Προς το περιεχόμενο

Αγορά λαμπάτου ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5150 = Μαμααα,,εχει βουλωσει η μυτη μου..

 

Φιλε Taq καλοι και οι Boogie καλος και ο Soldano (τον DSL ως τι τον ανεφερες?Για καλο? ???) αλλα αχρειαστοι απο τον μεσο ελληνα ερασιτεχνη μουσικο η wanna be.Αναξιοποιητος θα μεινει ο dual rectifier απο την συντριπτικη πλειοψηφια..Για show of καλος ειναι..

 

Επειδη μου φερνεις ενα παραδειγμα περι πεταλιων και distortion απο Preamp Hi-gain ενισχυτων,τοτε γιατι οι περισσοτεροι απο αυτους που ακους(με) παιρνουν ολο το γκαζι τους βαζοντας στο καθαρο καναλι ενα distortion stompbox? Vai,Satch και million others?Δεν χρησιμοποιουν το συναχvμενο τους gain..

 

Το clean channel ειναι αυτο που μετραει κατ'εμε,πανω σε ενα καλο καθαρο εχεις τη βαση να φτιαξεις καλο ηχο.

 

 

 

 

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Marshall 30th anniversary.

Ειναι 100 watt εχει τριοδικο & πεντοδικο συστημα & παιζει στα 100-50-25 watt

Ειναι & τελικος μπορεις να βαλεις οτι προενισχυτη θελεις.

Εχει 3 κλασικους ηχους Jtm 45,Plexi.Jcm 900

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5150 = Μαμααα,,εχει βουλωσει η μυτη μου..

Φιλε Taq καλοι και οι Boogie καλος και ο Soldano (τον DSL ως τι τον ανεφερες?Για καλο? ???) αλλα αχρειαστοι απο τον μεσο ελληνα ερασιτεχνη μουσικο η wanna be.Αναξιοποιητος θα μεινει ο dual rectifier απο την συντριπτικη πλειοψηφια..Για show of καλος ειναι..

Επειδη μου φερνεις ενα παραδειγμα περι πεταλιων και distortion απο Preamp Hi-gain ενισχυτων,τοτε γιατι οι περισσοτεροι απο αυτους που ακους(με) παιρνουν ολο το γκαζι τους βαζοντας στο καθαρο καναλι ενα distortion stompbox? Vai,Satch και million others?Δεν χρησιμοποιουν το συναχvμενο τους gain..

 

Μολονότι δεν είναι καθόλου κακό που εχεις βρεί την αλήθεια σου, προσπάθησε να είσαι λιγότερο χουλιγκάνος στις τοποθετήσεις σου γιατί δυστυχώς, άνθρωποι είμαστε, μεγαλώνουμε και αλλάζουν οι απόψεις μας ;)

Εξάλλου, δεν υπάρχει ένας τρόπος για να φτάσεις κάπου, υπαρχουν πάντα περισσσότεροι ...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5150 = Μαμααα,,εχει βουλωσει η μυτη μου..

 

Φιλε Taq καλοι και οι Boogie καλος και ο Soldano (τον DSL ως τι τον ανεφερες?Για καλο? ???) αλλα αχρειαστοι απο τον μεσο ελληνα ερασιτεχνη μουσικο η wanna be.Αναξιοποιητος θα μεινει ο dual rectifier απο την συντριπτικη πλειοψηφια..Για show of καλος ειναι..

 

Πραγματι αυτα τα τερατα (οσο ελκυστικα και αν ειναι......και ποιος δεν θα ηθελε να παιζει με 100W και τον ογκο μιας 4 Χ 12 στην πλατη του) δυσκολο να τα εκμεταλευτουμε η ακομα χειροτερα να τα χρειαστουμε το 99% απο εμας. Κατι τυποι με θεορατους ενισχυτες σε κατι κλαμπακια των 100 ατομων μου θυμιζουν τους αγροτες του Κολωνακιου, με τα Ηummer στη Μηλιωνη.

 

Το clean channel ειναι αυτο που μετραει κατ'εμε,πανω σε ενα καλο καθαρο εχεις τη βαση να φτιαξεις καλο ηχο.

 

Καλα εδω κρατα και μια πισινη, και ειδικα για high gain ηχο κρατα δυο πισινες  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον DSL ως τι τον ανεφερες?Για καλο?

 

 

 

 

 

Να είσαι σίγουρος ότι το γκάζι του είναι καλύτερο, από το πεταλι των 80 ευρώ και έναν Epiphone στο 8. Βασικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.. όχι υποκειμενικά... αλλά αντικειμενικά.  ;)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το clean channel ειναι αυτο που μετραει κατ'εμε,πανω σε ενα καλο καθαρο εχεις τη βαση να φτιαξεις καλο ηχο.

 

Μάλλον δεν έτυχε να παίξεις με πολλούς ενισχυτές που να έχουν καλό 'βρώμικο' κανάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν έτυχε να παίξεις με πολλούς ενισχυτές που να έχουν καλό 'βρώμικο' κανάλι

Μαλλον μιλαμε διαφορετικη γλωσσα..

Ο Vai εχει οποιον ενισχ.γουσταρει και οποιο βρωμικο καναλι γουσταρει κ σιγουρα εχει παιξει με πολλους ενισχ.

Γιατι ενω εχει τοσες επιλογες βαζει στον Carvin ενα DS1?Γιατι?

Δεν ξερει? Εχει λα-μα-κια ηχο? Τι?

Δεν λεω πως δεν αξιζει ενας ακριβος Hi-gain,λεω πως απλα περισσευει..απλα..Ειναι η γνωμη μου,take it or leave it..

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι σίγουρος ότι το γκάζι του είναι καλύτερο, από το πεταλι των 80 ευρώ και έναν Epiphone στο 8. Βασικά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.. όχι υποκειμενικά... αλλά αντικειμενικά.  ;)

Αντικειμενικα γι'αυτους που αντλουν πληροφοριες μεσω μιας οθονης..ασε σου λεω,σιγα το παραδειγμα που μου ανεφερες..τζι-τζι-τζι..

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον μιλαμε διαφορετικη γλωσσα..

Ο Vai εχει οποιον ενισχ.γουσταρει και οποιο βρωμικο καναλι γουσταρει κ σιγουρα εχει παιξει με πολλους ενισχ.

Γιατι ενω εχει τοσες επιλογες βαζει στον Carvin ενα DS1?Γιατι?

Δεν ξερει? Εχει λα-μα-κια ηχο? Τι?

Δεν λεω πως δεν αξιζει ενας ακριβος Hi-gain,λεω πως απλα περισσευει..απλα..Ειναι η γνωμη μου,take it or leave it..

 

Κάτι εντελώς αντικειμενικό να προσθέσω στην συζήτησή σας αν και πιάσατε off-topic μονοπάτια. Ο Vai συγκεκριμένα παίζει με ένα σετ από εξοπλισμό rack όσο είναι 2 μεγάλα ψυγεία. Όσοι τον έχουν δει live έχουν δει και τις συγκεκριμένες rackιέρες μιας και δύσκολα χάνονται λόγω μεγέθους συν το ότι η μια αποτελεί εφεδρική της άλλης. Ο άνθρωπος δεν βασίζεται σε ενα ήχο, χρησιμοποιεί οτιδήποτε εξυπηρετεί το εκάστοτε τραγούδι και τον βοηθά να βγάλει τα συγκεκριμένα συναισθήματα που θέλει, είτε είναι ενα πετάλι είτε ενα τριπλό preamp gain.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου