Προς το περιεχόμενο

Dr Funk


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιστέψτε με στην Ελλάδα που απ' ότι φαίνεται μόνο η μούρη μετράει και πας πρώτα να μαθεις ταπινγκ πριν μαθεις τι ειναι ο μετρονόμος ειναι πολυ μεγαλυτερη η δυσκολια να παιξεις πεμπτες και ριφ του δημοτικου (οπως τα θεωρεις) και να τα καρφωσεις οπως τα καρφωνουν αυτοι! Ξερεις τι θα πει groove? Oι Dr Funk ειναι καθηγητες σ αυτο. Less is more... Προσεχτε τι λετε γιατι εκτιθεστε.. επισης αν μπορει να παιξει ο Μαρκος σολο η οχι αυτο το ξερουν οσοι τον εχουν παρακολουθησει στην πορεια τουμε τους Μαμα ς band ,electric blue,jams με τον Γ.Παβεζα κλπ κλπ. Κι αν δεν πειθεσαι περνα απ το ΖΑΧΟ στη Σαλονικη οπου εργαζεται να σου παιξει δυο licks και να νομιζεις οτι ειναι ο Clapton! Αυτα. Δε μ αρεσει να θεοποιουμε μπαντες ουτε πιστευω οτι το σολο δε χρειαζεται! Τουναντιον! Όλη η μπαντα αποτελειται απο σοβαροτατους μουσικους. Ετσι πρεπει να παιζεις. κ αν εχεις κονε, χρησιμοποίησέ τα η βρες τα, μη κραζεις τους αλλους που τα εχουν...

 

Φιλε μου δεν αμφισβητησα το αν ξερει να παιζει η αν μπορει. το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα οταν παω να δω ενα live, θελω να αποκομισω κατι.

 

θελω για παραδειγμα ο κιθαριστας να με εμπνευσει ωστε να θελω να παω σπιτι μετα και να ξεσκισω την κιθαρα.

η θελω να με κανει να εχω περισσοτερη ορεξη και θεληση να μελετησω για να τον φτασω, να μπορεσω κι εγω να κανω αυτο το τρομερο που ειδα.

 

κι επειδη με αλλες μπαντες το εχω νιωσει, στους dr funk δε το ενιωσα, κ γι αυτο και ξενερωσα.

 

επισης να πω οτι το ονομα δε παιζει ρολο, ουτε ειναι κριτηριο, ας παν να τους λενε οπως να ναι. το τι παιζουν εχει σημασια.

 

και δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αποδειξω ποση κιθαρα ξερω για να εκφερω γνωμη για ενα group

Squier Tele CV 50's

Ibanez SAS36FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αποδειξω ποση κιθαρα ξερω για να εκφερω γνωμη για ενα group

 

Εννοειται αυτο! Και εδω στο κατω κατω ειναι φορουμ μουσικων!  ;)

Απλα δες την και λιγο αλλιως ,εννοω οτι ειναι το ιδιο η πιο δυσκολο να συγχρονιστεις σωστα και να γκρουβαρεις παρα να παιζεις μονο παπαδες.. επισης παντα χρειαζεται και μια αντιθετη γνωμη ειναι υγεια αυτο... επισης εσενα μπορει να μη σου κανει κλικ κατι που κανει κλικ στους αλλους ειναι και θεμα γουστου..αυτα πανω κατω...αν προβληματιστεις πανω στο τι στο καλο βρισκουν ολοι αυτοι που δε βρισκω εγω και την ψαξεις ,μονο κερδος θα χεις. Τσίριο!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου