Προς το περιεχόμενο

Blind Test-5 Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kανείς δεν ρισκάρει τη φήμη του?

 

Ποιά φήμη?  :) :)

απλά δεν είμαι καλός σε κάτι τέτοια και κυρίως δεν γνωρίζω καλά (ή και καθόλου) κάποιες απο τις συγκεκριμένες κιθάρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά φήμη?  :) :)

Δεν αναφέρομαι σε εσένα αλλά σε αυτούς που ακούνε μέχρι τα "κουρδισμένα" ξύλα (πλάκα κάνω). Ξέρω ότι την ώρα της αποκάλυψης θα το διασκεδάσουμε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ξερω για...φημες..αλλα με εξαιρεση την 2η και 4η θεση στις στρατ....234 χρονια που ειμαι στα....στουντια ;D ;D  δεν εχω γνωρισει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ανθρωπο που μπορεσε ΠΟΤΕ να μου ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΕΙ με 100% επιτυχια τι  κιθαρα παιζει σε ενα ηχογραφημενο τρακ ;) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν εχω γνωρισει ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ανθρωπο που μπορεσε ΠΟΤΕ να μου ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΕΙ με 100% επιτυχια τι  κιθαρα παιζει σε ενα ηχογραφημενο τρακ ;) :) :)

Και όμως οι κιθάρες που έχω παραθέσει (εκτός ίσως από τη Gibson με τη Peavy που λόγω διπλών) έχουν συγκεκριμένο χαρακτήρα, οπότε νόμιζα ότι θα ήταν έυκολο να τις ξεχωρίσει κάποιος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετες ετσι ισως (και βεβαια βοηθαει πολυ οτι τουλαχιστον μας εχεις πει ποιες μπορει να ειναι μεσα απο ενα πολυ μικρο selection) αλλα μεσα σε ΚΟΜΜΑΤΙ (μαζι με αλλα οργανα δηλ.) και χωρις να εχει καποιος ιδεα για το τι κιθαρα μπορει να ειναι ουτε με σφαιρες... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κομμάτι έχει 2 απλά tracks (δεν έχει άλλα όργανα) απλά στο πρώτο έχει λίγο wah (λόγω ηλικίας τρέμει το πόδι μου και δεν μπορώ να κρατηθώ)...όσο για το slide track δεν έχει τίποτα άλλο.

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι ότι Οκ...διπλοί με single coils έχουν ηχητική διαφορά, διπλοί με P90 έχουν στα αυτιά σας?

 

και χωρις να εχει καποιος ιδεα για το τι κιθαρα μπορει να ειναι ουτε με σφαιρες... ;D 

Μα αφού στις έχω φωτογραφία, τι άλλο θέλεις?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κομμάτι έχει 2 απλά tracks (δεν έχει άλλα όργανα) απλά στο πρώτο έχει λίγο wah

 

Δηλαδή θέλεις να καταλάβουμε αν πίσω απο το wah ακούγεται πχ ένας strat neck ή ένας p-90??

 

Απο την στιγμή που το wah "σκουπίζει" τα πάντα είναι λίγο κουφή μαντεψιά...

 

Θα έλεγα strat neck (με texas) αλλά θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θέλεις να καταλάβουμε αν πίσω απο το wah ακούγεται πχ ένας strat neck ή ένας p-90??

 

Απο την στιγμή που το wah "σκουπίζει" τα πάντα είναι λίγο κουφή μαντεψιά...

 

Ακριβώς...Κι εγώ δε μπορώ να το ξεχωρίσω. Παρόλα αυτά, θα ρισκάρω και θα πώ ότι η κιθάρα με το wah έχει P90. ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου