Προς το περιεχόμενο

Αγορά λαμπάτου ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νο προμπλέμο!  :) Και τα SD1 ούτως ή άλλως τους μοιάζουν... (symmetrical clipping το ένα, asymmetrical το άλλο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δευτερον: Τους dsl και εγω δεν τους χωνεψα στα high gain βρωμικα. Χ#$%κε η φωραδα στ'αλονι. Άλλος τοσος κοσμος τους γουσταρει. Οποτε ισως να μην ειμαστε τοσο απολυτοι κε 5150? Μηπως πρεπει να τους ακουσει ο ενδιαφερομενος?

 

Τριτον: Εκει που μπορω να ειμαι απολυτος ειναι οτι μπουλντοζα δε με φτανει για να θαψω τον vc15 της laney,μιας εταιρειας που ειναι κι απο τις αγαπημενες μου. Αυτον εδωσες για παραδειγμα καλου overdrive,compression κ τα σχετικα...Τι να πω...Εδω πωλητης του Νακα που ηθελε οπωσδηποτε να πουλησει, συμφωνησε μαζι μας οταν το δοκιμασαμε οτι...δεν κανει. Για τιποτα!(το overdrive,το καθαρο κατι ελεγε.αντε βαλε κανα krank επανω να γουσταρεις!)

 

 

Παρακαλω κυριε γκουρου των chip(s) επιτρεπεται να'χω αποψη(διπλα στο γραφειο για κρεμαστρα τον εχω τον dsl,ελα σπιτι να τον δεις!)

 

Καλα αφου σου'πε ο πωλητης του Κανα οτι ο VC 15 ειναι μαπα,"παρε το μπουλντοζακι σου κ σ'αλλη παραλια"..τι σκας..?

Τι παραλληρημα ηταν αυτο..καλα καλα θα μας παθεις τιποτα..! :D

 

ΥΓ Παρακαλω σημειωση - το 5150 παραμεμπει σε αλλα..οχι σε PV

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!Γνωρίζετε που μπορώ να τεστάρω τους HUGHES&KETTNER?Επιπλέον θα ήθελα να μου πείτε που μπορεί να υπάρχει στην αθήνα ο mesa boogie roadster.Και τέλος που ακριβώς είναι ο κουρμπής?Ευχαριστώ!Βιαζομαι λίγο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

ζητω συγνωμη για την ανασταση!

 

Ειμαι στα προθυρα αγορας καινουργιου ενισχυτη μιας και ο dls 401  εχει αρχισει και κουραζει τα αυτια μου . Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να πειραματιστω με πεταλια για να καταληξω σε καποιον ηχο αλλα προτιμω μια καλη βαση που εκει θα ''χτισω'' εναν αξιοπρεπη ηχο για τα αυτια μου.

 

το budget που διαθετω ειναι 1500 ευρω και οι απαιτησεις μου ειναι να ειναι οσο το δυνατον μικρος , να εχει γλυκα καθαρα και κρεμωδη(!) βρωμικα και να ειναι οσο το δυνατον λιγα watt . Η χρηση του θα ειναι καθαρα στο σπιτι γιαυτο το λογο δεν με απασχολει αν οταν τον βαλεις τερμα  πχ ξυνει η οτι δηποτε αλλο. Παντα αναφερομαι σε combo .

 

εχω ακουσει ηδη τον mesa express 5 25  και θα ηθελα αν εχει καποιος καποια αποψη για rivera και koch η καποια αλλη μαρκα .

 

η κιθαρα που εχω ειναι μια american strat

 

(ξερω οτι το καλυτερο ειναι να τους ακουσω εγω ο ιδιος απλα ρωταω για να προσεξω κατι η οχι που εχει πεσει στην αντιληψη καποιου εμπειροτερου)

 

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello  :)

 

Μπορείς να μας δώσεις κάποια παραδείγματα του τι θεωρείς "γλυκά" καθαρά και "κρεμώδη" βρώμικα για να μπορέσουμε να σου κάνουμε κάποιες σοβαρές προτάσεις;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο δυσκολο να το παρομιασω με κατι μιας και ειναι μεσα στο μυαλο μου αυτοι οι ηχοι..

αυτο που θελω να πω με το κρεμωδης ειναι τα βρωμικα να εχουν οσο το λιγοτερο αυτο το βζζζ

και το καθαρο να ειναι κατι σε fender αλλα πιο παχια και οχι μουντα.

 

 

μου αρεσε ο boogie απλα λεω να το ψαξω πιο πολυ απο την προηγουμενη φορα γιατι ειναι αρκετα τα λεφτα.

 

ελπιζω να γινομαι καπως κατανοητος..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σε ακουσα να παιζεις (ημουν κι εγω εκει :P) μια χαρα σου πηγαινε ο 525. Μην το σκεφτεσαι, boogie ειναι, δε θα το μετανιωσεις, κ αφου τον θες κ για το σπιτι μια χαρα θα τον χαρεις. Ακουυ μηπως τον soldano astroverb αν τον βρεις που ναι κ λιγο πιο φθηνος, αλλα οχι τοσο ευελικτος, 1 καναλι εχει μονο κ ειναι 20watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σε ακουσα να παιζεις (ημουν κι εγω εκει :P) μια χαρα σου πηγαινε ο 525. Μην το σκεφτεσαι, boogie ειναι, δε θα το μετανιωσεις, κ αφου τον θες κ για το σπιτι μια χαρα θα τον χαρεις. Ακουυ μηπως τον soldano astroverb αν τον βρεις που ναι κ λιγο πιο φθηνος, αλλα οχι τοσο ευελικτος, 1 καναλι εχει μονο κ ειναι 20watt.

 

ησουν το παιδι που λεγαμε μετα πως να φτιαξουμε πεταλακι?! η εναs αλλος τυπος που επαιζε με μια gibson πιο πριν ?!

 

αμα εχει ενα καναλι ειναι λιγο θεμα! να σε ρωτησω εχει rivera στο guitar store? γιατι λεω να τους ακουσω απο περιεργεια.

αν και ξεκινησα vintage τυπος τωρα θελω κατι πιο modern σε ηχο.!

 

αυτος ειδικα μου ακουγεται πολυ ενδιαφερον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου