Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τις Αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες κάντε λίγη υπομονή, απ'ότι έχω καταλάβει η δομή του χώρου των αγγελιών είναι αρκετά διαφορετική από αυτή του υπόλοιπου φόρουμ (μιλάω για το πακέτο του λογισμικού) οπότε θέλει χρόνο διελευκανθει το πως θα τροποποιηθεί κατάλληλα.

 

;)

 

Όσο χρόνο χρειάζεστε,απλά μην αρχίσει το γνωστό "χώσιμο" στα σχόλια φοβάμαι!

Πάντως προς τη λύση "report" τείνει το θέμα,αφού και "ξεκουράζει" τους mods,αλλά και δίνει το συναίσθημα της "ρουφιανιάς"(χιούμορ κάνω!) που όλοι ονειρευόμασταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φυσικα και να αφησετε αρνητικη αξιολογηση.Για αυτο το λογο υπαρχει, να δειχνει την αναξιοπιστια ενος μελους στους ανθρωπους που μπορει να τυχει να συναναστραφει μελλοντικά.

Απλα αφιερωστε λιγο χρονο για μια εκτενη αναφορά, ωστε να εχει νοημα η αξιολογηση.

 

το προβλημα που υπαρχει με την αρνητικη αξιολογιση ειναι οτι οταν ριξεις μια σε καποιον αυτος για αντιποινα σου ριχνει μια κ μετα ανοιγουμε τοπικ " μπαμπα Yameth κανε κατι αδικα με σταυρωσανε" κ yameth μετα πρεπει να κανει κ το "δικαστη"

 

Παίδες κάντε λίγη υπομονή, απ'ότι έχω καταλάβει η δομή του χώρου των αγγελιών είναι αρκετά διαφορετική από αυτή του υπόλοιπου φόρουμ (μιλάω για το πακέτο του λογισμικού) οπότε θέλει χρόνο διελευκανθει το πως θα τροποποιηθεί κατάλληλα.

 

;)

 

ενοητε πως καταλαβαινω αυτο πο λες απλος σαν χρηστες που ειμαστε πιστευω οτι χρειαζονται κ οι δικες μας παρατηρησεις αλλα κ επισημανσεις για την βελτιωση των αγγελιων!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το σύστημα να πατήσω προσφορά, αλλά συνεννοούμαι με τον πωλητή με πμ ή τηλεφωνικά.

Με το που σου κάνει προσφορά κάποιος δεν μπορείς εσύ να πατήσεις δεκτή αφού ολοκληρωθεί και η συναλλαγή ώστε να αποφεύγονται τέτοια σκηνικά; Ή γίνεται αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα που υπαρχει με την αρνητικη αξιολογιση ειναι οτι οταν ριξεις μια σε καποιον αυτος για αντιποινα σου ριχνει μια κ μετα ανοιγουμε τοπικ " μπαμπα Yameth κανε κατι αδικα με σταυρωσανε" κ yameth μετα πρεπει να κανει κ το "δικαστη"

 

To ξερω, γι αυτο λεω να κανετε μια εκτενη αναφορα ωστε να μην χωραει παρεξηγηση. Τα αντιποινα μπορουν να σβηνονται (αν ο αλλος ειναι τοσο τελευταιος ωστε να καταφευγει σε αυτη τη μεθοδο).

 

Αν η κατασταση ειναι λεπτη και παει προς λαϊκό δικαστήριο, εγω δεν θα εμπαινα στον κοπο να ξεκινησω κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που σου κάνει προσφορά κάποιος δεν μπορείς εσύ να πατήσεις δεκτή αφού ολοκληρωθεί και η συναλλαγή ώστε να αποφεύγονται τέτοια σκηνικά; Ή γίνεται αυτόματα;

 

ναι πατας δεκτη κ μετα πρεπει να στειλεισ πμ για να μιλησεις μαζι του. αλλιως πως θα μαθεις τηλεφωνο κ τα σχετικα.

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζονται κ οι δικες μας παρατηρησεις αλλα κ επισημανσεις για την βελτιωση των αγγελιων!

 

+1000!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τις τελευταίες αλλαγές, οι Αγγελίες έχουν πλέον βελτιωθεί σε σημείο που τις θεωρώ από τις καλύτερες σε όσα fora συμμετέχω ή έχω συμμετάσχει.

 

Σίγουρα η ανάγκη για κάποιο moderation υπάρχει ακόμα... και φυσικά χωρίς self-moderation δεν γίνεται τίποτα.

 

Μια παρατήρηση μόνο για τα σχόλια: αν δείτε καμμιά αγγελία με εξωφρενική τιμή, ή οφθαλμοφανή λάθη στην περιγραφή, καλύτερα στείλτε ένα pm στον πωλητή. Μία φορά που έκανα σχόλιο για τον πρώτο λόγο, το μετάνοιωσα και στεναχωρήθηκα, γιατί όντως το παληκάρι δεν είχε υπόψιν του για τη πρόσφατη μείωση της τιμής του προϊόντος που έδινε...  :-\ Ο άνθρωπος δηλαδή ήταν όντως τίμιος, κι'εγώ τον έκανα άθελά μου να μοιάζει απατεώνας (anyway, για όσους πρόλαβαν να διαβάσουν το σχόλιο, που δεν ήταν πάντως επιθετικό).

 

Λέω δηλαδή, ας έχουμε υπόψιν μας το "τεκμήριο αθωότητας" όταν διαβάζουμε τιμές σε μια αγγελία.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γενικά μπορείς να στείλεις πμ σε οποιοδήποτε μέλος, ή δε σου δείχνει καν username ποιος έκανε προσφορά;

 

σου δειχνει κανονικα το ονομα του μελους (username) κ εσυ μετα με την σειρα σου τον στελνεις pm για να του ρωτησεις τα στοιχεια του κ εαν οντως ισχυει η προσφορα του!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου δειχνει κανονικα το ονομα του μελους (username) κ εσυ μετα με την σειρα σου τον στελνεις pm για να του ρωτησεις τα στοιχεια του κ εαν οντως ισχυει η προσφορα του!

 

Ε τότε αυτό τουλάχιστον μπορεί να αποφεύγεται με τη σωστή χρήση του καθενός. Μην κάνετε αποδοχή μιας προσφοράς πριν έχετε ολοκληρώσει και τη συναλλαγή (δηλαδή να έχετε πάρει ή δώσει το προϊόν και να έχετε πάρει ή λάβει και τα λεφτά)

 

Έτσι αν κάποιος άλλος ενδιαφέρεται η αγγελία δεν θα γίνει ολοκληρωμένη, στην περίπτωση που ο αρχικός καταλήξει να μην την πάρει τελικά.

 

Με τις τελευταίες αλλαγές, οι Αγγελίες έχουν πλέον βελτιωθεί σε σημείο που τις θεωρώ από τις καλύτερες σε όσα fora συμμετέχω ή έχω συμμετάσχει.

 

Σίγουρα η ανάγκη για κάποιο moderation υπάρχει ακόμα... και φυσικά χωρίς self-moderation δεν γίνεται τίποτα.

 

Μια παρατήρηση μόνο για τα σχόλια: αν δείτε καμμιά αγγελία με εξωφρενική τιμή, ή οφθαλμοφανή λάθη στην περιγραφή, καλύτερα στείλτε ένα pm στον πωλητή. Μία φορά που έκανα σχόλιο για τον πρώτο λόγο, το μετάνοιωσα και στεναχωρήθηκα, γιατί όντως το παληκάρι δεν είχε υπόψιν του για τη πρόσφατη μείωση της τιμής του προϊόντος που έδινε...  :-\ Ο άνθρωπος δηλαδή ήταν όντως τίμιος, κι'εγώ τον έκανα άθελά μου να μοιάζει απατεώνας (anyway, για όσους πρόλαβαν να διαβάσουν το σχόλιο, που δεν ήταν πάντως επιθετικό).

 

Λέω δηλαδή, ας έχουμε υπόψιν μας το "τεκμήριο αθωότητας" όταν διαβάζουμε τιμές σε μια αγγελία.

 

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου