπαιζα ένα solo 32α, θυμάμαι σαν τώρα, σε tempo 365.

 

Και ξαφνικά....: ΜΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΜΙΑ (1) ΝΟΤΑ.  ;D ;D ;D

 

Τραγικό   :'( :'( :'( ;D ;D ;D ;D

 

Σοβαρά τώρα, σαν χειρότερη μουσική στιγμή θεωρώ ένα live στην πλατεία του Ταύρου, σε φεστιβάλ της ΚΝΕ πριν χρόνια.

 

Πιτσιρίκι εγώ τότε, και στην μπάντα όλοι μαλλιάδες στα μαύρα, το μόνο που κάναμε ήταν να παίζουμε metal διασκευές και να κοπανιόμαστε, ενώ πηγαίναμε όπου και αν μας φώναζαν.

 

Όπως καταλαβαίνετε, πλατεία ήταν, απόγευμα ήταν, οπότε είχαν μαζευτεί ΜΟΝΟ γερόντια καθώς και παιδάκια που έπαιζαν μπάλα και έκαναν ποδήλατο.

 

Και εμείς ξεκινήσαμε από Black Sabbath το ομόνυμο κομμάτι, με τον τραγουδιστή να έχει φορέσει μια μαύρη μπέρτα και να γρυλίζει με σκοπό να κάνει τον χάρο...! Σε αλλο κομμάτι παίξαμε σε metal διασκευή το <<Σώσον Κύριε τον λαό σου>> σαν εισαγωγή σε κάποιο κομμάτι.

 

Οι παππούδες να σταυροκοποιούνται και να κάνουν γκριμάτσες απόγνωσης, τα παιδάκια να τρέχουν σαν παλαβά, φωνές...

 

Εμείς τουλάχιστον περάσαμε καλά.

 

Αξέχαστο live, θυμάμαι ότι είχαμε σαν <<ηχολήπτη>> τον drummer των Εξόριστων..!!!

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς είχαμε παίξει σε φεστιβάλ της ΚΝΕ κατά των ναρκωτικών, και θέλαμε να παίξουμε το "Πίνω μπάφους και παίζω προ", αλλά λέμε άσε, μη φάμε καμιά ντομάτα! ;D

 

Επίσης φίλος (και γνωστός κιθαρίστας) είχε παίξει στα 19 του (μιλάμε για '80, πρίπου) το "We 're an american band", σε φεστιβάλ τηε ΚΝΕ! Οι κνίτες ορμσανε στη σκηνή και τους διώξανε κλωτσηδόν, πριν προλάβουν να παίξουν όλο το κομμάτι... ;D

 

Αυτά τα ολίγα, μια και αναφέρθηκε η ΚΝΕ, και ξύπνησαν οι αναμνήσεις... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μια συναυλια των ενδελεχεια σε φεστιβαλ κνε,  καποιοι φωναζαν ρυθμικα μητσοτακης μητσοτακης(μελος των "ενδελεχεια") , ετσι για σπασιμο ... !

πλακα ειχε  ...

παντως  δε τους  κυνηγησανε. :)

 

α , και θυμηθηκα και το αλλο. σε καποιοα φαση ανεβηκαν στην σκηνη κατι πιτσιρικαδες(απο 12χρονα εως το πολυ 16χρονα) , καμια εικοσαρια , επειδη ακουσαν τον τραγουδιστη να λεει "μπειτε μεσα, μπειτε μεσα , μπειτε μεσα" , ομως ετσι ηταν οι στιχοι του τραγουδιου, και ειχε πολυ γελιο γιατι τους κυνηγουσαν κατι χοντροι σεκιουριταδες σφιχτερμεν...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο μου Live την ωρα που επαιζα εσπασε η βαση της ζωνης...ευτυχως επιασα την κιθαρα στον αέρα αλλά μέχρι να τελειώσει το κομμάτι έπαιζα στο πάτωμα ώστε να μην το κόψω κρυμμένος πίσω από ένα κάγκελο...η πλάκα είναι ότι κανείς σχεδόν δεν κατάλαβε τίποτα από κάτω... :o

 

Φιλαράκι με πρόλαβες!

Κι εμένα στο 1ο μου live, σε φάση που έχω βγεί και παίζω κιθάρα, τραγουδάει μια κοπέλα τον "Φάνη" των κατσιμιχαίων, ο προβολέας επάνω μας, και υπόλοιπη μπάντα εκτός σκηνής.. Περνάει ένα λεπτό, και βγαίνει η ζώνη

από το σιδεράκι (από τότε χρησιμοποιώ straps!) το παίρνω είδηση και πιάνω την κιθάρα με το αριστερό,

όμως συνεχίζεται η πτώση και χτυπάει κάτω το ένα μέρος! Ταυτόχρονα τα δάχτυλα μου είχαν πιάσει την Μι μπάσσο,

η οποία με την πτώση σαν να χτύπησε και ακούστηκε ένα ήχος σαν slide!

 

Καταννοείτε ότι για 10 δευτερόλεπτα κοίταγα το κοινό σαν χαζός!

 

Κανείς πάντως δεν γέλασε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη εμφάνιση με το ωδείο 8 χρονών, πολλά βιολιά, κι ένα μόνο μικρόφωνο ψηλά κι εγώ ακριβώς από κάτω (δεν ήξερα τι είναι το μικρόφωνο τότε). Έχω κλάσει μέντες κ κουνάω το δοξάρι πίσω από τον καβαλάρη, βρισκόμενος σε νιρβάνα για να μην πάθω ανακοπή. Στο τέλος όλοι σχολίαζαν πως όλα ήταν καλά αλλά κάτι (τι άραγε;)παράξενο ακουγόταν!

 

Επίσης μου συνέβη σε μεγάλο live ένα τέτοιο, στο πρώτο σόλο της βραδιάς,

 

 

κ έμεινα για μάκας, μέχρι που αποφάσισα ότι έτσι κι αλλιώς είμαι μουσικάρα (τα καλά που έχουν τα ξύδια), οπότε συνέχισα με pizzicato κι όλα ήταν μια χαρά!

 

Από τότε κουβαλάω 3-4 δοξάρια πάντα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυψη live σε ενα γνωστο μαγαζι στο Μενιδι.

Ο τραγουδιστης ηθελε ασυρματο μικροφωνο, οποτε του το φεραμε.

 

Το κοινο σε ολο το πρωτο μερος ηταν απιθανα πιο δυνατο απο ολο το συστημα PA που ειχαμε βαλει ( κι οχι λιγοτερα απο 1200W σε ενα κλειστο χωρο των 400 ατομων ), οποτε η μπαντα ειχε αρχισει να εκνευριζεται.

 

Οταν κατεβηκε ο τραγουδιστης για το διαλειμμα, ξεχασε πως ειχε ασυρματο μαζι του και γυριζει και κανει "Μωρε θα σας γαμησω ολους σας μουνακια"...

 

Και το χειροτερο ειναι πως εκεινη τη στιγμη ηταν η μονη φορα που το κοινο ειχε τη λιγοτερη ηχορυπανση μεσα στο μαγαζι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου