Προς το περιεχόμενο

Λονδίνο: πού μου προτείνετε να μείνω;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15 Δεκ. πάω Αμβούργο..Εκεί τι γίνεται απο τιμές? Μπορώ να κάνω αυτό που λες,superfunk,με το εβδομαδιαίο εισιτήριο?Θα μείνω 7 μέρες,και ψάχνω επίσης τρόπο να πάω στο Αμστερνταμ απο Berlin αλλά είναι πανάκριβα..Τα εισιτήρια του τραίνου κοστίζουν κούκο-αηδόνι- γύρω στα 60 γιούρο.. Καμιά ιδέα,κανέϊ ?

Ηλία πάμε να παίζουμε μουσική κι άσε τις κοπελιές να ψωνίζουν καλλυντικά  ;D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα εισιτήρια του τραίνου κοστίζουν κούκο-αηδόνι- γύρω στα 60 γιούρο..

 

σιγα ρε αρχηγε τον κουκο ;D,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ποτε πηγες τελευταια φορα? ;D ;D (45 ευρω εχει παει για 500 χιλιομετρα )

 

μπες στο site της πολης του Αμβουργου (HAMBURG) για να δεις τι παιζει με καρτες (εχω χρονια να παω αλλα σιγουρα θα εχει),το Αμβουργο ειναι πλουσιοτερη πολη απο το Βερολινο ( οι τιμες ειναι λιιιγο χαμηλοτερες απο Αθηνα)    

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία άστα τα λονδίνα για τους λάκηδες και τράβα Μόναχο, να πάς και στην μπυραρία που άρχισε την "επανάσταση" ο Αδόλφος. Ομορφιές.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το Μοναχο αλλα λιγο βαρετο (και οι κατοικοι ειναι ψιλοκαγκουροι ;D) βεβαια εχει την καλυτερη μπυρα!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία άστα τα λονδίνα για τους λάκηδες και τράβα Μόναχο, να πάς και στην μπυραρία που άρχισε την "επανάσταση" ο Αδόλφος. Ομορφιές.

 

Έχω περάσει ακριβώς έξω απο εκεί....  :o :o

Γενικά για το μόναχο έχω την εντύπωση ότι δεν έχει το hype του βερολίνου αλλά και πάλι έχει και μαμώ τις μπύρες (Augustina Biergarten να 'ούμε).

 

+1 Για το πανάκριβο λονδίνο (εγω βέβαια έμεινα απεναντι απο το green park). Δεν ξέρω βέβαια μήπως ο παράγοντας ισοτιμία Euro-Λίρας κάνει καλύτερα τα πράγματα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμστερνταμ, γιατί έχει χαβαλέδες ανθρώπους, το γυρνάς όλο με τα πόδια, πολύ καλές μπύρες, απαιχτο μοναστηράκι (Waterloo Place), κουλτούρα-μουσεία, (μπάφους)...και κυρίως αυτό

http://www.palmguitars.com/

έχω αγοράσει πολλά από εκέι στα νιάτα μου...άρα το τερπνόν μετά ωφελίμου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οπως ειπα και στον elavd σε πμ) για λονδινο κοιταξτε και αυτη την περιπτωση ξενοδοχειου:

 

Imperial hotel @ russel square

 

μολις γυρισε δικος μου ανθρωπος που εμεινε εκει, πολυ ευχαριστημενος

 

Νομιζω στην ιδια αλυσιδα ανηκει και το Tavistock hotel....

Νομιζω οτι το δευτερο ειναι λιγο πιο φτηνο. Την καλυτερη τιμη θα την βρεις απο το site yeego.

 

κοιτα τα φτηνα ξενοδοχεια ειναι λιγο καταθλιπτικα στην Αγγλια...

 

το Tavistock σου το προτεινω μονο αν το θες για υπνο και τιποτα παραπανω...

(αν και ηταν γενικα καθαρο, και το καθαριζανε καθε μερα...η μοκετα και οι εξτρα κουβερτες ειχαν την σκονη τους...)

 

(εν κατακλειδι..αν πας με την κοπελα σου καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω, να γλιτωσεις γκρινιες και να το απολαυσετε και οι δυο σας καλυτερα)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αρση παρεξηγησεων γιατι ετσι οπως τα γραφει ο vs υπονοει οτι υπαρχει κινδυνος μιζεριας !

 

το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν ηταν μιζερο, αν και το φοβοντουσαν αυτο πριν πάνε αυτοι που πηγαν. αντιθετως ηταν περιποιημενο. ειχε δε υπεροχη θεα σε παρκο και ειναι καπου κοντα στο βρετανικο μουσειο.

 

αν καποιος ενδιαφερεται για λεπτομερειες μπορω να μαθω.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αρση παρεξηγησεων γιατι ετσι οπως τα γραφει ο vs υπονοει οτι υπαρχει κινδυνος μιζεριας !

 

το συγκεκριμενο ξενοδοχειο δεν ηταν μιζερο, αν και το φοβοντουσαν αυτο πριν πάνε αυτοι που πηγαν. αντιθετως ηταν περιποιημενο. ειχε δε υπεροχη θεα σε παρκο και ειναι καπου κοντα στο βρετανικο μουσειο.

 

αν καποιος ενδιαφερεται για λεπτομερειες μπορω να μαθω.

 

 

οχι, οχι παρεξηγηση....δεν εννοουσα οτι ειναι μιζερο το ξενοδοχειο...

εγω εμεινα στο Tavistock και ηταν ολα ΟΚ. δεν ηταν σουπερ, ουτε ομως μιζερα, ηταν ΟΚ.

και οπως ειπα πριν ειναι της ιδιας αλυσιδας ξενοδοχειων οποτε μαλλον παρομοια θα ειναι....

 

(σχετικα με την μιζερια τωρα...αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι τα λονδρεζικα οικονομικα ξενοδοχεια ειναι συνηθως παλια κτηρια...τα οποια οπως και να το κανεις ενα παλιο κτηριο ειναι δυσκολο να το κρατησεις σε μια καλη κατασταση....

γιαυτο καλυτερα να αποφυγεις τα ΠΟΛΥ φτηνα ξενοδοχεια)

 

ααα...και κατι τελευταιο ειναι πολυ ευκολο να βρεις κριτικες των ξενοδοχειων που σε ενδιαφερουν...συνηθως απο το ιδιο το σαϊτ που θα το κλεισεις....

 

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου