Προς το περιεχόμενο

Ό,τι πάρεις 3€. Νέο "κόλπο" & η γενια του Πολυτεχνιου!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως αναρωτιέμαι αν αυτοί που γκρινιάζουν για τα 3 ευρώ γυρίζουν πίσω στο ταχυδρομείο τα δέματα αξίας άνω των 40 ευρώ που τους έρχονται χωρίς επιπλέον επιβάρυνση για να πληρώσουν τον φόρο που τους αναλογεί ;)

Τα περί "το κράτος μας κλέβει γιατί να μην το κλέψουμε και εμείς" τα αφήνω σε όσους έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο στη διάθεσή τους.

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επαναφέρω το θέμα στην επιφάνεια,μιας και ενημερώθηκα από τους  υπαλλήλους του τοπικού μου καταστήματος  ότι τα 3 ευρώ γίνονται 6 από τον επόμενο μήνα.Με τις υγείες μας  :)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον άλλο μήνα; Σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση για πακετάκι από Αμερική αξίας 8-ευρώ μαζί με τα μεταφορικά, και μου ζητάνε άλλα 6 οι καραγκιόζηδες. Δεν πάμε καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που το εχει κλεισει και το μαγαζι η Express Mail Service (Ταχυμεταφορες Ελτα) 30 ΜΕΡΕΣ εχουν καθυστερησει δυο δεματα μου λογω...απογραφης.... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως καταλαβαίνεις η...απογραφή είναι ενα όμορφο πρόσχημα να χρεωθούν ακόμα περισσότερα δέματα με 6 Ευρώ αντί 3 Ευρώ  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πανω που εψαχνα το θεμα για να παραθεσω τη δικη μου εμπειρια...

 

Πριν ενα μηνα και κατι, παρρηγγειλα ενα πουκαμισο απο Αμερικη, αξιας 50-60 δολλαριων.

Ηρθε ειδοποιηση απο ΕΛΤΑ να το παραλαβω απο το παραρτημα της περιοχης μου.

Πηγα, πληρωσα 3 ευρω.

Ειχα διαβασει και αυτο το thread αλλα και απο αλλες πηγες, το περιμενα...

Λιγες μερες αργοτερα παρηγγειλα κατι χορδες για resonator, αξιας 60 δολλαριων περιπου. Πληρωσα 3 ευρω.

 

Λιγες μερες πριν την αλλαγη του χρονου μου ηρθε ενα fuzz που ειχα παραγγειλει απο τον Throbak.

Ζητησα υποτιμολογηση. Μου εκανε στα 75 δολλαρια, ηρθε κατευθειαν σπιτι, χωρις καθολου δασμους.

Χθες, 15 Ιανουαριου, παρελαβα δεμα απο Stewart McDonald αξιας 90 δολλαριων. Και παλι δεν πληρωσα τιποτα και ηρθε κατευθειαν σπιτι...

 

Συγνωμη, αλλα ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ??

Δηλαδη οι τυποι, ειναι ο,τι να'ναι, κυριολεκτικα.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω κι εγω την "αποψη" μου.

 

Εχω παραλαβει απειρες φορες δεματα/γραμματα απο αμερικη και μαλιστα μεχρι 100$. Επειδη ειναι συνοικειακο το ταχυδρομειο (σε χωριο), γνωριζομαστε καλα με τον ταχυδρομο. Ουδεποτε μου ανεφερε κατι για 3 ευρω η οτιδηποτε εξτρα. Ισα ισα που με παιρνει και τηλεφωνο για να παω να τα παρω να μην περιμενω μεχρι την επομενη ναμου τα φερει ο ανθρωπος.

 

Οποτε, αφου οπως λετε, δεν εχει και επισημο εγγραφο που να αναφερει τον λογο υπαρξης των 3 ευρω, μυριζει μουφίλα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που το εχει κλεισει και το μαγαζι η Express Mail Service (Ταχυμεταφορες Ελτα) 30 ΜΕΡΕΣ εχουν καθυστερησει δυο δεματα μου λογω...απογραφης.... ::)

 

Παρομοιως. Η τελευταια ενημερωση που εχω ειναι οτι συνταξιοδοτηθηκε  μεγαλος αριθμος εκτελωνιστων, και λογω αδυναμιας διεκπεραιωσης πολλων δεματων απο το τελωνειο Πειραια, επιφορτιστηκαν τις διεκπεραιωσεις τους οι του αεροδρομιου. Αυτο σε συνδυασμο με τον τεραστιο ογκο δεματων της περιοδου των Χριστουγεννων και (last but not least....ολοι ξερουμε τι σημαινει αυτο για το δημοσιο) την αλλαγη του γενικου γραμματεα υπευθυνου επι των τελωνειων  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D συνεπαγεται καθυστερησεις. Το δικο μου εχει φτασει απο 27 Δεκεμβριου και απ οτι μου ειπε γνωστος χτες γινονταν ακομα διεκπεραιωσεις δεματων που ειχαν αφιχθει πριν την 24η Δεκεμβριου

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εμενα παντως ηρθε κανονικα το τελευταιο δεμα μεσα σε επτα μερες σπιτι μου. αλλα αυτη τη φορα περασε τελωνειο και υπηρχε επιβαρυνση 6 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που το εχει κλεισει και το μαγαζι η Express Mail Service (Ταχυμεταφορες Ελτα) 30 ΜΕΡΕΣ εχουν καθυστερησει δυο δεματα μου λογω...απογραφης.... ::)

 

Το δικο μου εχει φτασει απο 27 Δεκεμβριου και απ οτι μου ειπε γνωστος χτες γινονταν ακομα διεκπεραιωσεις δεματων που ειχαν αφιχθει πριν την 24η Δεκεμβριου

 

Ομοιποπαθής παιδες...μου εχουν στειλει δεμα με USPS Epxress Mail απο τις 23/12 και απο τις 28/12 εως και σημερα ειναι τελωνειο...την προηγουμενη βδομαδα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι την συγκεκριμενη μερα (προηγουμενη Παρασκευή) εκτελωνιζαν τα πραγματα που ηρθαν ελλαδα στις 14/12...σημερα ξαναπηρα τηλεφωνο...ενταξει παιδες καλα παμε...σημερα εκτελωνιζαν τα πακετα που ηρθαν ελλαδα στις 21/12...η πλακα ειναι οτι μολις μου ηρθε πακετο με USPS Priority που μου ειχαν στείλει στις 27/12...   ::)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου